تاریخ درج خبر : 1393/09/02
کد خبر : ۳۹۹۹۴۱
+ تغییر اندازه نوشته -

با مدیرانی که از خودروهای دولتی استفاده شخصی کنند برخورد می‌شود

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد از برخورد با مدیرانی که با تاخیر به محل کار می‌آیند و استفاده شخصی از خودروهای دولتی خبر داد.

مجید محنایی در نشست شورای اداری استان گفت: بر اساس گزارش‌ها تعدادی از مدیران دیر به محل کار می آیند و این مشکلاتی را برای ارباب رجوعان ایجاد کرده است. برخی کارشناسان نیز در پاسخگویی به ارباب رجوعان کوتاهی کرده و کار را به روزهای آینده موکول می کنند که مدیران باید اقدامات لازم را برای کاهش زمان پاسخگویی به مردم انجام دهند.

IMG_1205

محنایی بر انضباط اداری در دستگاهای اجرایی تاکید کرد و بیان داشت: بازرسان به طور سر زده از دستگاه‌های اجرایی بازدید می کنند و هرگونه بی انضباطی اداری را گزارش خواهند داد.

معاون استاندار همچنین بر استفاده صحیح از خودروهای دولتی تاکید کرد و هرگونه استفاده شخصی از این خودروها را ممنوع اعلام کرد.

وی افزود: این موضوع حساسیت‌های زیادی را به دنبال دارد و متأسفانه برخی از مدیران استانی به هیچ وجه جوانب امر را در نظر نمی‌گیرند و به صورت غیراصولی اقدام به استفاده شخصی از خودروهای دولتی می کنند.

معاون توسعه منابع انسانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد همچنین بر تقویت روابط عمومی های دستگاه‌های اجرایی در راستای بیان عملکردهای دولت تاکید کرد.

وی همچنین گفت: مدیران استان باید در راستای اجرای عدالت در همه شهرستان‌ها حضور یابند و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی بازید از شهرستان‌ها را در برنامه کاری خود قرار دهند.

برگزاری اولین همایش تشکل‌های غیردولتی در استان

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استاندار استان هم در این نشست بر واگذاری بخشی از کارهای دستگاه‌های اجرایی به تشکل‌های غیردولتی تاکید کرد.

حجت الاسلام سید علی فتح میرمحمدی تشکل‌های غیردولتی را سرمایه های اجتماعی کشور دانست و افزود: تشکل‌ها تاکنون در استان کارهای خوبی را در زمینه محیط زیست، مبارزه با اعتیاد، پبشگیری از آسیب‌های اجتماعی، امور فرهنگی و…انجام داده اند.

IMG_1195

وی بیان کرد: ۱۵۰ تشکل غیر دولتی در استان مجوز گرفته اند اما به دلیل عدم حمایت و عدم باور از سوی مسئولین، نتوانستند به اهداف خود دست یابند.

میرمحمدی به نگاه ویژه دولت به تشکل‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: استفاده از ظرفیت این تشکل‌ها و زمینه سازی برای مشارکت مردم در امور، موجب رفع بسیاری از مشکلات می شود.

وی از برگزاری اولین همایش تشکل‌های غیر دولتی در استان خبرداد و بیان داشت: این همایش ۱۲ آذرماه با حضور دکتر میرباقری و مسئولین استانی برگزار خواهد شد.

لزوم تعیین دقیق مرزهای جغرافیایی و طبیعی استان

سرپرست فرمانداری شهرستان کهگیلویه هم در این نشست بر تعیین دقیق مرزهای جغرافیایی و طبیعی استان تاکید کرد و گفت: مشخص نبودن مرزهای شهرستانی و استانی مشکلاتی را ایجاد کرده است.

سید کرامت کریمی همچنین بر استفاده از تولیدات درون استانی تاکید کرد و بیان داشت: تولیدکنندگان داخلی به خاطر عدم خریداری محصولاتشان در استان مظلوم واقع شده اند.

وی همچنین بر تشکیل شورای برنامه ریزی توسعه در شهرستان‌ها تاکید کرد و اظهار داشت: این مسئله می تواند کمک زیادی به توسعه شهرستان‌ها کند.

کریمی همچنین از نداشتن ضمانت اجرایی برخی مصوبات انتقاد کرد و گفت: برخی مصوبات به این دلیل سال‌هاست که اجرایی نشده اند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • رضا گفت:

  باید فکری به حال مدیران ضعیف بشود و گرنه ماشین که چیز مهمی نیست و امروزه کمتر کسی هست که یکی دوتا ماشین شخصی نداشته باشه. باید جلو سوء استفاده ها گرفته شود ولی به هر حال خودرو دولتی هم برای استفاده کاری هست. اونهایی که برای جشن و عروسی و انتخابات و….. از خودروی دولتی استفاده می کنند مشکل دارند.

 • کارشناس توسعه گفت:

  باید نظام پایش و ارزشیابی عملکرد مدیران را راه بیاندازید نه اینکه این مسایل جزیی را بزرگ کنید در حالیکه این مشکل را هم بدون رسانه ای کردن برای کنترل مدیران استانداری لحاظ کنید که وقتی محیط کارشون یک جای مشخص هست اصلا برای چی این همه خودرو در اختیارشون باشه.

 • مدیر سابق گفت:

  اولا که ماشین ابزار کار هست و در ثانی مهم کارآیی مدیر هست و الا یه ماشین که ارزش بالایی نداره و از طرفی مدیر باید بتونه میلیاردها تومن جذب استان کنه که در اونصورت چند تا از بهترین خودروهای روز هم در اختیارشون باشه کاملا مشروع هست و در خدمت خدمت رسانی به مردم هست. الان مشکل از مدیران ناکارآمد هست که در اونصورت هر امکانی در اختیارشون باشه استفاده مناسب ازش نمی شه.

 • کارشناس نابلد گفت:

  میشه روشنتر حرف بزنی تا ماهم بفهمیم که استفاده شخصی یعنی چه ؟ یعنی کسی که هرجا خواست برود با ماشین اداره شخصی است یا نه ء خونه خاله خونه ….. شهرستان ووووو

پربازديد