تاریخ درج خبر : 1391/07/14
کد خبر : ۳۹۹۲
+ تغییر اندازه نوشته -

پنج طرح مهم آبی استان ردیف اعتبارملی گرفت

سایت استان: معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: مجوز کمیسیون ماده 215(ردیف اعتبار ملی) برای پنج طرح مهم آبی در استان کهگیلویه وبویراحمد اخذ شد.
‘علی دائمی’ روز جمعه در آیین بازدید از پروژه های عمرانی بخش آب و آبفای کهگیلویه وبویراحمد افزود: مهمترین این طرح ها شامل سد مارون 2، سد شیو ، شبلیز ، سیوکی و طرح آبرسانی به شهرهای دهدشت ، سوق ، لنده و چرام بوده است.

وی یکی از مشکلات اساسی در اجرای پروژهای عمرانی در بخش آب و آبفا بویژه سدهای بزرگ در این استان را کمبود اعتبارات دانست و افزود: با اخذ مجوز این کمیسیون و قرارگرفتن این طرح ها در ردیف بودجه سالانه کشور، شاهد تسریع در روند اجرای آنها خواهیم بود.

دائمی در بازدید از سد ‘تنگ سرخ ‘یاسوج این سد را یکی از سدهای برزرگ و مهم کشور دانست و گفت: روند اجرایی این سد به دلیل کمبود اعتبارات کند و ضعیف است.

وی اظهار داشت: با افتتاح و بهره برداری از این سد بزرگ آب شرب ، کشاورزی و صنعت شهرستان بویراحمد و تمامی روستاها و بخش های اطراف آن تامین خواهد شد.

دائمی اظهار داشت:مهمترین مشکل این سد در زمینه عدم جذب و تخصیص اعتبار است.

وی با بیان اینکه اعتبارات خوبی برای این سد در سال جاری و سال 92 در نظرگرفته شده است ، افزود: در صورت تامین اعتبارپیش بینی می شود این سد تا تاپایان سال 94 به بهره برداری کامل برسد.

وی گفت: در افق پیش بینی شده سال 1420 نیز آب آشامیدنی ، کشاورزی و صنعت بخشی از استان های مجاور از طریق این سد تامین خواهد شد.

دائمی افزود: بر اساس توافقی که با مجمع نمایندگان ، استاندار و سایر مسوولان و مقامات اجرایی در این استان انجام شد قرار است در اسرع وقت تمامی مشکلات و تنگناهای موجود در پروژه های عمرانی بخش آب و ابفا مرتفع شود.

وی عنوان کرد:استان کهگیلویه وبویراحمد بیش از 10درصد منابع آب کشور را دراختیار دارد ولی هم اکنون در بسیاری از مناطق و شهرهای خود با مشکل شدید کم آبی در بخش های مختلف مواجه است که باید با یک برنامه ریزی مناسب و بهره برداری از سدهای موجود و سرمایه گذاری برای مهار روان آبها مشکلات موجود را به حداقل رساند.

منبع:ایرنا

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد