تاریخ درج خبر : 1393/09/05
کد خبر : ۴۰۳۰۰۴
+ تغییر اندازه نوشته -

نمایشگاه کتاب یاسوج افتتاح شد/ تصاویر

با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، مدیرعامل نمایشگاههای فرهنگی کشور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان و جمعی از مدیران استانی، چهاردهمین نمایشگاه کتاب استانی افتتاح شد.

IMG_1357

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان در ابتدای این مراسم گفت: قصد برگزار کردن نمایشگاه را نداشتیم اما با همت استاندار و کمکی که از سوی وی به ما شد توانستیم این کار را انجام دهیم.

کمالوندی با بیان اینکه در این نمایشگاه تعداد 106 ناشر مستقل، 9 ناشر استانی، 44 ناشر فروش متمرکز، 76 نمایندگی و در کل 235 ناشر حضور دارند، افزود: 30 هزار عنوان کتاب در این نمایشگاه در دسترس علاقه‌مندان به کتاب قرار می‌گیرد.

وی با اظهار اینکه در سال گذشته 440 میلیون تومان کتاب به خانه‌های مردم استان رفت، به بن‌های پرداخت شده در سال گذشته و مشکلات امسال در خصوص بن‌ها اشاره کرد و گفت: سال گذشته 320 میلیون تومان بن در اختیار افراد قرار گرفت ولی امسال تنها 280 میلیون تومان بن صادر شده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد از نبود فضای نمایشگاهی در استان گفت: وقتی که فضای نمایشگاهی در استان نداشته باشیم و مجبور باشیم که در یک روز برای دو برنامه‌ بزرگ وقت بگذاریم تا هر کدام برگزار شوند کار سختی است و حتی خود استاندار نیز باسد برای این مسئله وقت بگذارد.

IMG_1325

موسی خادمی یکی از اقدامات انجام شده در دوره مدیریت خود را تلاش برای آماده کردن فضای نمایشگاهی در استان عنوان کرد و گفت: از سال 84 کارهایی در این زمینه انجام شده که تا امروز هم ادامه دارد و امیدواریم که با کارهای انجام شده ظرف یک تا دو سال آینده شاهد راه‌اندازی آن باشیم.

مقام ارشد استان نمایشگاه کتاب را یک فرصت برای مردم دانست و عنوان کرد: مردم و به‌ خصوص مراکز دانشگاهی استان با توجه به توسعه خوب آنها ظی سالیان گذشته  می توانند منابع مورد نیاز خود را از نمایشگاه کتاب در استان تهیه کنند.

وی با درخواست از همه ادارات برای همکاری با این نمایشگاه به خصوص شهرداری‌ها و دانشگاه‌ها گفت: اگر همکاری با نمایشگاه وجود داشته باشد در سال‌های آینده شاهد کیفیت بالاتری خواهیم بود.

در این آئین از 26 عنوان کتاب که توسط نویسندگان هم استانی چاپ و منتشر شده بود رونمایی شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد