تاریخ درج خبر : 1391/07/12
کد خبر : ۳۹۷۹
+ تغییر اندازه نوشته -

رییس جدید دانشگاه آزاد گچساران منصوب شد

سایت استان: با حضور ‘ایروان مسعودی اصل’ رییس منطقه 16 دانشگاه آزاد اسلامی و جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی روز چهارشنبه در مراسمی ‘آرمین محمودی’ به عنوان رییس جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد گچساران منصوب و از خدمات سید ‘یعقوب زراعت کیش’ رییس سابق این دانشگاه تقدیر شد.
 رییس منطقه 16 دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم، با اشاره به اینکه هم اکنون یک میلیون و 700 هزار دانشجو در دانشگاه های آزاد کشور تحصیل می کنند، گفت: دانشگاه آزاد نهادی است که از لحاظ علمی و اقتصادی مهم بوده و موجب توسعه همه جانبه و پایدار کشور خواهد شد.

‘ایروان مسعودی اصل’ افزود: برنامه های مهمی در زمینه های پژوهشی، ارتباط صنعت و دانشگاه با جامعه، کاربردی کردن تحقیقات، راه اندازی محفل های علمی، تجاری سازی فعالیت های پژوهشی و هدفمند کردن پایان نامه ها برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی منطقه 16 کشور در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه درآمدزایی جزو مهمترین دغدغه های دانشگاه آزاد اسلامی است، بیان کرد: در این راستا بزودی یک باب آزمایشگاه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد گچساران راه اندازی خواهد شد.

مسعودی اصل اظهار داشت: پس از افتتاح این آزمایشگاه چندین فرصت اشتغال در شهرستان گچساران ایجاد می شود.

وی کمبود تحقیقات کاربردی را یکی از مشکلات اساسی دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور دانست و عنوان کرد: چنانچه 60 درصد تحقیقات دانشگاه آزاد کاربردی شوند بخش عمده ای از مشکلات کشور برطرف می شود.

مسعودی اصل خواستار فعال شدن حوزه پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی منطقه 16 شد و ابراز داشت: چنانچه تحقیقات انجام شده در این دانشگاه سلیقه ای باشند مشکل خاصی را در کشور برطرف نمی کنند.

وی افزود: می بایست به رشته های فنی در دانشگاه آزاد اسلامی منطقه 16 بها داده شود و ضعف های کنونی موجود در این بخش تا حد امکان کاهش یابند.

مسعودی اصل بر لزوم توانمندسازی هر چه بیشتر استادان دانشگاه آزاد اسلامی منطقه 16 و فعال شدن هیات های علمی این دانشگاه تاکید کرد.

وی گفت: از آنجا که گچساران پتانسیل های مهمی در زمینه نفت، گاز و پتروشیمی دارد می بایست بیشترین تعداد دانشجوی پذیرفته شده در دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان مربوط به چنین رشته هایی باشد.

مسعودی اصل با اشاره به اینکه اولویت کاری دانشگاه آزاد اسلامی منطقه 16 جذب اعضای هیات علمی بومی است، بیان کرد: استادان دانشگاه آزاد که در مقطع تحصیلی دکترا پذیرفته شوند تسهیلات بانکی 100 میلیون ریالی به آنان پرداخت می شود.

وی اظهار داشت: میزان شهریه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی منطقه 16 امسال می بایست 15 درصد افزایش می یافت در حالی که این میزان تنها پنج درصد بوده است.

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم، گفت: برای تغییر رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گچساران هیچگونه نقش و یا دخالتی نداشتم در حالی که در این زمینه سخنان متعددی از سوی برخی افراد مطرح شد.

‘غلامرضا تاجگردون’ افزود: مسوولان اجرایی شهرستان گچساران چه بومی باشند و یا غیربومی می بایست دلسوز بوده و در حد توان خدمت رسانی کنند و رییس جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد گچساران نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست.

وی بیان کرد: بکارگیری ظرفیت های علمی گچساران موجب پیشرفت همه جانبه این شهرستان در ابعاد مختلف می شود.

تاجگردون اظهار داشت: شهرستان گچساران دارای افراد تحصیلکرده متعددی است که این امر پتانسیل مهمی به شمار می رود و می بایست مورد استفاده بهینه متولیان امر قرار گیرد.

وی عنوان کرد: از رییس جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد گچساران انتظار می رود برای ارتقای روزافزون سطح علمی دانشجویان این شهرستان از هیچ تلاشی دریغ نکرده و در این زمینه تعصبات بیجا را کنار گذارد.

تاجگردون ابراز داشت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد گچساران نباید دچار سیاست زدگی شود و رییس جدید این دانشگاه نیز نباید به سراغ مسائل سیاسی برود.

امام جمعه موقت گچساران نیز در این مراسم، گفت: می بایست مدیران دانشگاه آزاد اسلامی واحد گچساران فعال بوده و خدمات چشمگیری در تمام عرصه ها بویژه حوزه فرهنگی ارائه دهند.

‘پرویز خواجه زاده’ افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد گچساران سال گذشته در زمینه اقامه نماز جماعت رتبه برتر کشور را کسب کرد.

وی امور عمرانی انجام شده در دانشگاه آزاد اسلامی واحد گچساران را مطلوب و رضایت بخش دانست و خواستار تداوم این روند شد.

خواجه زاده بیان کرد: هر مدیری که خالصانه و صادقانه خدمت کرد می بایست آحاد مختلف مردم قدردان او باشند ولی در کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان گچساران اینگونه نیست.

وی اظهار داشت: هر فردی که رسالت سنگین مدیریت را بر عهده می گیرد دارای نواقص و مشکلاتی است و برای اجرای مطلوبتر امور به حمایت همه جانبه سایر مسوولان اجرایی نیاز دارد و رییس جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد گچساران نیز از این قاعده کلی مستثنی نخواهد بود.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد