تاریخ درج خبر : 1391/07/11
کد خبر : ۳۹۲۳
+ تغییر اندازه نوشته -

کاهش 10درصدی وقوع جرم در استان

سایت استان: مدیرکل دادگستری کهگیلویه وبویراحمد از کاهش 10درصدی وقوع جرائم مختلف در شش ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته در این استان خبر داد.
به گزارش سایت استان و به نقل از روابط عمومی دادگستری کهگیلویه وبویراحمد ‘علی جمادی’ روز سه شنبه در نشست شورای قضایی استان افزود: میزان ورودی پرونده های قضایی به دادسراهای عمومی و انقلاب نیز از16 هزار و 895 فقره درسال 90 به 15 هزار و 225 فقره در سال جاری کاهش یافته است.

وی بیان کرد: کاهش ورودی پرونده های قضایی در استان نتیجه همدلی و تلاش روزافزون واحدهای مختلف در مجموعه دادگستری استان با رویکرد پیشگیری از وقوع جرم بوده است.

وی اظهار داشت: البته نقش شوراهای حل و اختلاف را به عنوان پشتوانه و بازوی اصلی دستگاه قضایی نیز نباید در این راستا نادیده گرفت.

رییس شورای قضایی کهگیلویه وبویراحمد همچنین از کاهش ورودی مجرمان به زندان های استان درسال 91 نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود: رویکرد و سیاست دستگاه قضایی همواره بر موضوع حبس زدایی و کاهش آمار زندانی ها استوار است.

وی اتخاذ تصمیمات ، سیاستگذاری ها و دستورالمل های اجرایی از سوی شورای قضایی در استانها را ملاک و محور اصلی در فعالیت های قضایی آن استان دانست و گفت: به طور معمول هر نوع تصمیم و سیاست در این شوراها متناسب با شرایط فرهنگی ، اجتماعی، سیاسی و حتی اقلیمی آن منطقه خواهد بود.

جمادی با تبریک انتصاب مدیریت های جدید در دو اداره ثبت اسناد و املاک و پزشکی قانونی کهگیلویه وبویراحمد ، افزود: هر کدام از ادارات و زیربخش های مجموعه دادگستری در استان نقش بسزا و تعیین کننده ای در پیشبرد امور و مسایل مربوطه قضایی دارند.

وی افزود: امروزه نقش پزشکی قانونی در زمینه کشف و تشخیص جرائم ، معاینه اجساد و احقاق حق مردم در جهت رعایت عدالت کیفری بر هیچ کس پوشیده نیست.

جمادی همچنین نقش اداره کل ثبت اسناد و املاک را در حمایت از منافع عمومی و منابع ملی ، ایجاد احساس امنیت و ارامش عمومی در مردم با صدوراسناد ملکی و حفظ حقوق مردم در جلوگیری از دعاوی ملکی بسزا و تعیین کننده عنوان کرد.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد