تاریخ درج خبر : 1393/08/25
کد خبر : ۳۹۶۸۸۱
+ تغییر اندازه نوشته -

جناب آقای منتجب نیا متشکریم

بیایید با هم جملات زیر را مرور کنیم:

«وقتی تفسیر عده ای تفسیر داعشی شد اسید بر روی دختری می ریزند و می گویند چون زلفش بیرون بود. وقتی معنای منکر را نمی فهمیم تمام منکرات را در زلف دختری می بینیم.»

«در کشور ما متاسفانه اندیشه های افراطی گرایانه ای وجود دارد که دارد بچه حزب اللهی ها را به فساد می کشاند.»

«قبل از اینکه امر به معروف و نهی از منکر را آموزش دهیم چماق را به دست جوانان دادیم و گفتیم بزنید.»

«امام حسین(ع) اهل مذاکره بود و با هر کسی که در دسترسش بود مذاکره کرد و یزید در آنجا حضور نداشت ولی با مأموران یزید از جمله ولید و حر مذاکره کرد.»

«برخی از نمایندگان مجلس چون نتوانستند رئیس جمهور را مهار کنند در تلاشند تا دولت وی را ساقط نمایند.»

«این عده از ابتدا به دنبال این موضوع بودند و به همین خاطر وزاری عالم و اندیشمند آقای روحانی را استیضاح می کنند و رای اعتماد نمی دهند.»

«ما در آن زمان به رهبری انقلاب گفتیم انتخابات را بنا به دلایل منطقی و مستند باطل اعلام کنند اما رهبری زیر بار حرف ما نرفت و گفت این کار به معنای تودهنی زدن به مردم است.»

«وقتی رهبری آن سخنرانی را کردند ما سکوت کردیم و گفتیم هرچی رهبری بگویند اطاعت می کنیم.»

به نظر شما جملات بالا  از سخنرانی چه کسی استخراج شده اند؟ یک ضد انقلاب خارج نشین ؟ رسانه های بیگانه ؟ وزارت امور خارجه اسرائیل یا آمریکا؟؟

متأسفانه جملات بالا توسط آقای منتجب نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی، با سابقه درخشان در فتنه 88 ! و در محیطی علمی بیان شده اند. جملاتی که نه رنگی از زنده باد مخالف من در آن دیده می شود و نه بویی از احترام به دموکراسی و رأی مردم از آن استشمام می شود.

و اما سخنی کوتاه با ایشان و همفکران محترمشان:

برادر عزیز جناب آقای منتجب نیا

این روزها و پس از گذشت بیش از 35 سال از پیروزی انقلاب اسلامی که شما و همفکرانتان خود را از مؤثر ترین افراد حاضر در آن می دانید تفاسیر جالبی از قیام امام حسین و داستان مذاکره اش به گوش می رسد. از داستان پذیرش حر و اولویت مذاکره در نزد امام ، تا ادعای شما بر امکان مذاکره امام غریب و یزید زمان! شما خود را در خط امام و رهبر می دانید اما هنوز و پس از گذشت 5 سال از فتنه 88 می فرمایید: “به رهبری انقلاب گفتیم انتخابات را بنا به دلایل منطقی و مستند باطل اعلام کنند!” یعنی پس از گذشت این زمان هنوز معتقدید مدارکتان منطقی و مستند بود و رهبری باید به خواست شما عمل می نمود! شما آن روزها سکوت کردید چون خود نیز به خوبی می دانستید ادعای تقلب راه به جایی نخواهد برد و شاید نیز حاضر نشدید مانند برخی همفکرانتان هزینه بدهید، اما سکوت شما به خاطر فرمایشات رهبر و پیروی از ایشان و یا به قول خودتان اطاعت از رهبری نبود ، چرا که اگر اینچنین بود پس از گذشت پنج سال اینچنین عقده گشایی نمی کردید.

برادر گرامی

آیا مجلس در رأس امور ، هر جا به تفکر شما نزدیک شد عصاره فضائل ملت است و هر جا کمی فاصله گرفت و به وظایفش عمل نمود، مجلسی برای ساقط کردن دولت است؟ آیا شاهد رأی بالای مجلس به اعضای کابینه نبوده اید؟ آیا حمایت همه جانبه مجلس را از وزرای پرکار و کم حاشیه دولت نمی بینید؟ چرا وقتی گزینه های عبور کرده از خطوط قرمز نظام به مجلس معرفی و طبیعتاً رأی نمی آورند صدای شما و همفکرانتان بلند می شود؟ مگر برای وزارت علوم چه در ذهن پرورانده اید؟

روحانی عزیز!

تحلیل شما در رابطه با اسید پاشی منشأ مشترک با تحلیل رسانه های بیگانه دارد. باید دید چه جریانی از این اتفاق تلخ رخ داده بیشترین بهره برداری سیاسی را همسو با رسانه های بیگانه نمود. مگر طرح مسأله امر به معروف و نهی از منکر در مجلس آتش به چه انباری زده بود که شما و همفکرانتان اینگونه فوران نمودید؟ و چه جالب که اسید پاشی ها همزمان شد با این ماجرا و یار شما برای کوبیدن مجلس و امت حزب الله… .

حرف آخر:

آن یزیدی که شما مشتاق مذاکره با او هستید هر روز بد تر از دیروز تحقیرتان می کند و شما فقط از دیپلماسی، لبخند بر لب را به یاد دارید و البته فراموش نکنید: سری به نیزه بلند است تا نشان بدهد، که درس کرب و بلا بی گمان مذاکره نیست… .

صحبت هایی از این دست و طلب کاری فتنه گران نشان می دهد آنهایی که شما و همفکرانتان منتظر بازگشتشان به خیمه انقلاب -حتی بدون توبه- و پذیرفتنشان از سوی اما زمانه هستید حر نیستند، بلکه از شمر و حرمله بدترند و جز به ریختن خون امام رضایت نخواهند داد. چطور و با چه استدلالی حر را که توبه نمود و خود را فدای امام زمانش نمود با برخی افراد معلوم الحال که کوچکترین تغییری در رفتار و گفتارشان مشاهده نمی شود، می توان مقایسه نمود؟

جناب آقای منتجب نیا

صمیمانه از شما متشکریم. چرا که به خوبی و شفاف نشان دادید گفتمان شما، سران فتنه و طراحی هایتان برای مراحل بعد چیست و حتی پس از تبعیت ظاهری از فرمایشات رهبر و یا توبه صوری چه اهدافی را دنبال می کنید. گویی هنوز از پنجه کشیدن به چهره نظام اسلامی و تلاش برای ایجاد بی اعتمادی نسبت به ارکان انقلاب در بین مردم سیر نشده اید. از شما و همه آنهایی که سران فتنه را به روز محاکمه نزدیک تر می کنند سپاسگزاریم.

والبته دوستانه به مسئولین برگزار کننده، حمایت کنندگان و کسانی که می توانستند از اجرای این برنامه پر از تهمت و تخریب و یک طرفه جلوگیری نمایند اما اقدامی ننمودند، متذکر می شویم که حافظه مردم متدین و خداباور خیانت ها و کم کاری ها را فراموش نخواهد نمود. انتخابات مجلس نزدیک است ، چه بسا برخی آرزوهای بزرگ در سر داشته باشند که با بازی کودکانه نقش بر آب شود… .

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • محبي فر گفت:

  ککا چماقی که من دست تنه سر همنه ایشکنه .یه کمی یواش تر خدا وداد ای جماعت برسه .

 • تهرانپارس گفت:

  وای بر مملکتی که مذاکره با یزید مایه افتخارش باشد……..

 • فردین گفت:

  وقتی نماینده از جناح مخالفش رقیب نداشته باشه بایدم یکه تازی بکند.

 • چرامی گفت:

  جناب سید علی حسینی.کدام نماینده،نماینده ای که درروز تاسوعا ی حسینی به یک معلول فحاشی مکند و حرمت علمدار کربلا نگه نمی داره چه میدونه امر به معروف و نهی از منکر چیه .

 • ایرانی گفت:

  واقعا بنازم منتجب نیا را

 • به نظر میاد که این نوشته مغرضانه و برای تخریب نوشته شده و نه برای نقد یک گفتمان. با کلیت بحث خیلی کاری ندارم ولی با این گفته آقای منتجب نیا به شدت موافقم، دمش گرم
  .
  “وقتی معنای منکر را نمی فهمیم تمام منکرات را در زلف دختری می بینیم”

 • سرفاریاب گفت:

  احسنت براین کالبد شکافی حکیمانه و روشنگرانه

پربازديد