تاریخ درج خبر : 1391/07/12
کد خبر : ۳۹۷۴
+ تغییر اندازه نوشته -

دو پلاتو و یک تالار آمفی تئاتر میزبان جشنواره تئاتر استان

سایت استان: بیست و چهارمین جشنواره تئاتر کهگیلویه و بویراحمد در دو پلاتو و یک تالار آمفی تئاتر برگزار می شود.
به گزارش سایت استان و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد پلاتوی تازه تاسیس استاد سید یونس آبسالان با ظرفیت 130 نفر در محل هنرستان هنرهای زیبای یاسوج برای نخستین بار میزبان اجرای نمایش های این جشنواره خواهد بود .

این پلاتو در سه ماه گذشته با صرف اعتبار 350 میلیون ریال ساخته شده و به نام یکی از پیشکسوتان عرصه هنر نمایش این استان نام گذاری و هفته گذشته توسط معاون اداری و مالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح و به بهره برداری رسید.

پلاتوی مرحوم استاد حسین پناهی دیگر سالن مورد بهره برداری در این جشنواره است که به تازگی با صرف 400 میلیون ریال اعتبار در محل مجتمع فرهنگی، هنری ارشاد یاسوج به صورت کلی تعمیر و در حد استانداردهای جهانی تجهیز شده که با ظرفیت 150 نفر در اختیار اهالی نمایش این استان قرار گرفته است .

تالار هنرنمای مجتمع فرهنگی، هنری ارشاد یاسوج با ظرفیت 213 نفر دیگر سالنی است که به عنوان تالار اصلی عرصه هنر این استان با سن 10*11 به عنوان یکی از استانداردترین تالارهای نمایشی کشور به حساب می آید و اجرای بخشی از نمایش های این جشنواره را بر عهده خواهد داشت .

بیست و چهارمین جشنواره تئاتر استان کهگیلویه و بویراحمد روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 12 و 13 مهرماه در یاسوج برگزار می شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد