تاریخ درج خبر : 1393/09/02
کد خبر : ۳۹۹۹۶۲
+ تغییر اندازه نوشته -

رشد ۴۸درصدی صادرات کهگیلویه و بویراحمد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر حرکت به سمت صادرات دانش محور تاکید کرد و گفت: سهم مواد اولیه طبیعی در صادرات کشور زیاد است و باید در صادرات کاهش یابد.
سید موسی خادمی در همایش روز ملی صادرات در یاسوج، میدان بازیگران تولید را بازار دانست و اظهار داشت: این میدان هرچه وسیعتر باشد، بازیگران راحت تر مانور می دهند.

707460

وی با بیان اینکه بازار را می توان با صادرات گسترش داد، افزود: اگر بخواهیم به توسعه پایدار برسیم باید به سمت صادرات حرکت کنیم و به دنبال کشف بازارهای جدید باشیم.

خادمی تصریح کرد: تولید باید تولیدی باشد که در بازارهای جهانی رقابت کند و این مستلزم استاندارد سازی، کیفی سازی و کاهش قیمتهاست.

استاندار با بیان اینکه بخش عمده ای از صادرات کشور صادرات مبتنی بر منابع طبیعی و سرمایه های بین نسلی است، گفت: این نوع صادرات کشور صادر کننده را هر روز ضعیفتر و دریافت کننده را فربه تر می کند.

رشد ۴۸درصدی صادرات کهگیلویه و بویراحمد

وی تصریح کرد: باید صادراتی داشته باشیم که در آن نقش مواد اولیه طبیعی و سهم آنها کاهش یابد و سهم دانش در آنها افزوده شود و این می تواند به توسعه درون زا کمک کند.

خادمی بر حرکت به سمت صادرات دانش محور تاکید کرد و گفت: صادرات خام محصولات چیزی عاید کشور نمی کند.

وی عدم وابستگی دولت ها به تولید را یکی از مشکلات اقتصادی عنوان کرد و گفت: وقتی دولتی به راحتی ۶۰ میلیارد دلار در جیبش می رود نگران صادرات نیست.

خادمی به بهبود وضعیت صادرات در دولت یازدهم اشاره کرد و بیان داشت: هم اکنون امیدی در بخش خصوصی ایجاد شده که این می تواند انگیزه ای برای توع صادرات باشد.

استاندار همچنین از رشد ۴۸درصدی صادرات کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و گفت: میزان صادرات استان طی این مدت ۵.۴میلیون دلار بوده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد