تاریخ درج خبر : 1393/08/18
کد خبر : ۳۹۴۵۶۷
+ تغییر اندازه نوشته -

جشنواره ملی برفی در یاسوج برگزار می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری جشنواره ملی برفی دنا درنیمه دوم بهمن ماه در پیست اسکی دنا خبر داد.

محمود باقری افزود: ایجاد شور و نشاط بین مردم از مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره است.

IMG_5553

وی با بیان اینکه جشنواره برفی در سالهای گذشته نیز برگزار شده است، اظهارکرد: این جشنواره در سال جاری با دیدی جدید به منظور معرفی توانمندیهای استان به گردشگران و سرمایه گذاران برگزار خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در راستای برگزاری با کیفیت این جشنواره، کمیته های مختلف از جمله اجرایی، پشتیبانی، تبلیغات، هنری تشکیل شده است.

باقری تصریح کرد: توسعه توریسم و گردشگری در استان کهگیلویه و بویراحمد نیازمند معرفی فرصتها و قابلیت‌های گردشگری به گردشگران و سرمایه‌گذاران است که یکی از مهمترین اهداف این جشنواره، معرفی توانمندی‌‌های و پتانسیل‌های استان به سرمایه‌گذاران و توسعه در بعد اقتصادی گردشگری استان است.

وی ادامه داد: استان کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت‌های خوب و مناسبی در حوزه‌های مختلف گردشگری از جمله طبیعی، تاریخی، مذهبی و ورزشی دارد و برگزاری جشنواره برفی باعث نشاط اجتماعی می‌شود که انتظار می‌رود دستگاه‌ها اجرایی و خدمات رسان استان همکاری لازم برای برگزاری باشکوه این جشنواره را با مجموعه میراث فرهنگی داشته باشند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این جشنواره به میزبانی یاسوج، “پایتخت طبیعت ایران” رد سطح ملی با شرکت تمام استانهای کشور در پیست اسکی کاکان(دنا) برگزار می‌شود.

باقری با بیان این مطلب که باید تبلیغات لازم مبنی بر اطلاع‌رسانی جشنواره برفی صورت گیرد، عنوان کرد: انتظار می‌رود صدا و سیمای استانی و رسانه‌های مکتوب و مجازی تعامل خوبی با مجموعه داشته باشند تا بتوان به نحو مطلوب‌تری استان را معرفی کرد.

وی تأکید کرد: در زمان برگزاری جشنواره نیازمند تمهیداتی در راستای برگزاری هرچه باشکوه مراسم هستیم که امیدواریم مهمانسراهای ادارات و نهادها در اختیار میراث فرهنگی قرار داده شود و دستگاه‌هایی که سرویس بهداشتی سیار دارند نیز در روز برگزاری جشنواره در این زمینه با ما همکاری کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد برخی از برنامه های پیش بینی شده برای این جشنواره را برگزاری مسابقت ورزشی زمستانی مانند اسکی، برف پیمایی، مجسمه سازی و تندیس سازی به دو صورت حرفه‌ای و آماتور، مسابقات سرگرمی، مسابقه پخت غذاهای محلی متناسب با فصل سرما، شکار لحظه ها توسط فیلمبرداران و عکاسان، شعرخوانی با موضوع برف عنوان کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • گلبگم گفت:

    ابسو اومیم برف نزه . پ اوسو چی ایکنی . یعنی چیده نیاشتی بگی ؟

پربازديد