تاریخ درج خبر : 1393/09/05
کد خبر : ۴۰۲۴۲۶
+ تغییر اندازه نوشته -

جوکار: رسانه مهمترین ابزار توسعه فرهنگ سلامت است

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تشکیل جلسه هم‌اندیشی با اصحاب رسانه، به عنوان مهمترین ابزار توسعه‌ی فرهنگ سلامت، در آستانه برگزاری دومین همایش خیرین سلامت استان، امری ضروری است.جوکار

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، سالار جوکار افزود: با تبیین ضرورت‌ها و نیازهای اورژانسی عرصه‌ی بهداشت و درمان، می‌توان از طریق تعامل با اصحاب رسانه، ظرفیت‌های نیکان سلامت را در رفع کمبودها، به‌کار گرفت.
وی ادامه داد: رسانه‌ها می‌توانند بابیان نیازها و چالش‌های کنونی در حوزه سلامت، دانشگاه علوم پزشکی یاسوج و مجمع خیرین سلامت استان را برای فرهنگ‌سازی در این عرصه یاری کرده و افکار عمومی به‌خصوص خیرین را با ضرورت‌های امروز بخش بهداشت و درمان آشنا سازند.
جوکار، با اشاره به اینکه نقش اصلی مجمع خیرین سلامت کهگیلویه و بویراحمد ایجاد یک رابطه صمیمی متکی بر اعتماد بین مردم و دولت است، تصریح کرد: ایجاد این ارتباط، با فرهنگ‌سازی از طریق اصحاب رسانه ممکن می‌شود به طوری که در نتیجه‌ی آن، خیرین و افراد علاقه‌مند در داخل و خارج از استان برای مشارکت و کمک به‌سلامت ترغیب شده و به میدان می آیند.
وی در ادامه تأکید کرد: نیازسنجی‌هایی که توسط کارشناسان و متخصصان حوزه سلامت انجام می‌گیرد موجب برنامه‌ریزی هدفمند و در نتیجه توانمند‌سازی مجمع خیرین سلامت استان برای خدمات‌رسانی بهتر می‌شود.
مدیرعامل مجمع خیرین سلامت با تشریح نحوه‌ی فعالیت این مجمع، اظهار داشت: تمامی افراد به هر شکل و هر میزانی در حوزه‌ی بهداشت و درمان، از جمله اهدای زمین، ساخت و تجهیز واحدهای بهداشتی، درمانی و پزشکی، تأمین دارو، حمایت از بیماران نیازمند، اعطای اعتبارات مالی و یا سایر موارد دلخواه، می‌توانند در این امر خداپسندانه و خیرخواهانه مشارکت کنند.
وی با اشاره به تشکیل کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی این همایش در آذرماه سال جاری، اظهار داشت: بهره‌گیری از ظرفیت‌های رسانه‌ای در اعلام مشکلات و کمبودهای حوزه‌ی بهداشت و درمان و نیز اطلاع‌رسانی فعالیت‌های انجام‌شده توسط خیرین سلامت در استان، از مهم‌ترین اهداف تشکیل این کمیته بوده که تعامل بسیار خوب مدیر روابط عمومی دانشگاه با اصحاب رسانه، زمینه را برای تحقق این اهداف هموار نموده‌است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد