تاریخ درج خبر : 1393/08/25
کد خبر : ۳۹۶۹۹۱
+ تغییر اندازه نوشته -

معاون توسعه منابع انسانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد: الکترونیکی کردن خدمات، فساد ادارات را کاهش می‌دهد

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی منابع انسانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: الکترونیکی کردن خدمات دستگاه‌ها، فساد ادارات را کاهش می‌دهد.

 مجید محنایی پیش از ظهر امروز در چهارمین کمیسیون تحول اداری که با حضور مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد، اظهار کرد: این جلسه با موضوع بازخوانی نظام اداری و اصلاح نقشه راه نظام اداری تشکیل شد که اصلاح نقشه راه پس از بررسی‌های انجام شده کارشناسی و ارائه شد.

معاون توسعه و پشتیبانی منابع انسانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: نظام اداری ما به جای اینکه محرک توسعه دهنده استان و کشور باشد در بعضی مواقع سبب ایجاد موانع می‌شود و نیاز به اصلاح در این خصوص احساس می‌شود. در دولت تدبیر و امید سازگار اصلاح نظام اداری تدوین و در 8 محور در اختیار 50 دستگاه اجرایی استان قرار گرفت که برای این دستگاه‌ها 30 برنامه اداری مشخص شد.

این مسئول افزود: الکترونیکی کردن خدمات دولت از جمله برنامه‌ها و کارهای خوب و قابل قبول برای ارائه خدمات مطلوب به مردم است و الکترونیکی کردن خدمات موجب می‌شود شهروندان ما به صورت 24 ساعت و بدون توجه به زمان و مکان از خدمات لازم بهره‌مند شوند.

محنایی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد خدمات غیردولتی به مردم ارائه دهند و نرم‌افزاری نصب کنند که نیاز به حضور و مراجعه مردم به ادارات نباشد، تصریح کرد: مراجعه مردم به دستگاه‌های دولتی باعث ایجاد ترافیک، آلودگی زیست محیطی و فسادآوری در ادارات می‌شود که می‌توان به جای خدمات چهره ‌به چهره که زمینه‌ساز ایجاد فساد را فراهم می‌کند با ارائه خدمات الکترونیکی این معضلات را کاهش داد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی منابع انسانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: 8 برنامه دیگر از جمله ساماندهی نیروی اجرایی، تکریم ارباب رجوع و حقوق شهروندی مدنظر است که در جلسات بعدی به آن پرداخته می‌شود.دستگاه‌ها برنامه‌ها و گزارشات سه ماهه خود را در خصوص الکترونیکی کردن خدمات به مردم تا پایان آذر ماه ارائه کنند.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد