تاریخ درج خبر : 1393/08/26
کد خبر : ۳۹۷۳۸۲
+ تغییر اندازه نوشته -

سخنی با مدیران و کارگزارن دولت

سایت استان: سامان کرم نیا

قانون مداری صرفأ به ادعا بر نیاید؛
عمل را پیشه ی خود ساز…..

باید به همه ی زوایای قانون مدنی جامعه احترام گذاشت و جامه عمل پوشاند،تا مردم در حاصل اجرای آن روح و جانشان به تسخیر عدالتخواهی و عدالت منشی درآید، وقتی قانون و نحوه ی استفاده از آن توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسولینی که در رأس هرم هستند قلمی گشته و به گونه ای سند دار و منگوله دار می شود ، به میزان توجه عملی و اخلاقی مسئولین و مدیران بلند پایه در سطح کشور ، در بین سایر کارگزاران و مردم عادی جامعه تأثیر گذار و نهادینه گشته و مبانی اخلاق و ادب قرار می گیرد.بافت جامعه ی ما به گونه ای است که قانونمندی و قانون مداری از سطوح بالای جامعه به سمت طبقه ی پایین جامعه در جریان است ، بدین منوال است که وقتی توسط تعدادی از مدیران بلند پایه اختلاس و سوء استفاده های میلیاردی اتفاق می افتد ، از کارگزاران طبقه ی مادون و مردم عادی جامعه چه انتظاری می توان داشت ، جز دغدغه ی فکری و لغزش رفتاری ؟
شعار دولت تدبیر و امید ، اعتدال به همراه احترام گذاشتن به همه نوع تفکرات و گرایش های سیاسی در جامعه میباشد .
بیان اندیشه و ترویج قلم ، مبتنی بر قانون موجب نقد نارسائیهاو گشودن گره های کور در پدیده های اجتماعی گشته ، شفافیت و ذوق مشارکت در سازندگی کشور را افزایش داده ، امید و اعتماد به نفس نیز حاصل می گردد .
برای فارغ ماندن از دغدغه های فکری و برون رفت از مشکلات اجتماعی ، بسط قانونمندی و قانونمداری الزامی است .
برای ترویج و اشاعه ی قانونمداری ونهادینه کردن آن بایستی هر آنچه را که در توان هست در راهی عقلانی به کار گرفت و از هیچ کوششی دریغ نورزید .

ازهم اندیشی نگرشهای مختلف در صحنه ی سازندگی و ماحصل آن در پوشش قانونمداری و عدالت خواهی ، رونق سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی پدیدار می گردد .
برای رسیدن به سر منزل مقصود ، تصالح و تعامل در بین مدیران و سیاستمداران ، برای برداشتن موانع و نهادینه کردن قانون ، یک اصل مهم است ، که نباید از آن غافل ماند ، اگر چنین شود در بین سایر اقشار جامعه نیز تسری پیدا خواهد کرد و شاهد شکوفایی و سربلندی میهن عزیزمان خواهیم بود .

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • احسان ا گفت:

  درود بر شما
  رطب خورده کی منع رطب کند !!
  قانونگذاری که خود قانون را رعایت نکند !!
  مدیری که خود باعث بی نظمی باشد !!
  سیاستمدار و مسئولی که خود اختلاس کننده باشد !!
  اگر قانون و نظم را فریاد هم بزند ، اگر در مقابل اختلاس و دزدی و …. قد علم کند !!! راه به جایی نخواهد برد !!
  ملتی که میبیند هیچ کس در جایگاه خود نیست !! و هیچ چیز سر جای خودش قرار ندارد !! چنان سرخورده میشود که دیگر به هیچ قانونی اعتماد نمیکند !!

 • ناشناس گفت:

  واقعا حق بود

  دیانا

 • ناشناس گفت:

  سلام

  عالی بود واقعا واقعیتی هست که همه میبینند ولی کسی ان را به زبان نمیاورد امید وارم انان که باید بخوانند

  دیانا

پربازديد