تاریخ درج خبر : 1393/08/24
کد خبر : ۳۹۶۵۸۳
+ تغییر اندازه نوشته -

اعلام میزان خرید ذرت تضمینی از کشاورزان استان

از ابتدای فصل برداشت ذرت دانه ای در شهرستانهای گچساران ، باشت و کهگیلویه تاکنون مقدار۷۵۰۰ تن ذرت دانه ای بصورت تضمینی از کشاورزان این سه شهرستان توسط سازمان تعاون روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد خریداری و پس از خشک کردن ، در انبارهای داخل استان ذخیره سازی شد.

مدیرکل سازمان تعاون روستایی استان در گفتگو با خبرنگاران ضمن اعلام این خبر افزود: پرداخت پول به کشاورزان به ترتیب زمان تحویل و به شرط اعلام شماره حساب بانکی از ۲۵ آبانماه سالجاری آغاز خواهد شد.
هوشنگ جهانبخش گفت: متاسفانه در سنوات گذشته بدلیل عدم خرید تضمینی توسط دولت محصول تولید کشاورزان ذرت کار توسط دلالان خرداری و پول کشاورزان را نیز پرداخت ننموده بودند که با تصمیمات دولت تدبیر وامید درامر خرید تضمینی محصولات کشاورزی و ماموریت سازمان تعاون روستایی و با تدابیر بعمل آمده در امر خرید تضمینی این محصول استرتژیک در سال زراعی ۹۳-۹۴ کشاورزان بدور از هرگونه دغدغه و با آرامش خاطر محصول تولیدی ذرت خودرا تحویل مراکز خرید نموده اند.

جهانبخش نبود فضای انباری مناسب در سطح شهرستانهای گچساران وباشت، نبود کارخانه ذرت خشک کنی در شهرستان کهگیلویه وعدم تجهیز کارخانجات ذرت خشک کنی به وسایل بارگیری مکانیزه ونداشتن فضای انباری کافی ومناسب در این کارخانجات را از مشکلات موجود در امر خرید تضمینی ذرت دانه ای دراستان کهگیلویه و بویراحمداعلام کرد.

لازم به ذکر است که برابر اعلام سازمان جها کشاورزی استان بیش از ۴۳۰۰ هکتار از اراضی مرغوب استان به کشت ذرت دانه ای اختصاص یافته است وپیش بینی می‌شود تا پایان فصل خرید این محصول بیش از ۲۰ هزارتن محصول ذرت دانه ای از کشاورزان درکهگیلویه و بویراحمد خریداری شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد