تاریخ درج خبر : 1393/09/05
کد خبر : ۴۰۲۴۳۰
+ تغییر اندازه نوشته -

اگر به‌روز نشویم ناگزیر دنباله‌رو خواهیم بود

رئیس اداره آموزش و پرورش چاروسا گفت: باید واحدهای مختلف آموزشی تمام تلاش خود را برای استفاده از روش‌های به‌روز و فعال به‌کار گیرند.

محمد شکوهی در نشست با سرگروهای متوسطه دوم در بخش چاروسا اظهار کرد: گروه های آموزشی مسئولیت خطیری بر عهده دارند چرا که جامعه‌ای می تواند پیشرفت کند که بتواند از روش‌های نوین و فعال تدریس استفاده کند.شکوهی

وی یکی از مشکلات آموزشی را استفاده از روش‌های قدیمی برشمرد و افزود: جامعه‌ای که نتواند به‌روز شود ناگزیر است که دنباله‌رو باشد و بر این اساس باید تلاش واحدهای مختلف آموزشی دوچندان شود.
شکوهی در ادامه با بیان اینکه آموزش فقط در بحث مسائل درسی روزمره نیست، تأکید کرد: برای رسیدن به اهداف درازمدت، آموزش باید به تغییر در نگرش و رفتار فرد و تأثیر عملی در جامعه منجر شود.
وی یادآور شد: هدف از آموزش، آماده کردن فرد برای زندگی است که در این راستا رفتار مسالمت آمیز و افزایش روحیه‌ی انتقادپذیری در دانش‌آموزان از وظایف سرگروه‌های آموزشی محسوب می‌شود.
این مسئول، بی‌سوادی را در دو گروه سیاه و سفید تقسیم و اضافه کرد: «بی‌سوادی سیاه» همان بی‌سوادی محض است و «بی‌سوادی سفید» را هم می‌توان نداشتن علم روز دانست.
شکوهی درپایان با تقدیر از زحمات کارشناس گروه‌های آموزشی تصریح کرد: ما امیدوار هستیم هدف سرگروه‌های آموزشی صرفاً مچ‌گیری نباشد بلکه تلاش برای ایجاد تفاهم و تبادل اطلاعات بین معلمان در اولویت اهداف این مسئولان قرار گیرد.
کارشناس سرگروهای آموزشی این اداره نیز با تقدیر از رئیس و سرگروه‌های اداره، گفت: گروه های آموزشی در فرایند یادگیری و تعلیم، نقش اساسی دارند و می‌بایست در انجام مسئولیت خود فعال و پویا باشند.
عادل محمدخواه تأکید کرد: سرگروه‌ها اگر از انگیزه‌ی کافی و کامل برخوردار باشند در انجام این وظیفه‌ی مهم موفق خواهند شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد