تاریخ درج خبر : 1391/07/13
کد خبر : ۳۹۸۳
+ تغییر اندازه نوشته -

استاندار:تمام نانوایی‌ها مورد بازرسی قرار می گیرند

استاندار درنشست ستادتنظیم بازارگفت:چنانچه سیستم تشویق و تنبیه برای هر نانوایی تعریف شود می‌توان تا حدودی با مشکل پخت بی کیفیت مبارزه کرد.

به گزارش سایت استان  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری، سید حسین صابری در نشست ستاد تنظیم بازار کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: با توجه به ارزش بالای نان و مصرف چشم‌گیر آن در جامعه متأسفانه تلاشی برای بهبود وضعیت آن در استان صورت نگرفته است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد وضعیت پخت نان و کیفیت کار نانوایی‌ها در این استان را ضعیف ارزیابی کرد و ابراز داشت: به جز مجتمع نان بهارستان در مرکز استان و نانوایی دیگری در خروجی شهر یاسوج سایر نانوایی‌ها چه از لحاظ کیفی و چه از لحاظ کمی وضعیت خوبی ندارند.

وی تصریح کرد: چنانچه سیستم تشویق و تنبیه برای هر نانوایی تعریف شود می‌توان تا حدودی با این مشکل بزرگ مبارزه کرد.

رئیس ستاد تنظیم بازار استان عادت به تولید بی‌کیفیت را از بزرگترین مشکلات این صنف دانست و گفت: مردم چنانچه از دلسوزی مسئولین آگاهی پیدا کنند خودشان دلسوزانه گام‌های بزرگی را جهت ارتقاء مبارزه با گرانی‌ها و بی‌قانونی‌ها در جامعه خواهند برداشت.

صابری در راستای مقابله با بی‌کیفیتی نان تصریح کرد: تمام نانوایی‌ها از فردا مورد بازرسی قرار خواهند گرفت و چنانچه از حوزه قانون خارج شوند ابتدا با آموزش و نصیحت و سپس از طریق قانون با آن‌ها برخورد خواهد شد.

وی به معضلات ناشی از نان‌های غیر بهداشتی اشاره کرد و گفت: تعزیرات استان کهگیلویه و بویراحمد چنانچه شاهد استفاده جوش شیرین در نانوایی‌های استان شد باید به شدت با این متخلفان برخورد کند.

صابری در ادامه افزود: صدا و سیما و مطبوعات موظفند بر اساس رسالت خویش همراه با سایر دستگاه‌های ذی‌ربط افراد موفق در حوزه تولید نان را شناسایی کرده و با معرفی آن‌ها به عموم مردم آن‌ها را تشویق کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اذعان کرد: همه ما بنا بر احساس تکلیفی که در خود احساس می‌کنیم باید به صورت دسته جمعی وسط میدان آمده و از حقوق مردم دفاع کنیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد