تاریخ درج خبر : 1393/08/10
کد خبر : ۳۸۸۸۱۰
+ تغییر اندازه نوشته -

هیئات مذهبی یاسوج در مصلی امام خمینی (ره) تجمع می‌کنند

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: همزمان با تقارن عاشورای حسینی با یوم‌الله 13 آبان، هیئات مذهبی یاسوج در مصلی امام خمینی (ره) تجمع می‌کنند.

حجت‌الاسلام سید جواد خاضع ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت یوم‌الله 13 آبان برگزار شد، ضمن تسلیت عزاداری‌های سید و سالار شهیدان، اظهار داشت: در آستانه ارتحال نماینده ولی‌فقیه حضرت آیت‌الله ملک‌حسینی هستیم که یاد و خاطره آن عالم ربانی را گرامی می‌داریم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر اینکه مرحوم آیت‌الله ملک‌حسینی عالمی مجاهد و ارزشمند بودند و خدمات ارزنده‌ای را به مردم این استان و خطه جنوب ارائه کرده‌اند، ادامه داد: با توجه به سالگرد این عالم ربانی با روز تاسوعای حسینی تقارن پیدا کرده و بنا به پیشنهاد بیت آیت‌الله مراسم سالگرد برگزار نمی شود و تنها در منبرها یادی از این عالم فقید شود.

این مسئول با تأکید بر اینکه مرحوم آیت‌الله ملک‌حسینی شخصیتی بی‌نظیر در استان بودند که منشأ خیر و برکت‌های زیادی بودند، اضافه کرد: امیدواریم رسانه های استان حق مطلب را در این ایام ادا کنند.

خاضع به یوم‌الله 13 آبان اشاره کرد و متذکر شد: به مناسبت 13 آبان روز ملی استکبار جهانی که با روز عاشورای حسینی تقارن پیدا کرده و این روز نیز عاشورایی می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه امام حسین (ع) در روز عاشورا مسیر را تا قیامت مشخص کرده و شعارهای اعتقادی و حماسی آن سرلوحه کار همگان است، یادآور شد: رمز جاودانگی عاشورا عمیق‌ترین، لطیف‌ترین و ماندگارترین پیام‌ها را در حوزه‌های حماسی و انسانی شعارهای ماندگاری را مطرح کردند.

این مسئول با بیان اینکه دانش‌آموزان ما در 13 آبان 57 بی‌رحمانه به شهادت رسیدند و با تعطیلی کلاس‌های درس همراه با دانشجویان به خیابان‌ها ریختند و علیه استکبار جهانی شعار سر می‌دادند، عنوان کرد: امروزه که در مقابل تحریم‌های دشمنان در حوزه‌ها و بخش‌های مختلف ایستادیم برگرفته از قیام عاشورا است.

خاضع تأکید کرد: در روز 13 آبان‌ماه باید این پیام را به دشمنان بدهیم که اگر تحریم اقتصادی هستیم فرزندان رمضان هستیم و اگر تحریم سیاسی می‌کنید فرزند مکتب حسین هستیم و خواهیم ماند.

رئیس شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر اینکه به فضل الهی 13 آبان‌ماه را عاشورایی برگزار می‌کنیم، عنوان داشت: هماهنگی‌های لازم برای برگزاری هرچه باشکوه یوم‌الله 13 آبان اتخاذ شده است.

این مسئول بیان کرد: دو جلسه به منظور برگزاری هرچه بهتر یوم‌الله 13 آبان‌ماه برگزار کردیم که در جلسه 16 مهرماه که هفت کمیته متشکل از کمیته تبلیغات، کمیته مراسم، هیئت‌های مذهبی، طلاب، دانش‌آموزی، دانشجویی و امنیت تشکیل و مصوباتی برای اجرای برنامه‌های 13 آبان‌ماه اتخاذ شد.

وی با تأکید بر اینکه مکان پایانی شهرستان‌ها هنوز به مشخص نشده، گفت: تجمع پایانی هیئت‌های عزاداری ‌ساعت 10 و 30 دقیقه صبح روز عاشورا جلوی مصلی بزرگ امام خمینی (ره) است.

خاضع ادامه داد: هیئت‌های عزاداری می‌توانند از ساعت هشت و 30 دقیقه شروع به حرکت کنند تا در ساعت مقرر به محل تجمع برسند تا برنامه‌های روز 13 آبان‌ماه نیز اجرا شود.

رئیس شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد، سخنران یوم‌الله 13 آبان‌ماه در مرکز استان را حضرت آیت‌الله ملک‌حسینی عنوان کرد و توضیح داد: این مراسم با قرائت بیانیه‌های دانش آموزی و دانشجویی و قطعنامه 13 آبان با اقامه نماز ظهر عاشورا نیز به پایان می‌رسد.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد