تاریخ درج خبر : 1393/08/11
کد خبر : ۳۸۹۴۶۹
+ تغییر اندازه نوشته -

مراسم روز ملی مبارزه با استکبار جهانی عاشورایی برگزار می شود

سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: مهمترین پیام ملت ایران در یوم الله 13 آبان امسال به دشمنان، آن است که نظام و انقلاب با وجود تمام توطئه ها و دسیسه ها مقتدرانه به راه خود ادامه می دهد.

خاضع

به گزارش سایت استان حجت الاسلام سید جواد خاضع روز در نشست هماهنگی برگزاری مراسم روز عاشورا و یوم الله 13 آبان افزود: تقارن امسال این دو مناسبت مهم موجب می شود که مراسم روز ملی مبارزه با استکبار جهانی عاشورایی برگزار شود.

وی بیان کرد: دلیل تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه در 13 آبان 43 فراگیری درس ظلم ستیزی از نهضت عاشورا برای قیام علیه رژیم پهلوی و مقابله با تصویب لایجه ننگین کاپیتولاسیون بوده است.

خاضع اظهار کرد: سردادن شعار آزادی خواهی و مبارزه با ظلم و ستم از سوی عده ای از دانش آموزان در 13 آبان 57 و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا از سوی دانشجویان پیرو خط امام در 13 آبان 58 که انقلاب دوم لقب گرفت نیز با تاسی از قیام امام حسین (ع) و پیام های آن حضرت در کربلا و روز عاشورا بود.

وی مهمترین محور پیام های جاودان امام حسین (ع) در کربلا و روز عاشورا را شامل حوزه های اعتقادی، حماسی و انسانی دانست و عنوان کرد: این پیام ها مسیر مبارزه با ظلم و ستم و راه رسیدن به تکامل و قرب الهی را تا همیشه تاریخ برای مسلمانان معین کرده است.

خاضع ابراز داشت: این پیام ها بزرگترین درس برای مسلمانان بوده و بیانگر چنین نکات مهمی است که برای حفظ دین مبین اسلام باید در صورت لزوم از تمام هستی خود گذشت، نباید هرگز زیر بار ظلم و ستم رفت و همواره باید در مقابل ستمگران ایستاد.

سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد افزود: رمز جاودانگی قیام عاشورا آن است که امام حسین (ع) عمیق ترین، زیباترین، لطیف ترین و ماندگارترین پیام ها را در کربلا و روز عاشورا در حوزه های اعتقادی، حماسی و انسانی بیان فرمودند.

خاضع گفت: از اوایل پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون که ملت ایران در مقابل تمام توطئه های دشمنان از قبیل تحریم های اقتصادی، مذاکرات هسته ای و راه اندازی جنگ تحمیلی ایستاده برگرفته از آموزه های دینی و قیام عاشورا است.

وی بیان کرد: یکی از دلایل اصلی تاکید بر لزوم بزرگداشت باشکوه یوم الله 13 آبان، تبیین وقایع این مناسبت مهم ملی و ضرورت حضور گسترده قشرهای مختلف ملت ایران در آن برگرفته شدن از نهضت عاشورا است.

خاضع با اشاره به تشکیل و فعال شدن کمیته های هفت گانه ستاد بزرگداشت روز عاشورا و یوم الله 13 آبان امسال در کهگیلویه و بویراحمد، اظهار کرد: این کمیته ها شامل کمیته مراسم با مسوولیت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، تبلیغات و اطلاع رسانی با مسوولیت صدا و سیما، هیات های مذهبی با مسوولیت سازمان تبلیغات اسلامی، دانش آموزی با مسوولیت اداره کل آموزش و پرورش، دانشجویی با مسوولیت دانشگاه یاسوج، طلاب با مسوولیت حوزه علمیه و امنیتی و انتظامی با مسوولیت دفتر امنیتی و انتظامی استانداری کهگیلویه و بویراحمد است.

وی عنوان کرد: تجمع هیات های مذهبی و هیات های عزاداری دانش آموزی و دانشجویی در این روز در یاسوج ساعت 10 و 30 دقیقه صبح جلوی مصلای امام خمینی (ره) است و سخنران آن نیز آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود.

خاضع ابراز داشت: ساماندهی هیات های مذهبی در این روز بر عهده سازمان تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد است و هیات های عزاداری دانش آموزی و دانشجویی نیز به ترتیب از سوی اداره کل آموزش و پرورش و دانشگاه یاسوج ساماندهی می شوند.

سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد زمان حرکت دسته های مذهبی و هیات های عزاداری دانش آموزی و دانشجویی به سمت مکان تجمع در یاسوج را ساعت هشت و 30 دقیقه صبح اعلام کرد.

خاضع افزود: شعارهای انقلابی مربوط به یوم الله 13 آبان امسال پس از عزاداری و نوحه سرایی روز عاشورا از سوی شرکت کنندگان سرداده می شود.

وی گفت: پس از قرائت قطعنامه پایانی مراسم و بیانیه مشترک دانش آموزی و دانشجویی نماز ظهر عاشورا با تاسی از نماز ظهر عاشورای امام حسین (ع) اقامه می شود.

خاضع بیان کرد: از خبرنگاران و رسانه های ارتباط جمعی کهگیلویه و بویراحمد انتظار می رود در مورد پرهیز هیات های مذهبی این استان از سوگواری موقع اقامه نماز ظهر عاشورا اطلاع رسانی و آگاهی بخشی لازم را انجام دهند.

وی اظهار کرد: سخنرانان روز عاشورا و یوم الله 13 آبان امسال در مراکز شهرستان های کهگیلویه و بویراحمد با هماهنگی ائمه جمعه و فرمانداران تعیین می شود

.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد