تاریخ درج خبر : 1393/08/19
کد خبر : ۳۹۴۶۱۱
+ تغییر اندازه نوشته -

شهرهای تازه تاسیس استان از زیرساخت آب شرب برخوردار نیستند

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: معارضات اجتماعی و وجود برخی اراضی ملی در مسیر خطوط انتقال آب آشامیدنی موجب اختلال در روند اجرای پروژه های آبفای شهری این استان شده است.

سید یعقوب فرجی در نشست با جمعی از خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد افزود: امید است با تعامل هر چه بیشتر مردم و مسوولان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان این مسایل و مشکلات برطرف شود.DSC04376

وی با اشاره به انتقال مدیریت شبکه توزیع آب آشامیدنی شهرهای تازه تاسیس کهگیلویه و بویراحمد از آبفای روستایی به آبفای شهری این استان، بیان کرد: در این زمینه مشکلاتی وجود دارد که بخش عمده ای از آنها به شبکه توزیع، منابع تولید و تملک اراضی مربوط می شود.

فرجی اظهار کرد: یکی از مسایل موجود در این زمینه بالا بودن درصد فرسودگی شبکه انتقال آب آشامیدنی شهرهای تازه تاسیس کهگیلویه و بویراحمد است که هدر روی میزان قابل توجهی از آب این شهرها را به دنبال دارد.

وی عنوان کرد: تعیین مشاور برای مطالعه مجدد منابع، مخازن و شبکه توزیع آب آشامیدنی شهرهای تازه تاسیس کهگیلویه و بویراحمد نخستین گام به منظور شناسایی و رفع مشکلات موجود در این زمینه است.

فرجی ابراز داشت: توسعه و تجهیز زیرساخت ها با تامین اعتبارات ملی و استانی نیز در مرحله بعدی در دستور کار مسوولان شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

وی افزود: برخوردار نبودن شهرهای تازه تاسیس کهگیلویه و بویراحمد از زیرساخت های مناسب در زمینه آب آشامیدنی و توقعاتی که برای مردم بر اثر تبدیل آب بهای آنان از شهری به روستایی ایجاد شده جزو اساسی ترین مسایل و مشکلات پیش روی شرکت آب و فاضلاب شهری استان است.

فرجی گفت: خدمات رسانی هر چه مطلوبتر به مردم نیازمند عزم همگانی است و در گام نخست نیز اهالی شهرهای کهگیلویه و بویراحمد باید در زمینه پرداخت آب بها و قانونمند کردن مصرف آب آشامیدنی یاری دهنده شرکت آبفای شهری استان باشند.

وی با تاکید بر اینکه خدمات رسانی مطلوب حق مردم است، بیان کرد: اهالی شهرهای کهگیلویه و بویراحمد نیز باید همکاری مضاعفی با شرکت آب و فاضلاب شهری این استان داشته باشند و با نصب کنتور و پرداخت بموقع آب بها زمینه شتاب بخشی در خدمات رسانی را فراهم کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد