تاریخ درج خبر : 1393/09/02
کد خبر : ۴۰۰۱۵۹
+ تغییر اندازه نوشته -

ارتقا فناوری علمی و بومی اساسی ترین راهکار در پایداری صادرات است

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در آیین تجلیل از صنعتگران و صادر کنندگان برتر استان که با همت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج برگزار شد گفت: با مطالعات و برنامه ریزی های انجام شده توسط کارشناسان و فعالان حوزه صادرات امروزه بخش صادرات به عنوان یک ضرورت اجتناب ناپذیر در رونق و شکوفایی کشورها تبدیل شده است.خادمی

به گزارش سایت استان؛ سید موسی خادمی در ادامه سخن خود گفت: صادرات امروزه در بسیاری از کشورهای توسعه نیافته بصورت خام فروشی صورت می گیرد که نمیتوان این نوع صادرات را به عنوان هدف اصلی صادرات بحساب آورد بلکه صادراتی مد نظر است که بر تکیه بر دانش و علم و فناوری های بومی و منطقه ای صورت بگیرد.
به گفته خادمی تقویت دیپلماسی اقتصادی و ارائه راهکارهای خروج از رکود بدون تورم از جمله برنامه هاو فعالیت های دولت تدبیر و امید بوده تا کشور به ثبات و آرامش اقتصادی دست یابد. داشتن ارتباط قوی تجاری و بازرگانی با سایر کشورهای منطقه و جهان خود از ارکان مهم اقتصاد مقاومتی و تقویت تولید ملی محسوب می شود.

خادمی با بیان اینکه برای رونق و افزایش صادرات نیز راهی جز تقویت تولید نیست ، اظهار کرد: دولت یازدهم با همکاری و همراهی بخش خصوصی و التزام عملی که بر اقتصاد مردمی دارد اکنون با این نگاه آرمانی خود توانسته موجی از امید و نشاط را در بین فعالان اقتصادی به وجود آورده است.
در این همایش که با حضور رئیس اتاق بازرگانی ایران برگزار شد استانداردر ادامه گفت: آغاز به کار دولت یازدهم درشرایطی بود که کشور در ابعاد مختلف با چالش ها و بحران های اساسی دست و پنجه نرم می کرد.

وی تصریح کرد: با توجه به رویکرد ایران هراسی و انزوای آن بسیاری از کشورهای منطقه و جهان حاضر به گفت و گو و ایجاد روابط با این کشورنبودند و تا جایی که بسیاری از فعالان، تولید کنندگان و دست اندرکاران امور اقتصادی در یک فضای بی ثبات و بی تحرکی عمیق اقتصادی فرو رفته بودند.

خادمی به برخی از کمبودها و زیرساخت های نامناسب در استان کهگیلویه وبویراحمد اشاره کرد و افزود: با همه این محدودیت ها میزان صادرات غیرنفتی استان در هشت ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 48 درصد رشد داشته است.

وی خواستار حمایت و همکاری اتاق بازرگانی ایران برای راه اندازی شرکت نمایشگاه های بین المللی در استان شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد