تاریخ درج خبر : 1392/04/29
کد خبر : ۴۰۳۳۳
+ تغییر اندازه نوشته -

حرمت قلم نگه دار تا قلم به حرمتت بیافزاید

سایت استان: پویا وکیلی
باز بهانه ای پیش آمد تا سخنی چند به جهت روز قلم با مردم عزیزمان داشته باشیم، و بگوئیم بر عهدی که با شما بسته ایم و به رسالتی که بر دوش گرفته ایم در هر شرایطی وفادار خواهیم ماند، عهد بسته بودیم که اگر حتی نتوانستیم همه ی حقیقت را بگوئیم اما به غیراز حقیقت چیزی نگوئیم، هرچند که نگاه قومی و قبیله ای اساساً هر دست و زبانی را برای گفتن و نوشتن باز میدارد ولی باز امیدواریم که در پیشگاه قضاوت شما توانسته باشیم بر این عهد وفادار بمانیم.

رسالت خود را آگاهی بخشی به مخاطبان و نقد مسئولان دانسته ایم و باز هم امیدواریم که از عهد ه ی انجام این رسالت خطیر برآمده باشیم. حاجت به گفتن نیست: که ویژه نامه ابتکار تنها ویژه نامه ای است که در سطح کشور و به صورت مداوم در استان کهگلویه و بویر احمد با هزینه ی خود به چاپ میرسد و عرفاً به نام روزنامه معرفی شده و این مهم میسرنبود به جز همراهی شما مردم عزیز.

اساساً حرمت قلم و حریم تاثیر گزار در تنظیم و هدایت جامعه ها در تمام نسل ها وعصرها به اندازه ای ارزشمند و بالاست که خدای تبارک در قرآن کریم قلم را تقدیس کرده و به آن و تراوشات محتوایی آن قسم یاد میکند.
از این روست که صاحبان قلم در هر شرایطی نباید از رسالت قلم غفلت ورزیده و مطلبی به جز حقیقت وبه جز منفعت و مصلحت ملتبنگارند، چرا که قلم را به اندازه ای حرمت و قداست است که نباید با نجاست تملق و تبانی و توطئه و فتنه آلوده گردد و طبعاً این عمل قبیحقابل اغماض نیست!

اساساً مطبوعات، وبلاگ سایتها و ده ها نگارش دیگر مظهر توجه نگارنده است! که به شدت بر حفظ و حرمت قلم تاکید میگرددو نگارنده به عنوان کسی که این سلاح مقدس را در دست گرفته و بر خویش فرض میدارد که در راستای ترویج فرهنگ عمومی، همواره برخود و هم مسلکان خویش رسالتهایشان را تذکرمیشود! متاسفانه مواضع برخی رسانه های مکتوب و مجازی در قبال عملکرد نهادها و مدیران و مخصوصاً نمایندگانبه شکلی است که اینگونه برداشت میشود؛ که عده ای قلم به مزد در حریم مقدس قلم نفوذ
و جدای از رسالت های الهی قلم، فقط و فقط به فکر تامین منافع کوتاه مدت خویش بوده، به عبارتی میتوان گفت به جای انجام وظیفه و ادای تکلیف، تنها به کاسبی و افزایش موقعیت اداری و اجتماعی خویش و یا استفاده از مزایای حسن رابطه با مدیران می اندیشند.

اگرچه نگارنده،خاک پاک مدیران متعهد و پاک دست را سرمه ی دیدگان خویش میکند اما این دلیل بر مداحی بی حساب و کتاب و افرط در ستایش های مرسوم نبوده و حدود وثغور قلم باید بر تعاریف استانداردش لحاظ گردد.
متاسفانه موافقت ها و مخالفت های بی پایه و اساس برخی قلم به مزدها، با برخی مدیران ونمایندگان است که نه مخالفت انها به دل می چسبد و نه موافقت و تملق آنها تاثیری در افکار عمومی به جای میگذارد و چنانچه که دربعضی از کامنت های آنها هم به راحتی میتوان دید که افکار عمومی بخاطر فهم بالای سیاسی، اجتماعی پاسخ های لازم را به این نوع رویکردها میدهند، و اساساً آنها اعتباری که کسب نمیکنند بلکه اعتبار ناچیز گذشته را نیز از دست میدهند و تنفر مردم بر آنها نیز افزوده میشود.

ودر آخر اینکه: اصحاب قلم و اندیشه، حرمت قلم نگه دارند تا قلم به حرمت آنها بیافزاید و بخاطر دنیای خود و دیگران دین خود را نفروخته و مردم را دچار سردرگمی و ابهام نکنند!! و برای برون رفت از این مخمصه از سرنوشت افراد در تاریخ عبرت بگیرند تا خیلی زود دیر نشده، به جرگه صاحب قلمان متعهد ملحق شوند که قلم، عقیده و شرف آنهاست و هرگز با اعتقاد و شرافت خویش با کسی معامله نمی کنند، آنان قلم را نان و نام و نردبان دنیا و ابزار تهدید و تطمیع و تزویر نمی پندارند، آنها قلم را پل صراط خود میدانند که بهشت وجهنم آنها را تبیین میکند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد