تاریخ درج خبر : 1391/07/10
کد خبر : ۳۸۸۳
+ تغییر اندازه نوشته -

کمبود زیرساخت‌های فرهنگی در استان بسیار محسوس است

سایت استان: فرماندار شهرستان بویراحمد گفت: از نظر زیرساخت‌های فرهنگی مشکلات فراوانی در استان کهگیلویه و بویراحمد داریم و کمبودها بسیار محسوس است.

محمد الفونه که شب گذشته نهم مهر در جمع اصحاب رسانه به مناسبت افتتاح فاز اول مجتمع تفریحی باغ محمودی شهر یاسوج سخن می گفت افزود: اگر بپرسید که آیا از زیرساخت‌های فرهنگی در شهرستان بویراحمد و استان راضی هستید خواهیم گفت که این زیرساخت‌ها به هیچ‌وجه در حد و اندازه حوزه هنر و فرهنگ استان ما به خصوص در مرکز استان و شهر یاسوج نیست.

وی اظهار کرد: به هیچ‌وجه از این زیرساخت‌ها راضی نیستیم چرا که ظرفیت فرهنگ و هنر ما بسیار بیشتر از این زیرساخت‌ها بوده و باید فکری به حال آن کنیم.

فرماندار شهرستان بویراحمد خاطرنشان کرد: در بخش فرهنگی استان و در حوزه هنر مشکلات زیادی داریم و کمبودها زیاد است که باید برای آن چاره‌ای اندیشیده شود.

الفونه بیان کرد: اخیرا اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه‌های مختلف از جمله بحث سینما کارهایی انجام داده که با قدردانی از آن‌ها باید گفت مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد به زیرساخت‌های سینمایی بیش از این نیاز دارد که همه باید در این راستا تلاش کنیم.

وی تصریح کرد: باید بخش خصوصی را در این عرصه فعال کنیم چرا که بدون حضور این بخش در حوزه فرهنگ و هنر و با توجه به گستردگی آن کار شاقی نمی‌توان انجام داد.

فرماندار شهرستان بویراحمد با اشاره به مشکلات حوزه فرهنگی در روستاها ابراز کرد: در روستاهای ما نیز کار آنچنانی انجام نشده و با توجه به فرمایشات و دغدغه‌های رهبری مبنی بر لزوم کار فرهنگی و بصیرت‌افزایی باید روستاها را در حوزه فرهنگ بهتر و بیشتر ببینیم. هر چند کتابخانه‌ها در برخی روستاها فعال شده‌اند و دهیاران نسبت به تأمین زمین برای کتابخانه‌ها همه توان و نیروی خود را به کار گرفته‌اند.

الفونه ادامه داد: برگزاری جشنواره‌های فرهنگی اهمیت خاصی دارد اما اگر قرار است جایگزین کارهای دیگر فرهنگی از جمله جلوگیری از فراهم‌کردن زیرساخت‌ها شود موافق نیستم چراکه مشکلات فرهنگی ما زیاد است و ما باید اعتبارات را صرف کارهای بزرگ فرهنگی کنیم. اما بعضی اوقات پس از برگزاری جشنواره‌ها می‌بینیم که خروجی چندان موفقی ندارند.

وی در پاسخ به سئوالی مسئول مجتمع تفریحی باغ‌محمودی در خصوص موسیقی در این‌اماکن تفریحی اضافه کرد: درصورت رعایت موازین شرعی و اخلاقی موسیقی منع قانونی ندارد.

منبع:ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد