تاریخ درج خبر : 1393/08/10
کد خبر : ۳۸۸۷۸۸
+ تغییر اندازه نوشته -

معاون کل وزیر بهداشت از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تقدیر کرد

معاون کل و قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: عملکرد دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در زمینه اجرای طرح تحول نظام سلامت قابل تقدیر و تحسین است.arir

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر ایرج حریرچی در دومین جلسه هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، افزود: تلاش ما در وزارت بهداشت حذف کامل دریافت های غیر متعارف و جلوگیری از دریافت هرگونه تعرفه خارج از ابلاغ است.

وی با اشاره به تاکید و عزم وزیر بهداشت برای مقابله با دریافت های غیر متعارف تصریح کرد: با ابلاغ تعرفه های موجود نباید دیگر شاهد دریافت هزینه های خارج از تعرفه مصوب از مردم باشیم.

دکتر حریرچی با بیان اینکه دراین زمینه روسای دانشگاه های علوم پزشکی باید نظارت کاملی داشته و به صورت مرتب عملکرد خود را ارائه دهند، یادآور شد: توسعه فضاهای فیزیکی در دانشگاه علوم پزشکی اولویت این وزارت خانه نیست، بلکه مسئله اصلی و مورد تاکید حل مشکلات مردم در حوزه سلامت است.
وی فرآیندهای ابلاغی در طرح تحول نظام سلامت نسبت به گذشته را پیچیده تر عنوان کرد و اظهار داشت: پزشکان متخصص باید در هر ساعت، 8 بیمار را ویزیت کنند و برای اجرای درست این مهم ،روسای دانشگاه ها باید به صورت مرتب بررسی و نظارت کامل بر اجرای آن داشته باشند.

تاکید پدر پیوند کبد ایران بر تقویت حوزه بهداشت

پدر پیوند کبد و چهره ماندگار ایران اسلامی، نیز در این جلسه گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم اکنون جایگاه اصلی خود یعنی” سلامت” را پیدا کرده است و این رویکرد به دلیل آن است که افراد بسیار دلسوز و باانگیزه ای در راس وزارت خانه قرار گرفته است.

دکتر سید علی ملک حسینی با تاکید بر اینکه در شرایط حاضر کیفیت سازی باید اولویت دانشگاه های علوم پزشکی باشد و برای دستیابی به این مهم نیز باید فعالیت ها از خانه های بهداشت شروع شود، تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی باید بررسی کنند که چقدر می توانند به بهداشت کشور کمک کنند و رویکرد آنها به سمت پیشگیری و تحقیقات برود.

عضو هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، با اشاره به بیتی از شعر سعدی ” سرچشمه شاید گرفتن به بیل/چو پر شد نشاید گذشتن به پیل” تاکید کرد: اصل باید بر پیشگیری و آموزش مردم در زمینه سلامت باشد و این مهم جز با تقویت حوزه بهداشت محقق نمی شود.

تقدیر از مدیر مالی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

بر پایه این گزارش؛ در این جلسه دکتر چمن گزارشی از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، ارائه داد و دکتر امین لو مشاور وزیر در امور هیات امنا نیز از علی صالحی مدیر امور مالی دانشگاه به دلیل تهیه مطلوب صورت های مالی سال92 دانشگاه تقدیر کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد