تاریخ درج خبر : 1393/08/10
کد خبر : ۳۸۸۹۹۸
+ تغییر اندازه نوشته -

آیین های عزاداری محرم در کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود

مسئول روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: همزمان با فرا رسیدن ماه محرم، آیین های عزاداری مختلفی با توجه به فراخور فرهنگ و شیوه های مرسوم هر منطقه در استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود.

سید حمید موسوی اصل افزود: همزمان با فرارسیدن ماه محرم ، آیین های عزاداری مختلفی در این استان برگزار می شود که می توان از مراسم استقبال از ماه محرم در روستای امامزاده علی (ع)،مراسم نذری روستای دشت رز بویراحمد،دمام زنی حسینیه حضرت قاسم (ع) گچساران ،مویه خوانی و آیین شام غریبانه کهگیلویه ، آیین تعزیه خوانی سنتی لنده و آیین تعزیه خوانی سنتی سوق نام برد که در فهرست آثارمعنوی ملی ثبت شده اند.

وی ادامه داد: آیین تعزیه خوانی سنتی سوق یکی از آیین های فاخر ماه محرم در کهگیلویه و بویراحمد می باشد که چند سالی است که به همت گروه فرهنگی و هنری تعزیه خوانی پرچمداران کربلای سوق و با حمایت مالی و معنوی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان در شهر دهدشت برگزار می شود.

مسئول روابط عمومی و امور فرهنگی میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد هدف از برگزاری این مراسم را آشنایی هر چه بیشتر و بهتر مردم به ویژه نسل جوان با فرهنگ عاشورا دانست و اظهار کرد: امسال نیز همانند سال های گذشته و همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی آیین تعزیه خوانی سنتی سوق در شهر دهدشت برگزار می شود.

موسوی اصل خاطر نشان کرد: علاقه مندان و دوست داران اهل بیت عصمت و طهارت می توانند جهت حضور در این مراسم معنوی روز یکشنبه 11 آبان ماه ساعت 15 در میدان امام حسین(ع) شهر دهدشت حضور داشته باشند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد