تاریخ درج خبر : 1393/09/01
کد خبر : ۳۹۹۵۴۷
+ تغییر اندازه نوشته -

ارائه خدمات 600 میلیارد ریالی به مددجویان کمیته امداد استان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کهگیلویه و بویراحمد از هزینه 600 میلیارد ریالی کمیته امداد استان از ابتدای سال جاری تاکنون در راستای خدمت رسانی به جامعه مددجویی تحت حمایت خبر داد.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، غلامرضا متقی در نشست خبری با اصحاب رسانه، جراید و سایت های خبری استان،با تسلیت شهادت امام زین‌العابدین(ع) و ایام محرم و صفر،گفت: دستیابی به اخبار و اطلاعات حقیقی و انعکاس به موقع آنها با هدف آگاهی بخشی به اقشار جامعه از کارهای ارزنده و شایسته ی اصحاب رسانه به ویژه مطبوعات است.
وی با اشاره به آیه قرآنی بشارت ده به آنان که حرفها را می شنوند و از بین آن بهترین ها را انتخاب می کنند، خبرنگاران را دعوت به حقیقت گویی و مثبت نگری نمود و از آنان خواست که نکات مثبت و تقویت کننده در راستای توسعه استان را بیان کنند.
متقی خبرنگاران را به نشر مطالب واقعی توصیه کرد و گفت: رسانه‌ها بازوان توانمند پیشرفت هر استان و کشوری هستند و جامعه به وسیله رسانه‌ خوب، پیشرفتمی‌کند.
وی خبرنگاران را وجدان بیدار جامعه و روشنی بخش راه و رسم زمانه خویش دانست و بیان داشت: آگاهی فرهنگی، پویایی اجتماعی و سلامت فکری جامعه در گرو کوشش ها و مجاهدت های خبرنگاران و اصحاب قلم است.
متقی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین اهداف کمیته امداد گسترش فرهنگ احسان و نیکوکاری در جامعه،کمک به فقرا و توانمندسازی خانواده‌های زیرپوشش است، گفت: هر کدام از خبرنگاران می توانند با ارائه پیشنهادات سازنده و بجا مشاور و بازوی کمکی کمیته امداد در این راستا باشند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان در ادامه گزارشی از عملکرد کمیته امداد استان ارائه داد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 600 میلیارد ریال در راستای کمک به نیازمندان تحت حمایت از طرف این نهاد هزینه شده است.
متقی بیان کرد: این مبلغ در قالب طرح‌های اشتغال و خودکفایی، پرداخت مستمری به خانواده‌های زیرپوششوعادی،اعطایجهیزیهبه نوعروسان، مسکن و ساختمان مددجویان، بهداشت و درمان خانواده، پرداخت هزینه به منظور جلوگیریازسوء‌تغذیهکودکانزیر 6 سالوکمکبهامورفرهنگیو تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان هزینه کردهاست.
وی افزود: بالغ بر 60 درصد این هزینه‌ها در قالب توانمندسازی و قرض‌الحسنه و 40 درصد به صورت کمک‌های بلاعوضبه مددجویان پرداختشدهاست.
مدیرکل کمیته امداد استان با بیان اینکه از پیشنهادها و انتقادهای سازنده اصحاب رسانه استقبال می‌کنیم،افزود: 14 درصدجمعیت استان زیرپوشش این نهاد هستندکه این تعداد افراد زیرپوشش دراستان از میانگین 8 درصدی کشور بیشتر است.
وی تعداد ایتام زیر 18 سال زیرپوشش این نهادحمایتی راسه هزار و 200 نفر دانست و اضافه کرد: همین تعداد افراد بالای 18 سال زیرپوشش هستند که امیدواریم بتوانیم دختران بالای 18 سال را در سال‌های آینده زیرپوشش خود قرار دهیم.
متقی با اشاره به اینکه بالغبر 6 هزارنفرحامی ایتام تحت حمایت کمیته امداد هستند، تصریح کرد: کل درآمد صدقات از جمله صندوق‌های صدقات مراکز نیکوکاری، زکات و سایر کمک‌های مردمی از ابتدای سال جاری تا 25 آبان، 94 میلیارد و 800 میلیون ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 98 درصد رشد داشته است.
وی عنوانکرد: کمیته امداد در اجرای طرح‌های اشتغال وخودکفایی تاکنون یک هزار و 27 طرح دامداری، کشاورزی و خدماتی با مبلغ 86 میلیارد ریال اجرا کرده است.
متقی نداشتن فرهنگ کار و استفاده نکردن از ظرفیت های بالقوه در استان را از جمله افزایش پدیده فقر و محرومیت در استان دانست و خواستار حمایت و فرهنگ سازی بیش از پیش اصحاب رسانه در این زمینه شد.
مدیرکل کمیته امداد استان ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون 547 خانواده به تعداد یک هزار و 604 نفر به دلایل مختلف از جمله استحقاق، آزادی سرپرست از زندان، اتمام خدمت سربازی و اشتغال به کار سرپرست ازچرخه حمایتی کمیته امداد خارج شدند.
متقی بابیان اینکه تاکنون 805 موردپرداخت جهیزیه به نوعروسان صورت گرفته، خاطرنشان کرد: اعتبار هزینه شده در این خصوص 9 میلیارد و 960 میلیارد ریالاست،ضمن اینکه 265 هدیه به دامادبه مبلغ 530 میلیون ریال پرداخت شده است.
در پایان این نشست خبرنگاران به ارائه دیدگاهها، نظرات و پیشنهادات خود با مدیرکل کمیته امداد استان به بحث و تبادل نظر پرداختند و به پرسش ها و ابهامات خبرنگاران پاسخ داده شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد