تاریخ درج خبر : 1393/09/04
کد خبر : ۴۰۲۰۵۱
+ تغییر اندازه نوشته -

انتقاد از عدم دفاع مدیران استانی از دولت/دخالت نمایندگان باعث سرخوردگی مردم می‌شود

رئیس گروه نوسازی و تحول اداری استانداری از برخی مدیران ترسوی دولت تدبیر و امید انتقاد کرد.

121511

محمود راستین در نشست مدیران ستادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با استاندار گفت: برخی از مدیران دولت روحانی در استان از رئیس جمهور دفاع نمیکنند.

وی در ادامه بیان داشت: دولت روحانی در طول این مدت کوتاه که از عمر دولت می گذرد موفقیت های بی نظیری به دست آورد که در طول 35 سال گذشته بی سابقه بوده است اما متاسفانه مدیران در این استان از این دست‌آوردها دفاع نمیکنند.

راستین یکی از این موفقیت ها را ارتقای سطح دیپلماسی ایران در دنیا عنوان کرد.

وی بیان داشت: در خرداد 92 و در کمتر از سه روز مردم با روی گردانی از وضع موجود کشور به تدبیر و امید رای داده چون با ادامه سیاستهای دولت قبل سقوط کشور دور از انتظار نبود.

مسئول ستاد جوانان 88 در بخش دیگری با انتقاد شدید از دخالت گسترده نمایندگان در امور مختلف استان پرداخت و با اشاره به اصل تفکیک قوا، اظهار داشت: رای نمایندگان در انتخابات معلوم و کاندیدای آنها مشخص بود و اگر قرار بود اینها برای مردم تصمیم بگیرند پس چرا انتخابات برگزار و در دور باطل شرکت می کنیم.

وی ادامه داد: اگر این روند ادامه داشته باشد باعث سرخوردگی مردم در انتخابات آینده مجلس است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب به صحبتهای استاندار در جلسه گذشته که گفته بود نقش استک هولدرها (افراد و نیروهای تاثیرگذار یک جریان سیاسی) در انتصاب نیروها را نمیتوان نادیده گرفت اشاره کرد و بیان داشت: استک هولدرهای نظام اداری کسانی هستند که با شجاعت تمام از روحانی حمایت کردند و توانستند وی را به پیروزی برسانند.

در ادامه این جلسه یکی از کارشناسان استانداری با انتقاد از مدیرانی که هر روز با یک جریان سیاسی هستند، بیان کرد: مثل برخی از مدیران دولت تدبیر و امید پنج شناسنامه ندارم.

حجت‌الاسلام عبدی‌پور با بیان اینکه اگر بنی‌صدر رئیس جمهور بود، برخی از مدیران فعلی را انتخاب نمی‌کرد، افزود: برخی از مدیران ضعیف هستند و مدارکشان با پست‌های آنها هم‌خوانی ندارد.

وی خطاب به استاندار گفت: متاسفانه درفضای عمومی احساس می‌شود، بیشتر مدیران شما بر اساس قوم‌گرایی و خویشاوندی انتخاب می‌شود.

مدیرکل اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت اصولگرایان در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از استاندار و معاون سیاسی استاندار به خاطر حضور حجت‌الاسلام منتجب‌نیا در یاسوج، گفت: ما حزب‌الله اجازه ورود فتنه‌گران را به استان نمی‌دهیم.

عبدی‌پور در ادامه از تاجگردون انتقاد کرد و افزود: اعتبارات بیشتر به سمت یک شهرستان روانه است و پروژه‌ها در سایر شهرستان‌ها تعطیل هستند.

وی دولت را بی‌تدبیر و مدیران استان کهگیلویه و بویراحمد را بی‌سواد خواند و افزود: مدیران اصولگرایی که در این دولت پست گرفتند دیگر به آنها اجازه برگشت به دولت اصولگرایان را نمی‌دهم.

قلندر حسن‌پور معاون مدیرکل تحول اداری استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این جلسه در واکنش به صحبت‌های عبدی‌پور گفت: اصولاً شما طرفدار جبهه پایداری هستید که از قبل برچسب‌هاتون توی جیب‌تان است و کاسب فتنه شدید.

حسن پور گفت: چرا هشت‌سال در برابر غارت ملت و اختلاس هزار میلیاردی سکوت کردید. شما طرفدار گروهی هستید که جز دروغ و تهمت به هیچ چیزی اعتقاد ندارند.

چند لحظه‌ای درگیری لفظی بین حجت‌الاسلام عبدی‌پور و حسن‌پور بوجود آمد.

میرمحمدی مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: آقای منتجب‌نیا به هیج‌وجه به نیروهای حزب‌اللهی توهین نکرد و آقای منتجب‌نیا سوء استفاده از دین و اسلام را هشدار داد.

فتاح محمدی نیز با اشاره به قانون جمهوری اسلامی ایران، گفت: در چارچوب قانون اساسی همه می‌توانند نظرات خود را بیان کنند.

محنایی معاون توسعه منابع انسانی نیز تاجگردون را از افتخارات استان کهگیلویه و بویراحمد دانست و در دفاع از دولت مطالبی را بیان کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در پاسخ به سخنان عبدی‌پور، اظهار کرد: این دولت از همه جریان‌های سیاسی در سطح مدیران استفاده کرد، بطوریکه در گذشته ۱۰ فرماندار دولت اصلاحات را در یک اتاق قرار دادید و حتی اضافه‌کاری هم به آنها نمی‌دادند و فقط کارشون روزنامه خواندن بود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • عرفان گفت:

  اقای راستین حق را گفتند…بسیاری از مدیران جسارت و.شجاعت دفاع از عملکرد دولت اقای روحانی را ندارند.ویا از نیروهای افتاب گردانی هستند.فقط به فکر میز خودشان هستندواگر نتوتنند افکار عمومی را قانع کنند امثال جبهه پایداری میز را از انها پس خواهند گرفت.

 • هم استانی گفت:

  چرا هنوز با گذشت یک سال و نیم از دولت تدبیر و امید هنوز بعضی از مدیران سابق در دانشگاه علوم پزشکی بر جای خود مانده اند؟آقای دکتر یعقوبیان از مدیران دولت قبل بود و هنوز هم پست دارندآقای —- در معاونت بهداشتی —- در معاونت درمان —–و ریس محترم دانشگاه که اصلا توجهی به اصلاح طلبان ندارند

 • یاسوج گفت:

  سلام – یاری اندر کس نمی بینم یاران را چه شد… مایه تاسف است این سخنان و این برخورد ها .. آقای اندرزیان و عبدی پور ها عملکردو دست آوردشان برا استان فقط حاشیه است – ترا به خدا مردم به شماها نه گفتند بس کنید اگر … – استان محروم است بیکاری و فقر بیداد می کند – اصلاح طلبان واقعی در استان و مدیریت استان جایی ندارند فقطی تاجگردون ماند که او هم اعتدالی شد با هر سازی می رقصد… منطقیان و لاهوتی هاو موسوی مندنی پور ها و… که براصلاحات استخون خرد کردند جایی در …ندارند

 • ح. صالحی گفت:

  درود بر محمود راستین که حرف دل میزند، قاطع و صریح!
  بیانت برقرار و چون همیشه بر مسیر راستی و درستی باد، همچون نامت.
  و درود فراوان بر جناب حسن پور که جانانه دفاع کرد، در این وانفسای غریبی و مظلومی دولت، حتی در بدنه ی دولت !!!

 • ناظر گفت:

  الحق که دولت روحانی تدبیر ندارد. وگرنه شخصی چون آقای عبدی پور چرا باید در بدنه دولت همچنان صاحب تریبون باشد و چنین گستاخی هایی را از خویشتن ساطع کند.

 • لهراس کر عیدی گفت:

  آقای عبدی پور تاجگردون افتخار استان و جریان اصلاح طلبی در این استان است وظیفه قانونی وی وضع قوانین است .ایشابه رفع مشکلات حوزه انتخابیه خود توجه دارد و این یک امر مهم در مقوله نمایندگی است .از طرفی دیگر نیروهایی که شما انتخاب کردید چه بر سر توسعه شهرستان های حوزه انتخابیه آورده است .یک روز حرف از چماق می زند ، یک روز به حجاریان تهمت و افترا می زند ، بعد هم به جیبوتی می رود تا از دستاورد آن کشور برای توسعه کشور استفاده کند کدام توسعه به جای این حرف های زشت به دنبال توسعه کشاورزی در صحرای کلاچو و پتروشیمی و کارخانه سیمان دهدشت باشد .ضمنا چند کتاب پیرامون موضوع تفکیک قوا و موضوعات سیاسی مطالعه بفرمایید بد نیست .

 • لهراس کر عیدی گفت:

  آقای عبدی پور شما که در دولت قبل مسئول بودید چه عملکرد مثبتی داشتید .از ضعیف ترین مدیران بودید و هیچ جایگاهی در بین نیروهای جریان خود نداشتید و یکی از مهمترین ادارات این استان را غصب کردی حا لا به دنبال تخریب این دولت بر آمده ای تا زمانی که افرادی مثل شما در این استان باشند استان به توسعه دست پیدا نخواهد کرد .

 • هاشم ز گفت:

  برادر راستین شما مایه مباهات و افتخار ما هستید و ای کاش شما به عنوان مدیر کل فعالیت میکردید تا استان بهره بیشتری از دانش شما میبرد

پربازديد