تاریخ درج خبر : 1393/08/20
کد خبر : ۳۹۵۳۷۵
+ تغییر اندازه نوشته -

42 هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری شد

برداشت گندم در سال زراعی جاری مازاد بر نیاز کشاورزان هم استانی بود که سازمان جهاد کشاورزی استان تولیدات مازاد بر نیاز را از کشاورزان خریداری و به شرکت غله استان تحویل داد.گندم

مدیر زراعت جهاد کشاورزی استان این میزان گندم خریداری شده از کشاورزان استان را بیش از 42 هزار تن عنوان کرد.

سید نعمت‌الله روزبه گفت: 115 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد به کشت گندم اختصاص یافت که بالغ بر 190 هزار تن گندم از این اراضی در سال زراعی جاری برداشت شد.

مدیر زراعت جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: جهاد کشاورزی این استان در سال زراعی جاری 42 هزار و 300 تن گندم مازاد بر نیاز از کشارزان این استان خریداری و تحویل شرکت غله استان کهگیلویه و بویراحمد شد.

وی با بیان اینکه خرید گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان نسبت به سال گذشته افزایش 100 درصدی داشته، بیان کرد: سال گذشته 23 هزار تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان این استان خریداری شد.

این مسئول ادامه داد: بالغ بر 10 هزار تن گندم آبی و دیم ارقام پرورشی، مادری و گواهی شده جهت بذر، تولید شد که 5 هزار تن بین کشاورزان کهگیلویه و بویراحمد توزیع و 5 هزار تن آن به استان‌های خوزستان، بوشهر، فارس، ایلام، اردبیل و خراسان شمالی صادر شد.

روزبه در خصوص کشت پاییزه محصولات کشاورزی در مناطق سردسیری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: کشت پاییزه سه محصولات استراتژیک کشاورزی شامل گندم، جو و گلزا از اوایل مهر ماه در مناطق سردسیری این استان آغاز شده و تا اوایل آذر ماه ادامه دارد.

مدیر زراعت جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: کشت به موقع محصولات پاییزه و استفاده از ارقام بذر تولید شده استان شامل گواهی شده و مادری در کشت پاییزه مورد توجه کشاورزان باشد، ضمن اینکه کشت به موقع محصولات پاییزه مانع از سرما‌زدگی محصول می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه کشاورزان محصول کشاورزی خود را بیمه کنند، اضافه کرد: 80 درصد محصولات کشاورزی ما بیمه هستند.برخی از محصول گندم تولید این استان به صورت خود مصرفی در بین مردم استفاده می‌شود و برخی دیگر توسط دلالان خریداری و برای تولید ماکارونی به خارج از استان منتقل می‌شود.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • دارا گفت:

    این خبر دروغ محضه- سازمان جهاد کشاورزی کی وکجا وچگونه گندم خریداری کرده- متاسفم برای افراد که سرخود گزارش کذب به خورد مردم میدهند. آقای روزبه لطف کنند اسناد خرید گندم کشاورزان یا تحویل آن به اداره غله را ارائه نمایند.اصلا جهاد کشاورزی حق خرید وفروش ندارد.

پربازديد