تاریخ درج خبر : 1393/09/04
کد خبر : ۴۰۱۶۳۹
+ تغییر اندازه نوشته -

می‌دانم که نباید گفت،می‌دانم، اما…

سایت استان: حسن حسینی موردراز

میدانم که نباید گفت،،میدانم ، اما…
میدانم که پادشاهی،علم و توپ و سپاه میخواهد
میدانم که اقتصاد، ستون مدیریت است و(از دست تهی برنخیزد هنر)
میدانم که علم روز واطلاع برای مدیریت کردن عین ضروریت است
میدانم که برای خدمت به جامعه اولین شرط لازم باور داشتن حق و حقیقت و نقش سیاست است
میدانم که مدیریت مثل همه ی مخلوقات الهی وانسانی پایانی دارد و خدمتگذار حقیقی در پایان ،محبوب است و بازیگران با سرنوشت مردم ، میراثی به جز روسیاهی و شرمندگی نخواهند داشت .
میدانم که مردم تشکیل دهنده ی جامعه ، صرفنظر از مصلحت گوییهای حاصل نیاز روز ، خادمین وخائنین را خوب میشناسند اما نمره ی حقیقی آنان را در پایان دوران تصدیشان خواهند داد و با حفظ در صفحه ی ذهن خود برای پخش در تاریخ آن نمرات را نگهداری و بازگو خواهند کرد
پس وای به حال و روزگار متصدیانی که امروز فرصت یافته اند و بدلیل خیانت به مردم میراث بدنامی برای بازماندگان خود به ارث میگذارند.
بی شک، برترین میراثی که پدران و مادران میتوانند برای فرزندان به ارث بگذارند، نام نیک است.
آیا ملاحظه کرده اید وقتی فرزند ، پدر یا مادر خوشنامی ، میخواهد خود را به دیگران معرفی کندولو در سن پیری، با چه غروری میگوید فرزند فلانی هستم و برعکس آن ، فرزند خائنین و بد نامان از ذکر نام اولیای خویش شرمنده هستند و اگر عمو یا دایی یا …. دارند که خوشنام باشد خود را به نام آنان معرفی میکنند؟؟
ای مسئولین محترم شهرستان بویراحمد اگر در موارد فوق با من هم سلیقه هستید بیایید برای رضای خداوند خالق که نه خداوندان مال و عنوان، از موقعیت خود در حد ممکن ، به نفع مردم حسن استفاده بنمایید تا فرزندانتان از فرزند شما بودن با افتخار سخن بگوید .
جناب مسئول مطمئن باش که کارهای بسیاری را میتوان بدون پول یا با کمی پول، در راستای بهبود وضع اسفناک مردم ثروتمند اما تهیدست و سرگردان شهرستان بویراحمد آنهم در زادگاه خویش و با تاریخی پرافتخار، اجرا نمود و موجب تغییر گردید.
مثلا: بی شک در پنجاه سال پیش، تجسم نقش گازرسانی به منازل و در نتیجه حفظ منابع طبیعی و بخصوص تسهیل در حراست از جنگلها غیرقابل تصور بود خوب دقت کنید و نقش این مهم را ببینید که اگر گاز و نفت جای هیزم را نمیگرفت امروز منابع طبیعی ما چه شکلی داشتند اما متاسفانه آفت منفعت طلبی زیاده خواهان و آتش دشمنان زیبایی ، یعنی ویرانه گران طبیعت امروز نیز در قیاس با گذشته غیر قابل انکار است.
پس برای قیام در راستای ساختن جامعه ی نسبتا مطلوب (فردا خیلی دیر است) برخیز که ( امروز فرصتی است که فردا نیست)
جناب فرماندار بویراحمد، میدانم شما از طبیعت دوستان هستید زیرا جمعیت سبز را فراموش نکرده ام و مطمئنا آنان که طبیعت را دوست دارند بیشک مردم دوست هستند و تجلی مردم دوستی هم در نوع عرضه ی خدمت است .
مثلا : وقتی مسئول منابع طبیعی شهرستان بویراحمد را در حال خاموش کردن آتش بدامان طبیعت افتاده میبینیم ، حالی فراتر از خوشحالی و امیدواری در روحیه ی مردم متجلی است .
پس این مردم ، برای کمترین خدمت بیشترین سپاس را پیوسته بجای آورده و می آورند.
آیا مایلید بداخل شهرمان برویم و از ممکن ها دیدن کنیم و عمل کنید؟
به روستاهایمان برویم و با استفاده از ابزار رفاهی موجود آنان را به زندگی بهتر موظف و آشنا سازید و مسئولین مربوطه را به ارائه ی خدمت بهترآنهم با همین هزینه مشوق باشید و موظف کنید مثل ادارات مسکن، بهداشت محیط ،بهداری ،آموزش و پرورش،ووووو؟
با متصدیان راهنمایی و رانندگی اعم از درون شهری و برون شهری و همه ی مسئولین مرتبط به مشورت بنشینیم و با فرهنگ سازی از تعدا تصادفات،شرم آور به اندازه ی قابل ملاحظه کم کنید؟
با صدا و سیما آنهم برای بهره گرفتن از حداقل امکاناتش به مشورت بنشینیم ؟
به زندانها برویم و با استعدادهای عجیب اما منحرف آشنا شویم و آموزش و پرورش و سایر نهادهای ذی ربط را برای هدایت صحیح این استعدادها در جهت مثبت و موظف تر، مشوق باشیم.
مسئولانه تر بمعنای واقعی و نگرش به ابعاد وسیع امکانات جهانگردی شهرستان را در معیار جهانی دقیق بنگریم و با مدیریت فعلی که علاقمند به تحول است به مشورت بنشینیم و مردم را از موجودی،بهره مند سازیم.
به میان متصدیان بهداشت محیط که گویی در (بد داشت) ماهرتر و موظف تر هستن برویم و از آنان بخواهیم که، عمرمان بدلیل آلوده کردن علنی آبهای آشامیدنی و محیط زندگیمان پیشکش،اما از خجالت در روی کسانی که بهداشت محور هستند ما را نجات دهید زیرا این وضع نشانی از میزان فرهنگ ماست وبرای نمونه از محل تجمع زباله های شهر و دیارمان هم دیدن نماییم و نمایید و به این وضعیت سرو سامانی دهید.
آیا حاضرید یک روز تعطیل را که بر انجام وظیفتان هم خللی وارد نشود در مسیر جاده ها و خیابانها حرکت کنیم تا به عینه ببینیم که مسافرین و شهروندان بدون شرم زباله ها را از داخل ماشین ودر جاده و خیابان میاندازند و نگران نیستند که دست به چنین کار شرم آوری میزنند زیرا نمیدانند که کارشان بد است؟
آیا میدانید که در دنیایی که قدر بهداشت را دقیق میدانند اگر کسی حتی ته سیگارش را در جای نامناسب بیاندازد جریمه ی نقدی خواهد شد؟
ما چه گناهی کرده ایم که وقتی بادی میوزد آبرویمان همراه آن باد بدلیل غیربهداشتی بودن محیط زندگیمان باید بر باد رود؟
بیایید تا از صداوسیما برای این حداقل ممکن کمک بگیریم و بجای برنامه های غیرضروری متداول ، فرهنگ سازی کنیم.
البته اینها که گفته شد جزئی از جزئیات دردهای جامعه ای است که ما در آن باصطلاح زنده هستیم که نه …..زیرا در قیاس جهانی روز با عنایت به موقعیت اقتصادی جامعه و عدم امکانات ادارات،از جزئیات ابتدایی،چند کلامی را گفته ام تا شاید قدم اول برداشته شود ان شاء الله.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • علیداد گفت:

  سلام سید چرا فرزندان از بردن نام پدری که خود را در تشکیلات اداری به آب و آتش میزند تا پول و مقام وشهرت کسب کند واهمه داشته باشد تازه مگر این پولهایی را که از هرطریق جمع می کند برای خوش گذرانی دنیای همان فرزند نیست ؟ خیلی هم از وجود چنین پدری افتخار می کند ولی فرزندان ما که نان ندارند بخورند آیا از ما راضی و خوشنودند بی شک فرزند شما به شما افتخار می کند چرا که آنروزیک اهل خلاف در تشکیلا اداری نبودی و تو را از ادارهعذرت را خواستند با صراحت آن جمله تاریخی را گفتی که به ضرب المثلی مشهور تبدیل شد احسن بر شما و وای برما که فرزندانمان چشم دیدنمان را ندارند

 • این قسمت بسیار پر مغز و چند لایه نوشته شده. بسیار زیبا و سپاس.
  .

  “جناب مسئول مطمئن باش که کارهای بسیاری را میتوان بدون پول یا با کمی پول، در راستای بهبود وضع اسفناک مردم ثروتمند اما تهیدست و سرگردان شهرستان بویراحمد آنهم در زادگاه خویش و با تاریخی پرافتخار، اجرا نمود و موجب تغییر گردید.”

 • سعید کرمی گفت:

  سلام بر سید بزرگوار
  بی شک تجربه دیروز شما، نیاز امروز و امید فرداهای این دیار است
  یا حق

پربازديد