تاریخ درج خبر : 1393/08/25
کد خبر : ۳۹۷۱۱۰
+ تغییر اندازه نوشته -

همایش بزرگداشت واقعه تنگه مجاهدین سوق

همایش بزرگداشت روز شهرستان کهگیلویه با موضوع حرکت انقلابی مردم سوق علیه رژیم شاهنشاهی در تنگه مجاهدین سوق، در دهدشت برگزار می شود.

0001010

این همایش روز دوشنبه ۲۶ آبان ماه ساعت ۹ صبح در حسینیه ثارالله سپاه دهدشت برگزار خواهد شد.

تنگه مجاهدین یادآور واقعه ای است که در آن جوانان انقلابی و غیور شهر سوق در دی ماه ۵۷ راه را بر استاندار وقت و هیئت همراه با ایجاد دیواره
سنگی و آتش زدن لاستیک خودرو بستند وخشم خویش را با باران سنگ بر سر طاغوتیان فرو ریختند. وبعدها نان آن محل (تنگه ) را به یاد مبارزات مردم، تنگه مجاهدین نام نهادند.

00330

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • محمد گفت:

  مردم سوق متاسفانه قربانی اختلافات سیاسی نمایندگان و استانداری و ادارات کل استان و دهدشت شدند، هر مسول نمک نشناسی به سهم خود در حق مردم سوق ظلم کرد، انها باید در قیامت جوابگوی اعمال مغرضانه و قصور خود باشند.
  رییس اداره ای در دهدشت کار اداری را پیگیری می کرد چون قسمتی از ان کار موجب حل مشکلی در سوق می شد نه تنها ان مدیر را تشویق نکرد بلکه به او گفت خیلی بی خود! کردید که مشکل را حل و پیگیری کردید!؟
  زمانی سوق از یاسوج بزرگتر بود، برق 110 ولت دیزلی و دارای مهد کودک! در قبل از انقلاب!بود.
  خودم شخصا 2 سال در سوق مهد کودک رفتم من 45 سالم هست!، ولی حالا هر کوره دهاتی شهر شده ولی سوق همچنان همان روستای سوق است!

 • ناظر گفت:

  وقتی که مسابقه ای در اسطوره سازی و قهرمان نمایی و خود را انقلابی و صاحب جنگ و اسلام و ایران نشان دادن در کل کشور راه افتاده، متاسفانه ما نیز ناچار میشویم که به چنین حرکاتی دست بزنیم. با کمال تاسف باید گفت که امروزه برد در تبلیغات و نمایش است. وگرنه کیست که نداند که بهسازی و آسفالت همین تنگه و یا تکمیل و ساختن جاده مرگ سوق – دهدشت از نان شب سوق و سوقیان هم واجب تر است؟.

 • ض گفت:

  چرا در این روزها از این هماهنگی و این برنامه ها دیگر در سوق نیست. واقعا امسال محرم هر کس روز تاسوعا و عاشورا در سوق بود و شاهد این برنامه های طایفه و قوم بازی بوده دیگر هیچ دلخوشی به سوق و سوقی بودن خودش نارد.

 • غلوملی گفت:

  انگار غیر سوقیها کسی در این استان حرکتی نکرد . جمع کنید این بساطه . از کاهی میخوان کوهی بسازن .

 • بوق گفت:

  آخ تا قیومت په واقعه سیاهکل بی : دددددددی

 • واقعیت گفت:

  سلام بر سوق .. آرام و دوست داشتنی …سلام بر مردان بی ادعا…
  سلام بر دیاری که در چند دهه گذشته چیزی غیر از محرویت دوباره نصیب شان نشد. نزاع های انتخاباتی موحد و …. سوق را محروم نگه داشت …سوق های عزیز بهوش باشید دیگه…..سوق همیشه ممنون درس خواندن فرزندانش است …کمی به خود بیایید و قدر خود را بدانید و دوباره ……می سازمت وطن ………..خدا نگهدارتان باد

پربازديد