تاریخ درج خبر : 1393/08/18
کد خبر : ۳۹۴۳۱۵
+ تغییر اندازه نوشته -

برخورد قاطع منابع طبیعی بویراحمد با پدیده زغال‌گیری

سعید نظری با بیان اینکه بخش زیادی از جنگل‌های غنی کهگیلویه و بویراحمد در شهرستان بویراحمد قرار دارد، اظهار کرد: حفاظت از گونه‌های جنگلی در این شهرستان باید با تمام توان صورت گیرد و همه مردم و دستگاه‌ها خود را ملزم به حفاظت از این منابع خدادادی بدانند.NAZARI
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بویراحمد افزود: امروزه جنگل های استان به خصوص در شهرستان بویراحمد به طرق مختلف در معرض خطر قرار دارد و همین موضوع مسئولیت دستگاه‌های متولی را سنگین‌تر می‌کند.

رواج پدیده زغال‌گیری در شهرستان بویراحمد

نظری با اشاره به رواج پدیده زغال‌گیری در برخی مناطق شهرستان بویراحمد عنوان کرد: این موضوع به هیچ وجه قابل قبول نیست و اداره منابع طبیعی شهرستان بویراحمد با برنامه مدون و با قاطعیت با این پدیده شوم برخورد خواهد کرد.
وی با بیان اینکه رواج و گسترش این کار غیرقانونی باعث وارد آمدن خسارات جبران‌ناپذیر بر پیکره جنگل‌ها خواهد شد، خاطرنشان کرد: برخی افراد سودجو در مناطقی از شهرستان بویراحمد اقدام به زغال‌گیری می‌کنند که همکاران ما در منابع طبیعی این مناطق را شناسایی کرده‌اند.
این مسئول در منابع طبیعی شهرستان بویراحمد عنوان کرد: برخی افراد، بیکاری و نبود منبع درآمد را عامل بروز این کار غیرقانونی می‌دانند در صورتی که اگر افراد به سمت کاشت گیاهان دارویی بروند علاوه بر سود مناسبی که از این طریق به‌دست خواهند آورد باعث حفظ پوشش گیاهی جنگل و مرتع نیز می‌شوند.
نظری عنوان کرد: با همکاری پرسنل منابع طبیعی بویراحمد کانون‌های زغال‌گیری در این شهرستان شناسایی شده و با معتمدین و اهالی روستاهای مورد نظر نشست‌هایی نیز برگزار شد.
وی با هشدار به کسانی که در کار تولید زغال هستند، تاکید کرد: زغال‌گیران و سودجویان بدانند که سرنوشتی جز دستگیری و زندان در انتظار آنها نخواهد بود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • نگران گفت:

    با سلام وخسته نباشید خدمت مدیر محترم :هرچند ذغال فروشی عامل تخریب کننده جنگل ها میباشد اما اتش سوزی های که رخ میدهد و دیر اقدام کردن متولیان امر ونبود امکانات اتشنشانی از عوامل بسیار مهم در تخریب منابع طبیعی و باعث فراهم امدن زمینه مناسب برای ذغال گیران وراحت کرد کار انها میباشد که میطلبد برنامه بهتری برای مهار اتش سوزی داشته باشید

  • گلبگم گفت:

    قاران کلور و دست نیا . گپ گپو نزن . ک مه ایتری بی کر بیراحمی دس و برد وابویی . ایگی اما کلور من ای گپل نی .

پربازديد