تاریخ درج خبر : 1393/08/20
کد خبر : ۳۹۵۴۱۵
+ تغییر اندازه نوشته -

وضعیت بغرنج آب شرب دهستان راک

هشت روستای دهستان “راک” بخش “سوق” از توابع شهرستان کهگیلویه با مشکلات عدیده‌ای در زمینه آب آشامیدنی از جمله طعم و رنگ آب دست به گریبانند که بنا به گفته مردم بوی بد می دهد.

دهستان راک در 9 کیلومتری مرکز شهرستان کهگیلویه واقع شده است که بیش از چند هفته است طعم آب شرب آنها با مشکل مواجه شده است.

اهالی دهستان راک بر این مورد عقیده دارند که آب روستای راک بوی بد می دهد و رنگ آن گل آلود است.

دانلود

آب شرب دهستان راک از چاه روستای تنگ سپو واقع در بخش مرکزی تامین می شود که رنگ و مزه آب بسیار نابهنجار است.

تانگو یکی از اهالی دهستان راک با بیان اینکه آب شرب این روستا بیش از 50 روز است که قابل خوردن نیست، گفت: رنگ این آب گل آلود و بدمزه و بوی بسیار بدی دارد.

وی با اشاره به اینکه تعداد بسیار زیادی در این روستا و روستاهای دیگر از این آب استفاده می کنند از مسئولان خواست که برای رفع این مشکل را تلاش کنند.

یکی دیگر از اهالی این روستا با بیان اینکه آب شرب این روستا بوی بد می دهد، اظهار کرد: این آب قابل خوردن نیست و ما آب شرب مورد نیاز خود را از منطقه لگین راک تهیه می کنیم.

بهمن محمدی، بخشدار سوق نیز با بیان اینکه دهستان “راک” بیش از ۶۵۰۰نفر جمعیت دارد، گفت: آب شرب دهستان راک بیش از دو هفته است که طعم و بوی بسیار بدی دارد و هنوز علت آن مشخص نشده است.

محمدی با اشاره به اینکه اداره آب و فاضلاب و شبکه بهداشت و درمان آزمایشات مختلفنی بر روی این آب انجام داده اند، تصریح کرد: متاسفانه هنوز نتیجه مشخصی بدست نیامده است.

وی خاطرنشان کرد: مشکل طعم و بوی بد این آب روستا از یک طرف و شکستگی و فرسوده بودن لوله های آب شرب از طرف دیگر یکی از مهمترین مشکلات در این بخش است.

بخشدار سوق ادامه داد: جمعیت بسیار زیادی این روستا دارد و از این آب استفاده نمی کنند و با تانکر نیز تا کنون برای آنها آبرسانی نشده است.

همچنین ولی جفتا، رییس آبفای روستایی شهرستان کهگیلویه نیز در این رابطه گفت: چهار نمونه از آب شرب دهستان راک گرفته شد که بعد از آزمایشات هیچ گونه مشکلی بر ناسالم بودن آب مشاهده نشد.

وی بیان کرد: بیشتر خط انتقال های آب شرب روستا ها فرسوده هستند و نیاز به مهندسی مجدد دارند.

همچنین سید عبدالنبی موسویان، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه با بیان اینکه 12 نمونه میکروبی و دو نمونه شیمیایی از این آب گرفته شد، یادآور شد: آزمایشات هیچ گونه مشکل آلودگی را نشان نمی دهند.

دهستان راک در بخش سوق از توابع شهرستان کهگیلویه و در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است.

منبع:ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد