تاریخ درج خبر : 1393/09/03
کد خبر : ۴۰۰۷۳۹
+ تغییر اندازه نوشته -

شیفته خدمت یا تشنه قدرت؟

سایت استان: حجت الاسلام امرالله اندرزیان

بر اساس روایات یکی از اهداف خلقت انسان، احسان وخدمت خالصانه به بندگان خداست.

1- کسانی می توانند به این هدف نائل شوند که تمام وابستگی های حزبی،جناحی وقومی وقبیله ای را درعرصه ی خدمت کنار گذاشته ورضایت خداوند راسرلوحه ی کارها یشان قرار دهند.

2-توفیق خدمت خالصانه را افرادی دارند که هیچگونه منفعت مالی ، مادی وانتخاباتی برای خود ودیگر هم حزبی ها نداشته باشند وگرنه دچار شرک اصغر می شوند.

3-احسان به بندگان خدا زمانی تحقق پیدا می کند که ازریا وسمعه در نیّت ورفتار خبری واثری نباشد.

4-کمک ومساعدت به مردم زمانی مورد رضایت خدای متعال قرار می گیرد که ابتدای آن بدون چشمداشت مادی ودنیوی وانتهای آن بدون منّت گذاری واذیّت باشد.

5-کسانی شیفته خدمت هستندکه ازمردم استفاده ابزاری نکنند،حبّ دنیا وریاست را ازخود دور نموده باشند،مدیریت جهادی وعاشقانه داشته باشند،فضای خدمت رابا یاد ونام وذکر خدا آراسته ومزیّن نمایند،از هر گونه شرک و رشوه مادی(ولو به اسم هدیه) ومعنوی مبرّا ومنزّه باشند.

6-افرادی توفیق خدمت خالصانه را دارند که ازعدالت اخلاقی وعدالت اجتماعی برخوردار باشند وگرنه گرفتار ظلم به خود ودیگران می شوند.

درپایان توجه همگان را به بخشی از حدیث معراج جلب می کنم:

خداوند می فرماید:ای محمد( صلی الله علیه وآله) اگر بنده ای به اندازه اهل آسمانها وزمین نماز بخواند وروزه بگیرد وهمانند فرشتگان ازخوردن غذا دوری گزیند ولباس برهنگان رابپوشد ولی در قلب او ذرّه ای ازحبّ دنیا،ریا وسمعه ویاریاست وزینت دنیوی باشد،اورا به جوار خویش راه نمی دهم ومحبت خود را از دلش خارج می کنم.(ارشادالقلوب دیلمی ص272)

*منبع: وبلاگ شخصی امرالله اندرزیان

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  فقط میتوانم بگویم سایه شما انشالا همیشه برسرما باشد وخداوند خیر دنیا وآخرت رانصیب شما واهل بیتتان کند
  باشد که به کوری چشم دشمنانتان ۱۲۰سال عمر را درسلامتی کامل داشته باشید
  انشالا

 • ناشناس گفت:

  او صفای جبهه بود در مسجد جامع.و طراوت یک بسیجی بود در شهردهدشت.
  بی چشم داشتی از اهالی ثروت و قدرت دل به آسمان احساس نوجوانان و جوانان تشنه شهر سپرد و نگاه آنان را در زیر سایه اشکهای رو به قبله اش به زیبایی حقیقت گره زد.
  خالی از اشتباه و مصون از خطا نبود اما زحماتش را اگر چه خدا می داند و مزدش می بخشد باید قدر دانست.

  من سالها با او بودم وبر آنچه خطایش می پنداشتم خرده می گرفتم و هر گزمطیع بی فکر نبودم ونیستم اما باور دارم که شیخ از خوبان این دیار پر درد است

 • ناشناس گفت:

  در جواب دانشجوی یاسوج:
  افراطی و تندرو، واژه هایی که این روزا بعضیا به بهترین نحو ازش استفاده می کنند در تفریطشان! نه افراط خوب است و نه تفریط و نه افراط در تفریط برای بهره کشی سیاسی یک حزب یا جریان خاص.

 • دانشجوی یاسوج گفت:

  البته این را هم ایکاش اضافه می کردین که افراطی بودن هم درست نیست!

 • دانشجوی یاسوج گفت:

  آقای اندرزیان با شناختی که از جنابعالی دارم بعید است بگوییم وابستگی حزبی ندارید!

 • ناشناس گفت:

  جواب برادر یاسوج را میدم اگه یه ذره فهم داشتی این حرف را نمیزدی تنها اخوندی که سالها زحمت کشید برا جوونهای استان شیخ اندرزیان بود چقد طلبه ودانشجو وسپاهی وغیره زیر نظر ایشون تربیت شد وچند امام جمعه که دارن خدمت به این مملکت میکنن ادم بایدهمیشه اهل انصاف باشه تو حرف زدن هرچند از لحن صحبت شما ادم به شخصیتت پی میبره

 • محمد خرامان گفت:

  خدمت به کی؟فعلا ملت در خدمت عده ای چه با حضور چه با سکوت چه با فغان ووو در حال انجام وظیفا اند والا کسی به فکر خدمت نیست. البته تعریف و اوصاف خیلی چیزها از اوایل انقلاب تا کنون عوض شده احتمالا تعریف خدمت هم عوض شده با امپراطوری.مثلا بان که در حال خدمت رسانی هستند.مسئولین شبانه روز در حال خدمت رسانی هستند. اینه بیشتر دارای آرایه ی ادبی ایهام هستند . ملت همه در خدمت بانک ها هستند ومسئولین به فکر سوار شدن بر مرکب قدرت و خدمت گرفتن از ملت

 • بیسواد گفت:

  هرکن من بیراحمد ایردارن ایخو نماینده وابو …په خم چمه

 • یاسوج گفت:

  آقای اندرزیان ………… … بماند اگه لازم باشد …خدایی برا شهرستان و استان چه اقدام مهمی انجام داده اید فقط با این گونه رسانه ای شدن خودت داری وخودتو برا انتخابات محک می زنی

  • سعادت گفت:

   حاج اقا در شهرستان کهگیلویه و حتی استان کم کار انجام نداده است
   بی انصافی نکنید
   بعدشم چه ربطی به انتخابات داشت

 • گنجی پور سید فضل الله گفت:

  باتقدیر از حاج آقا اندرزیان ومکتوب نمودن مقالات مختصر -مفید وموجز خود.به امید روزی که همه مسئولین ما شیفته خدمت به خلق الله باشند نه تشنگان قدرت !

 • رهزاد گفت:

  به عمل کاربرآید به سخندانی نیست

پربازديد