تاریخ درج خبر : 1393/08/28
کد خبر : ۳۹۸۱۱۴
+ تغییر اندازه نوشته -

‌انشعابات غیرمجاز آب مشکلات بهداشتی ایجاد می‌کنند

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی شرکت آبفای کهگیلویه و بویراحمد فرهاد صداقت در جمع خبرنگاران با اشاره به وجود برخی انشعابات غیرمجاز در سطح شهرها اظهار کرد: وجود این انشعابات علاوه بر اینکه از لحاظ شرعی اشکال دارد باعث بروز مشکلات بهداشتی برای استفاده کنندگان نیز خواهد شد.

مدیر کنترل کیفیت و بهداشت آبفای کهگیلویه و بویراحمد افزود: برخی از افراد به دلیل بی اطلاعی از قوانین و مشکلاتی که انشعابات غیرمجاز برای آنها بوجود می‌آورد به سمت استفاده از انشابات غیرمجاز آب می‌روند.

صداقت با بیان اینکه مصالح مورد استفاده در انشعابات اغلب از نوع غیر استاندار هستند عنوان کرد: چون این کار بدون نظارت آب و فاضلاب و بدون در نظر گرفتن استاندردهای لازم صورت می‌گیرد عواقب جدی بهداشتی نیز به دنبال دارد.

مدیر کنترل کیفیت و بهداشت آبفای کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در بیشتر موارد انشعابات غیرمجاز عمق، محل و نوع نصب استانداردی ندارند و همین مسئله باعث شکستگی این اتصالات می شود.
صداقت یادآور شد: شکستگی انشعابات غیرمجاز علاوه بر به هدر دادن آب موجب تحمیل هزینه حفاری و ترمیم آسفالت و معابر نیز می شود که این موضوع مشکلات عدیده ای رای برای آبفای شهری به دنبال دارد.
وی تاکید کرد: اصلی‌ترین مشکلی که در اثر شکستگی انشعابات غیرمجاز بوجود می‌آید ورود آلودگی به شبکه توزیع است.
مدیر کنترل کیفیت و بهداشت آبفای کهگیلویه و بویراحمد در این باره توضیح داد: در مواقع قطعی آب و ایجاد مکش منفی آلاینده‌های اطراف لوله وارد شبکه توزیع می‌شوند و به دنبال آن آب شرب استفاده کنندگان از انشعابات غیرمجاز دچار مشکلات بهداشتی می شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد