تاریخ درج خبر : 1393/08/22
کد خبر : ۳۹۵۹۹۵
+ تغییر اندازه نوشته -

قربانی: در هفته کتاب برنامه‌های متنوعی در استان اجرا می شود

مدیرکل کتابخانه های عمومی کهگیلویه و بویراحمد گفت:31 برنامه متنوع هفته کتاب و کتابخوانی در این استان اجرا خواهد شد.

زینب قربانی چهارشنبه شب در نشست اتاق فکر کتاب و رسانه کهگیلویه و بویراحمد افزود: این برنامه ها از 24 آبان امسال با راه اندازی کاروان تبلیغاتی کتاب از سوی رانندگان تاکسی با همکاری سازمان تاکسیرانی در یاسوج و سایر شهرهای استان انجام می شود.ghorbani

وی بیان کرد: برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی به تدریج تا 30 آبان در نقاط مختلف کهگیلویه وبویراحمد اجرا خواهند شد.

قربانی اظهار کرد:تشریح برنامه های هفته کتاب در برنامه تلویزیونی بهون مهر با حضور معاون برنامه ریزی و راهبردی نهاد کتابخانه های عمومی کشور،ملاقات کتابداران و اعضای کتابخانه های عمومی با نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و ایمه جمعه در این استان از برنامه های این هفته است.

قربانی اظهار کرد:برگزاری نخستین جشنواره غذاهای سنتی و برپایی نمایشگاه کتاب های آشپزی با همکاری اداره کل اموزش و پرورش کهگیلویه وبویراحمد، افتتاح نمایشگاه دستاوردهای زندانیان عضو کتابخانه های مشارکتی در زندان ها با همکاری اداره کل زندانها در یاسوج و گچساران از سایر برنامه های هفته کتاب است.

وی برگزاری همایش تجلیل از کتابداران، نمایشگاه کتاب با موضوعات مختلف، ایجاد پایگاه های اهدای کتاب در کتابخانه ها، برگزاری مسابقات فرهنگی (مکتوب و آنلاین )، برگزاری جلسات نقد و بررسی کتاب در سطح استان، توزیع بروشور ویژه نامه های فرهنگی معرفی کتابخانه های استان و فعالیت های کتابخانه ها در مدارس را از برنامه های این نهاد عنوان کرد.

قربانی ادامه داد: غبارروبی گلزار شهدا،ایجاد غرفه های فرهنگی در سطح شهرها و مراکز دانشگاهی، برگزاری مسابقه بزرگ نقاشی با موضوع کتاب و عاشورا، ایجاد نمایشگاه بزرگ نقاشی با موضوع کتاب و عاشورا، برگزاری همایش شب شعر عاشورا و برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی از دیگر برنامه های این هفته خواهد بود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی کهگیلویه وبویراحمد راه اندازی کرسی آزاداندیشی با موضوعات اجتماعی و فرهنگی، نواختن زنگ مطالعه در مدارس کهگیلویه وبویراحمد، برگزاری نقد کتاب با دعوت از نویسنده ملی، حضور فرزندان کتابداران در برنامه غنچه گلای شبکه استانی دنا را از سایر برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی دانست.

قربانی برگزاری همایش بزرگ پیاده روی کتاب و خانواده،برگزاری ایستگاه سلامت، رونمایی از کتاب های کتابداران کهگیلویه وبویراحمد، ایجاد نمایشگاه کتاب نویسندگان استانی ازسایر برنامه های هفته کتاب است.

وی اجرای طرح جشن اهدای کتاب در مدارس، برگزاری کارگاه آموزشی طراحی جلد کتاب و معرفی تازه های کتاب نویسندگان استان در کتابخانه های عمومی از سایر برنامه های مهم هفته کتاب و کتابخوانی در کهگیلویه وبویراحمد است.

وی دیدار کتابداران کهگیلویه وبویراحمد و معاون برنامه ریزی و راهبردی کتابخانه های عمومی کشور با استاندار استان را از مهمترین برنامه های هفته کتاب دانست.

24 تا 30 آبان هر سال به نام هفته کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • امین گفت:

    واقعا خسته نباشید خانم قربانی که با امدنت، این اداره از زیر خروارها خاک بیرون کشیدی.متشکربم

پربازديد