تاریخ درج خبر : 1392/04/28
کد خبر : ۳۹۸۵۴
+ تغییر اندازه نوشته -

خوردن زولبیا و بامیه موجب گرسنگی زودرس و دشواری روزه‌داری می‌شود

سایت استان: یک کارشناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی گفت: قندهای ساده مانند زولبیا، بامیه، حلوا و شیرینی‌جات با ترشح سریع‌تر انسولین، موجب گرسنگی زودرس و دشواری روزه‌داری می‌شوند.

سمانه عزیزی افزود: بهتر است برای کاهش گرسنگی، در وعده سحر از کربوهیدرات‌های پیچیده مانند غلات سبوس‌دار، حبوبات و سبزیجات استفاده شود.

وی اظهار داشت: مصرف آب‌میوه‌های طبیعی در فاصله افطار تا سحر، روش مناسبی برای کاهش تشنگی در مدت روزه‌داری است.

عزیزی ادامه داد: علاوه بر آب، مصرف شیر کم‌چرب، دوغ کم‌نمک و کم‌چرب، میوه و سبزیجات پخته شده و انواع سوپ های رقیق، کم‌نمک و کم‌چرب نیز در کاهش تشنگی روزه‌داران موثر است.

این کارشناس ارشد تغذیه، با بیان اینکه سبزیجات نیز نقش مهمی در کاهش تشنگی روزه‌داران دارد، توصیه کرد: افرادی که مشکل گوارشی نفخ معده دارند، بهتر است از آب سبزیجات استفاده کنند.

عزیزی با تاکید بر عدم مصرف آب همراه غذا یا بلافاصله پس از آن، عنوان کرد: مصرف آب با غذا، شیره گوارشی هضم و جذب مواد غذایی را با مشکل مواجه کرده و موجب تشدید بیماری رفلاکس(ترش کردن معده) می‌شود.

وی با تاکید بر مصرف سه وعده غذایی سحر، افطار و شام در ماه مبارک رمضان، خاطرنشان کرد: برای هضم و جذب بهتر مواد غذایی و پیشگیری از اضافه وزن، پس از افطار حداقل نیم ساعت پیاده روی با شدت متوسط داشته باشید و از خوابیدن بلافاصله پس از وعده‌های افطار و سحر خودداری کنید.

منبع:مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد