تاریخ درج خبر : 1393/08/19
کد خبر : ۳۹۴۹۳۳
+ تغییر اندازه نوشته -

قربانی اسیدپاشی دهدشت حال و روز خوبی ندارد/ هزینه سنگین داروها بر گرده خانواده سنگینی می‌کند

سیما دختر جوانی که در سی شهریور ماه امسال قربانی اسیدپاشی زنی کینه جو در دهدشت شده بود این روزها حال خوشی ندارد. اینها را احمد افشاری که وظیفه مراقبت از خواهر را در هزاران کیلومتر دورتر از زادگاهش با خرواری از مشکلات بدوش میکشد میگوید.
وی درتشریح آخرین وضعیت بیماری خواهرش گفت: متاسفانه رگ های پشت قرنیه قطع شدند و پزشکان پیوند زدند که اگر خدای ناکرده پیوند جواب ندهد چشمش باید کلا تخلیه شود.
او وضعیت دیگر چشم خواهرش را اینگونه تشریح میکند: چشم راستش بیش از یک و نیم متر دید ندارد یعنی چیزی حدود 20 درصد،پوست صورت خواهرم کاملا ریخته وبینی وی کوچک شده است.

1415596497_13930709084332206547844

از برادرش می پرسم وضعیت سوختگی کمر و دستهایش چگونه است؟ ادامه میدهد: سیما از نظر وضعیت جسمانی خیلی ضعیف شده است، از نواحی کمر و دست و گردن پوست به استخوان رسیده است و تمام بدنش منگنه و میخ شده است.
درمورد اینکه تا چه زمانی وی بستری خواهد بود بردارش از قول پزشکان میگوید شاید 4تا 5ماه طول بکشد واضافه میکند پزشکان گفتند:تا 15 سال حداقل باید تحت عمل جراحی قرار بگیرد تاشاید بهبودی خود را بدست آورد.
سیما افشاری که ابتدا به بیمارستان سوانح وسوختگی اهواز انتقال داده شده بود پس از چند روز بعلت نارضایتی خانواده وی از نحوه رسیدگی به بیمار ،وی را با رضایت خانواده مرخص وبه بیمارستان فارابی تهران انتقال وبستری نمودند.
اما پس ازمدتی وی را در بیمارستان مطهری تهران بستری نمودند،احمدافشاری که این روزها مسئولیت پرستاری از خواهر را برعهده دارد درپاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی برعلت جابجایی وی از بیمارستان فارابی به مطهری میگوید: برای انجام برخی معاینات وعمل جراحی مجبوریم به بیمارستان مطهری بیاوریم که البته رفت و آمد بین این دوبیمارستان برای یک بیمار سوختگی کاری واقعا سخت است اما برای بهبودی خواهرم هر کاری را انجام میدهم.

احمد افشاری از هزینه سنگین داروهایش که روزانه چیزی حدود 200تا250 هزارتومان بایت خرید قطره و دیگر داروها باید پرداخت نماید میگوید.ومشکلات اسکان درکلان شهر تهران ، که برای هرشب خوابیدن باید از کمیته امداد نامه ای بگیرد تا بتواند شبی را به صبح برساند .
سیما افشاری دختر جوان دهدشتی است که عصر آخرین روزهای تابستان ودر ابتدای فصل پائیز قربانی کینه زنی شده که سبب گردید طراوت از زندگی این دخترجوان چون برگ های پائیزی رخت بربندد وقریب 50 روز است که نه دیدگانش سوی دیدن جایی را دارد و نه پاهایش توان رفتن.
1415596559_13930705000866_photol
او قبل از قربانیان اسیدپاشی در اصفهان طمع عامل اسیدپاشی شد، اگرچه تفاوت او با قربانیان اصفهانی در مشخص بودن عامل اسید پاشی میباشد ،اما درلطمات وارده بر سیمای “سیما” با قربانیان اصفهان تشابه زیادی هست ،شاید اگر حادثه ای که برای این دختر نگون بخت دهدشتی رخ داده اندکی بعد از حوادث اصفهان رخ میداد نگاه مسئولان ومردم نسبت به سیما متفاوت بود.
مثلا برای معاینه اش اگر وزیر بهداشت نمی آمد لااقل پزشکان حاذقی سر میرسیدندوشاید حالا خانوده اش دغدغه تامین هزینه دارو و جایی برای خوابیدن درپایتخت را نداشتند.
برادرش هم از بی تمایلی مسئولان شهرستانی از پیگیری شرایط شان گلایه دارد هم از رسانه هایی که در انتشار اخبار، بیطرفی وانصاف را رعایت ننمودند.
درپایان این گفتگو برادرش از همشهریان دهدشتی مقیم تهران نیز تشکر میکند که وی را فراموش نکردند.

گفتگو: محسن تباری – راک‌نیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد