تاریخ درج خبر : 1393/09/03
کد خبر : ۴۰۰۷۵۷
+ تغییر اندازه نوشته -

تفکر بسیجی زمینه ساز نجات از محرومیت و توسعه نیافتگی است

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تفکر بسیجی همه عرصه های زندگی مردم ایران را تحت تأثیر قرار داد، گفت: این تفکر نشان می دهد که در تمامی صحنه ها باید با گذشت و ایثار و دوری از خودخواهی و خودمحوری بتوانیم عرصه های زندگی را توسعه دهیم و از محرومیت نجات یابیم.

جلیل حسنی پیش از ظهر یکشنبه در آیین تودیع و معارفه بخشدار سوق با اشاره به اینکه مردم شهر سوق نماد عینی فرهنگی ترین مناطق این استان هستند، افزود: امیدواریم این فرهنگ همچنان بتواند به صورت پویا و متحرک در فضای استان و سایر مناطق کشور تأثیرگذار باشد.

hasani

وی ضمن گرامیداشت هفته بسیج، این هفته را یادگار امام خمینی(ره) عنوان کرد و اظهار داشت: این یادگار امام منشأ تحرکی شد که استقلال و آزادی ایران را تضمین کرد و مشارکت مردم در سرنوشت خود را رقم زد.

حسنی یادآور شد: موشکافی نام گذاری سال “اقتصاد و فرهنگ با مدیریت جهادی و عزم ملی” نشان می دهد که تمام الگوهایی که باید از آنها در مسیر توسعه استفاده کنیم در بسیج و در ارزش های دوران هشت سال دفاع مقدس نهفته بوده است.

وی با بیان اینکه از خود گذشتگی و ایثار سرلوحه روحیه بسیجی است، اضافه کرد: اگر بتوانیم در مدیریت جهادی تفکر بسیجی را در تمام ادارات بدون در نظر گرفتن زمان و مکان فعالیت دخالت دهیم یقینا می توانیم از بسیاری از مشکلات اقتصادی و اجتماعی رهایی یابیم.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بسیاری از مشکلات و محدودیت ها ناشی از تحریم های ظالمانه ای است که استکبار متوجه این نظام کرده است اما ما توانمندی هایی در عرصه داخلی در همه ابعاد اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی داریم که این توانمندی ها و رهایی از این مشکلات تنها با روحیه جهادی و تفکر بسیجی می تواند خود را عرضه کند.

حسنی ادامه داد: این وظیفه پیش از اینکه متوجه توده مردم باشد متوجه مدیرانی است که باید هم تصمیم گیرنده باشند و هم این تصمیمات را اجرا کنند بنابراین اگر این تفکر و روحیه در عرصه مدیریتی خود را نشان دهد ما می توانیم بسیاری از مشکلات اقتصادی، فرهنگی و سیاسی خود را با توجه به توانمندی های موجود در کشور برطرف کرده و راه توسعه و ترقی را در پیش گیریم.

وی ایجاد بسیج را یکی از پیامدهای مهم انقلاب اسلامی عنوان کرد که با مشارکت مردم در عرصه تصمیم گیری همراه بود و اظهار داشت: این مشارکت بعدها در عرصه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی خود را نشان داد و منشأ یک نظام مردم سالاری دینی شد.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کهگیلویه و بویراحمد برگزاری مراسمات تودیع و معارفه مدیران را از برکات نظام جمهوری اسلامی ایران نام برد و تصریح کرد: نگاه به تاریخ کشور پیش از پیروزی انقلاب اسلامی نشان می دهد که جانشینی و انتقال دولت ها به دلیل نبود ساختارهای سیاسی و فرهنگی تدوین شده و قانونمند همیشه با نا امنی، درگیری، غارتگری در تمامی استان ها و شهرستان های کشور همراه بوده است.

حسنی با اشاره به اینکه در نظام کنونی در چارچوب ساختار قانونمند سیاسی دولت ها عوض می شوند و در جایگاه ها و تقسیمات کشوری مقامات جابجا می شوند، افزود: این جابجایی قدرت در کشور یکی از اثرات نظام مقدس جمهوری اسلامی است که باید قدر آن را بدانیم زیرا این اقدامات با مشارکت و رضایت مردم و در یک فضای مسالمت آمیز انجام می گیرد و این از مباهات این نظام است.

وی با بیان اینکه مدیریت جدید باید مکمل مدیریت های قبلی و تداوم دهنده اقداماتی باشد که تاکنون انجام شده است، عنوان کرد: یک مدیر سیاسی باید توانایی و توانمندی لازم برای برقراری یک انسجام سازمانی در بین دستگاه های اداری و همچنین بین دستگاه های اداری و نهادهای غیررسمی را داشته باشد.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر کنار گذاشتن اختلافات، از ائمه جمعه شهرستان کهگیلویه خواست تا به عنوان محور وحدت و همگرایی در راستای رضایت مردم باشند تا نظام جمهوری اسلامی ایران یک نظام موفق باشد.

در پایان این مراسم از زحمات بهمن محمدی بخشدار سابق سوق تقدیر و تورج رزمجو به عنوان بخشدار جدید معرفی شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد