تاریخ درج خبر : 1393/09/02
کد خبر : ۳۹۹۹۷۰
+ تغییر اندازه نوشته -

اولین همایش بسیج و رسانه در یاسوج برگزار شد/اسامی برگزیدگان

اولین همایش بسیج، رسانه و گفتمان ولایت با هدف بررسی نقش رسانه ها در تحقق منویات مقام معظم رهبری و کارکرد آنها در اجتماع و مقابله با جنگ نرم باحضور اصحاب رسانه و خبرنگاران بسیجی روز شنبه در یاسوج برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد با گرامیداشت هفته بسیج، گفت: نقش و جایگاه رسانه ها در تنویر افکار عمومی و مقابله با جنگ نرم دشمنان همواره قابل توجه است.

حجت الاسلام سید امان الله حسینی صدر به نقش سازنده بسیج در عرصه های مختلف نیز اشاره کرد و افزود: بسیج امروزه با اندیشه ناب برگرفته از رهنمودهای امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی گام برمی دارد.

وی بیان کرد: برخی کشورهای غربی برای اشاعه اسلام آمریکایی و پایمال کردن حقوق ملت ها هزینه های گزافی را پرداخت می کنند در حالی که اسلام ناب محمدی از چنین عمل زشتی به دور است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این همایش به مهمترین ابزارها و عناصر قدرت در برخی کشورها برای سیطره بر ملت ها اشاره و گفت: امروزه رسانه و تبلیغات تاثیرگذارترین عنصر در حوزه امنیت ملی کشورها محسوب می شود.

فتاح محمدی بسیج را یک فرهنگ و گفتمان ناب در سیر تحولات و حوزه تبادل اطلاعات دانست و افزود: چنانچه بخواهیم قدرت فرهنگی و رسانه ای خود را به دنیا معرفی کنیم باید همواره در تراز و همگام با این الگو حرکت کرد.

وی بیان کرد: اصحاب رسانه سربازان و پیشقراولان جنگ نرم هستند که باید بتوانند با استدلال های علمی، منطقی و رفتار اخلاقی مبتنی بر فرهنگ اسلامی در تقابل با این مجادله فرهنگی و اعتقادی عمل کنند.

محمدی خواهان تدوین یک طرح جامع و راهبردی در قالب بسیج رسانه در کهگیلویه و بویراحمد شد و گفت: باید فعالیت رسانه ای در استان در راستای این سند راهبردی زمینه تقابل و مصونیت پذیری را در مقابل جنگ رسانه ای دشمنان فراهم کند.

مسوول روابط عمومی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد نیز در این همایش با گرامیداشت هفته بسیج گفت: این همایش با حضور بیش از 150 نفر از مدیران مسوول نشریات، خبرگزاری ها و خبرنگاران استان برگزار شد.

سرهنگ حسین اتابک افزود: همایش بسیج، رسانه و گفتمان ولایت با پنج کارگروه شامل بسیج، رسانه و مطالبات فرهنگی رهبر معظم انقلاب، اقتصاد مقاومتی، مقابله با اسلام امریکایی، مقابله با ماهواره و عقلانیت و محاسبه گری در نظام اسلامی آغاز بکار کرد.

وی ترویج تفکر بسیج رسانه و استفاده از ظرفیت آن برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان و عمل به منویات مقام معظم رهبری را از اهداف این همایش یک روزه عنوان کرد.

دبیر نخستین همایش بسیج، رسانه و گفتمان ولایت ابراز داشت: تجلیل از رسانه های برتر، برگزاری آزمون از کتاب منشور اخلاق رسانه ای بیانات رهبر معظم انقلاب،برپایی نمایشگاه با موضوع بسیج رسانه، جنگ نرم و ماهواره از دیگر بخش های این همایش است.

مسوول سازمان بسیج رسانه سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: خبرنگاران و رسانه ها در هدایت افکار عمومی و همچنین تحقق منویات مقام معظم رهبری نقش تعیین کننده ای دارند.

سرگرد سید محمدلطیف ارجمند به هجمه های تبلیغاتی دشمنان نظام و انقلاب و ایجاد جنگ نرم علیه کشور اشاره کرد و افزود: اصحاب رسانه همواره در تمام صحنه ها حضور فعال داشته و در راستای کمک به اهداف نظام و انقلاب گام برمی دارند.

وی اظهار کرد: برگزاری نخستین همایش بسیج، رسانه و گفتمان ولایت و تقارن آن با هفته بسیج نقطه آغازی برای تعامل بیشتر با رسانه ها و تلاش مضاعف برای نهادینه کردن فرهنگ بسیج در جامعه است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد نیز در این همایش گفت: دشمنان با کمک جنگ نرم تغییر باور، ساختار و افکار اسلامی حاکم بر ملت ایران را نشانه گرفته اند.

یوسف افشارنیا افزود: توسعه شبکه های ماهواره ای و تولید فیلم هایی با موضوع ترویج فساد و مبانی ضد دینی از برنامه های معاندان نظام اسلامی برای سست کردن بنیان خانواده ها است.

وی بیان کرد: آگاهی بخشی و افزایش سواد رسانه ای،بهره گیری از تجهیزات و بروز رسانی سامانه های رسانه ای از جمله مهمترین راهکارهای مقابله با تهاجم تبلیغاتی دشمنان است.

افشارنیا از نصب و راه اندازی 21 فرستنده رادیویی و تلویزیونی در کهگیلویه و بویراحمد خبرداد و گفت: دو فرستنده نیز به زودی در مناطق شهرستان کهگیلویه راه اندازی خواهد شد.

وی ابراز داشت: هم اینک 98 درصد وسعت جغرافیایی و 95 درصد جمعیت کهگیلویه و بویراحمد زیر پوشش شبکه های دیجیتال قرار گرفته اند.

افشارنیا ادامه داد: مابقی مناطقی که زیر پوشش شبکه های دیجیتال قرار نگرفته اند روستاهای پراکنده و دورافتاده ای است که امکان نصب فرستنده وجود نداشته و از طریق اتصال به شبکه کابلی، فضای دیجیتال در اختیار آنها قرار می گیرد.

دراین همایش و در بخش گزارش نویسی فعالیت های بسیج ‘داریوش بهنیازاده ‘ از خبرگزاری فارس و ‘سید ولی موسوی نژاد’ از هفته نامه نسیم دنا به عنوان نفرات برتر معرفی شدند.

در بخش تولید و انتشار بیشترین اخبار ‘همت الله دانش’ از روزنامه امید مردم، ‘عیسی فتحی’ از خبرگزاری ایسنا و ‘سیده مهناز خزیر’ از خبرگزاری قرآنی ایکنا به عنوان نفرات برتر شناخته شدند.

سید ‘حمدالله خواهش نیک’ از صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد و ‘اسحاق باقرزاده’ از خبرگزاری بسیج در بخش گزارش های مستند تلویزیونی و تیترنویسی حایز رتبه برتر شدند.

در بخش عکس خبری نیز ‘ ابراهیم عزیزی’ از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) به عنوان نفر برتر معرفی شد.

‘سجاد نوبهار’ از خبرگزاری تسنیم و ‘ زهرا محسنی ‘ از نشریه ندای سروک در بخش مصاحبه خبری به عنوان نفرات برتر انتخاب و معرفی شدند.

در این همایش از ‘سکینه درخش’ از پایگاه خبری راک نیوز، ‘مصطفی گلستانی’ از پایگاه خبری چهارفصل، ‘صدیقه محمدی’ از نشریه عصر روشنگری، ‘روح الله اخلاقی ‘ از پایگاه خبری صبح زاگرس، ‘پریسا حیدری’ از نشریه چهره نما، ‘فریبا رحمانپور’ از نشریه آوای زاگرس،’لیلی کریمیان’ از نشریه زیبا قلم و ‘مژگان آشوغ’ از نشریه طریق جاوید به خاطر تعامل با بسیج رسانه و سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد تجلیل شد.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد