تاریخ درج خبر : 1393/09/02
کد خبر : ۴۰۰۲۰۱
+ تغییر اندازه نوشته -

پایین بودن میزان صادرات غیر نفتی مهمترین مشکل اقتصادی استان است

همایش روز ملی صادرات با حضور رئیس اتاق بازرگانی ایران, مدیران ارشد استانی و همچنین فعالان و صنعتگران بخش اقتصادی استان با همکاری اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی یاسوج برگزار شد.کیان
به گزارش سایت استان: در این همایش جبار کیانی رئیس اتاق بازرگانی یاسوج در ارتباط با قابلیت ها و توانمندیهای استان گفت: با وجود برخورداری کهگیلویه و بویراحمد از قابلیت ها و توانمندی های چشمگیر در بخش های مختلف اقتصادی این استان در زمینه میزان صادرات غیرنفتی فاصله قابل توجهی با سایر استان های کشور دارد. با یک برنامه ریزی مدون، ارایه راهکارهای مناسب و کمک دولت و بخش خصوصی می توان وضعیت نابسامان صادرات غیرنفتی کهگیلویه و بویراحمد را تا حدودی بهبود بخشید.
کیانی اظهار کرد: رونق صادرات غیرنفتی کهگیلویه و بویراحمد مستلزم نگاه ویژه دولت به تولیدات و اقتصاد این استان است.وی با اشاره به برنامه چهارساله سازمان صنعت، معدن و تجارت برای افزایش میزان صادرات گفت: در سال 93 میزان صادرات غیرنفتی در استان باید به حدود 9 میلیون دلار و در سال 96 نیزبه رقمی افزون بر 25 میلیون دلار برسد.

 

 

 

 

هما

 

رییس اتاق بازرگانی در این نشست برخی کمبود ها و موانع اساسی در راه افزایش صادرات این استان را در حوزه ساختاری و زیرساختی یادآور شد و افزود: ضعف بنیه مالی صادرکنندگان، نبود صنایع تبدیلی و فناوری های پیشرفته در زمینه فرآوری محصولات ، نبود سرمایه در گردش و نداشتن فرهنگ صادراتی مناسب از جمله مشکلات دراین حوزه است.
کیانی ابراز داشت: نبود نمایشگاه بین المللی به عنوان یک راهکار اساسی برای معرفی آثار و تولیدات این استان از دیگر موانع و مشکلات فرا روی توسعه صادرات کهگیلویه وبویراحمد محسوب می شود.
وی با تاکید بر اینکه بازرگانان و تولید کنندگان کهگیلویه وبویراحمد اکنون به دلیل ضعف بنیه مالی کمترین میزان مبادلات تجاری و حضور در بازارهای ملی و بین المللی را داشته اند خواستار حمایت بیش از پیش مسوولان و مقامات وزارت صنعت ، معدن و تجارت و نیز اتاق بازرگانی ایران شد.
وی از حضور نیافتن مجمع نمایندگان کهگیلویه وبویراحمد و مسوولان وزارت صنعت، معدن و تجارت در همایش گرامیداشت روز صادرات و تجلیل از صادرکنندگان برتر در این استان انتقاد کرد و افزود: این امر متناسب با راهبرد ها و سیاست های دولت و نظام برای حمایت از بخش خصوصی نیست.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد