تاریخ درج خبر : 1393/08/28
کد خبر : ۳۹۸۱۶۷
+ تغییر اندازه نوشته -

انتقاد تند شاخه دانشجویان حزب مردمسالاری از اصلاح طلبان استان

شاخه جوانان و دانشجویی حزب مردمسالاری استان کهگیلویه و بویراحمد در پی مسائل پیش آمده در مراسم سخنرانی حجه الاسلام  و المسلمین منتجب نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی بیانیه ای صادر کرد.

این دانشجویان با انتقاد شدید از اصلاح طلبان استان خواستار موضع گیری آنان و دفاع از دانشجویان همسو شده اند.

80973524-5378355

متن کامل بیانیه در پی می آید:

خرمن شب با دلیری های شبگیران چه سنجد
باش گو تا برق غیرت برجهد از دیدگانم
شمع خاموشم صبور از شمع خاموشان نشینم
‌ای سکوت خلوت کروبیان چونت بخوانم
همانطور که اصلاع دارید هفته گذشته حجت الاسلام منتجب نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی به جهت ایراد سخنرانی پیرامون قیام عاشورا و به دعوت تشکل وحدت اسلامی دانشگاه علوم پزشکی استان به یاسوج آمدند و به ایراد سخنرانی پرداختند.
نمی‌خواهیم از افرادی که باعث بی‌نظمی جلسه شدند گلایه کنیم که واقفیم اینان نه گوش برای شنیدن دارند و نه چشمی برای دیدن که اگر داشتد در این چند سال حرف ملت را می‌شنیدند و دردشان را می‌دیدند و این گونه منفورشان نمی‌شدند، که اگر کمی تفکر می‌کردند می‌توانستند به حرمت عاشورا و ماه محرم هم که شده پذیرای کلام مهمان دعوت شده باشند و جلسه را به هرج و مرج نکشانند، هر چند این جماعت از هرج و مرج کسب روزی می‌کند و از آب گل آلود ماهگیری.

قصد شکوه از بزرگان آنان را نیز نداریم که چند سال است با برچسب فتنه زدن به دیگران بر خلاف کلام رهبری در جذب حداکثری و دفع حداقلی، عمل می‌کنند و تفاوت شان با دسته اول در سن و سال شان و سمت سازمانی شان و توانایی شان در چپاول قدرت و مکنت است.

روی سخن مان با بزرگان به خواب رفته قوم خویش است، بزرگانی که حتی به جهت دلگرمی جوانان و استقبال از مهمان هم که شده به سالن نیامدند، بزرگانی که سال‌ها دم از اصلاح‌گری می‌زدند و نبود فضای باز رسانه‌ای را بهانه می‌کردند، امروزه که به حول وجود رسانه‌های اجتماعی بیشمار، در جواب سنگ پرانی‌ها و بازار گرمی‌های جماعت همیشه دلواپس، قلمی بر کاغذ نمی‌رانند و حامی ما جوانان و دانشجویان می‌شوند، البته این را قبول داریم که اینگونه از حق و حقوق افراد دفاع کردن، پرداخت هزینه‌هایی واقعا سنگین را می‌طلبد ولی ما زیاران چشم یاری داشتیم.

زاهد با ترس می‌تازد به پا
عاشقان پران از برق و هوا

به هر حال ما جوانان این بار با شوری که همراه همیشگیمان است و به سلاح شعور تجهیزش کرده‌ایم تا بستانیم حق خود.
و به قوم تمامیت خواه می‌گوییم که:

ماییم و نوای بینوایی
بسم الله اگر حریف مایی

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • اصلاحاتی گفت:

  درود برناشناس وقتی آقایان منطقیان ولاهوتی بعد از چهل سال هنوزمگویند ما برای اصلاحات تصمیم می گیریم وبه جوانان اصلاح طلب که این همه هزینه دادندتوجه نمی کنند بایدم وضعیت اصلاح طلبان همین باشد

 • فردین جعفرزاده گفت:

  جناب دهدشت- تهران منطق شما ……. ها فقط چماق وزوراست. نه سیاست ودرایت

  • تهران-دهدشت گفت:

   منطق ما چی ها آقای جعفر زاده؟ اینجا من یه نقطه چین میبینم.
   ولی اگه منظورت اصول گراست باید بگم شما قدرت تحلیل ضعیفی دارین و یه کامنت ساده رو درست متوجه نمیشین.
   اصلاح طلب و اصول گرا بودن مهم نیست…با سیاست باید جلو رفت تو این وضعیت. اگر خاتمی به هر چیزی اعتراض میکرد و خودش رو فدا میکرد خودش رو می سوزوندو امروز هیچ اصلاح طلبی حق صحبت کردن توی خونه ش رو هم نداشت.

 • فردین جعفرزاده گفت:

  وقتی استاندار رابزرگواری جبهه پایداری وغلام تاجگردون آباد گران جوان انتخاب میکنند بایدم وضع استان همین باشه. اصول گرایان بااین همه دزدی وبی عابروی در این هشت سال دوباره قدرت را بدست بگیرند وبه اصلاح طلبان بتازند

 • ناشناس گفت:

  اظهارات منتجب نیا درمورد اشتباهات اصلاح طلبان و افراطیون اصلاح طلب

  -اولین اشتباه اصلاح طلبان نداشتن وحدت و انسجام بود.از سال76 یکی از مهم ترین ضعف های اصلاح طلبان نداشتن وحدت بود و بارزترین نماد عدم وحدت در سال 84 و انتخابات ریاست جمهوری آن سال به رخ کشیده شد.البته اصلاح طلبان در سال 92روند اشتباه گذشته را ادامه ندادند وموفقیت هم کسب کردند

  -دومین اشتباه، قطع شدن ارتباط اصلاح طلبان با مسئولین ارشد نظام بود،اصلاح طلبان شاخص امروز باید ازگذشته درس گرفته و اجازه ندهند کسی یا جریانی میان آنان و سران نظام قرار بگیرد. به معنای دیگر، عدم ارتباط مستمرمیان اصلاح طلبان وسران نظام بهانه را برای سودجویان و سوء استفاده کنندگان فراهم می کند. بنابراین باید از اشتباه گذشته درس گرفت و این ارتباط را نباید قطع کرد و یا به فراموشی سپرد.بعد از تندروی های که عده خاصی از فعالین سیاسی در دوره اصلاحات و بعد ازسال 88 انجام دادند رابطه ساختاری اصلاح طلبان با سران نظام دچار مشکل شد، اکنون زمان آن فرا رسیده است که اصلاح طلبان ارتباط ساختاری خود را با سران نظام بهبود ببخشند

  -سومین اشتباه اصلاح طلبان، دور شدن اصلاح طلبان و جریان های اصلاح طلبی از جامعه و طبقه اجتماعی حامی آنان بود. در برهه ای از تاریخ اصلاحات، برخی از فعالین سیاسی با روشنفکر مآبی ارتباط خود را با اقشار حامی گفتمان اصلاحات قطع کردند و به تعبیری دیگر سخن آنان را نشنیدند، حتی بهتر بگویم برخی از اصلاح طلبان حصاری دور خود کشیدند و تصور کردند و به دیگران هم القاء کردندکه مردم همراه آنان هستند و سخن آنان را می فهمند در حالی که این گونه نبود در شرایط فعلی لازم است که اصلاح طلبان با مردم حرف بزنند.اشتباه ما در چند سال گذشته حرف نزدن با مردم و درک نکردن برخی از نیازهای روزمره آنان بود.

  -اکنون زمان آن فرا رسیده است که اصلاح طلبان، گفتمان اصلاحات را بازتعریف کنند

 • iman گفت:

  دمتون گرم خیلی خوب نوشتین

 • تهرانپارس گفت:

  چه بیانیه ی مسخره ای…………………

 • دهدشت-تهران گفت:

  از سیاست فقط بیانیه نوشتن رو یاد گرفتین
  تو این یک سال مونده به انتخابات هر کسی دهان باز کنه خط قرمز شورای نگهبان رو اسمش کشیده میشه…

 • اصلاح طلب گفت:

  وقتی شورای مرکزی حزب اعتماد ملی یاسوج تا لحظه اخر از اومدن منتجب نیا خبرنداشتند چرا باید بروند سالن؟این جوانان عزیز هنوز نمیدونند که سیاست همه اش در تهران تقسیم میشه وما هیچ خیری از اونا نمی بینیم.وقتی استاندار ما جرات نداره مدیر خوب بذاره سرکار.وقتی جوانان لایقی مث تشکری ودرخشی وسجادی و…. بیکارند وسالها برای این مدیران زحمت کشیدند اما خیری ندیدند چرا باید از اصلاح طلبان حمایت بشه؟بذار یه مدت بگذره حالا ببینیم این استاندار میتونه مقابل همین جوونا وایسه یانه؟ ته خدا رسواشون می کنیم.به خدا ما اصولگرا بودیم بهتر احترام می شدیم.

پربازديد