تاریخ درج خبر : 1393/09/06
کد خبر : ۴۰۳۳۶۴
+ تغییر اندازه نوشته -

جهانبخش: ده هزار و500تن ذرت دانه ای از کشاورزان استان خریداری شد

مدیرکل تعاون روستایی استان کهگیلویه وبویراحمد درگفتگو با خبرنگاران گفت: تاکنون ده هزار و500تن ذرت دانه ای از کشاورزان شهرستانهای باشت،گچساران وکهگیلویه از سوی اداره کل تعاون روستایی استان خریداری شد.IMG_0045

هوشنگ جهانبخش افزود: تاکنون مبلغ 30میلیارد ریال وجه خرید تضمینی بابت مطالبات به کشاورزان پرداخت شده است.

جهانبخش تصریح کرد: قیمت تعیین شده امسال بر اساس هزینه های تمام شده و با مصوبه دولتی هرکیلو 8700ریال برای کشاورزان در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه همچنان عملیات خرید و پرداخت وجه ذرت دانه ای درسطح شهرستان گچساران ادامه دارد اظهار داشت: طبق آمار اعلام شده از سوی جهاد کشاورزی استان بیش از چهار هزارو 300 هکتار از مزارع این استان زیر کشت ذرت دانه ای قرار گرفته که پیش بینی می شود تا پایان بهمن ماه برداشت ذرت در استان ادامه یابد.

مدیرکل تعاون روستایی استان، نبود انبارمناسب و تجهیزات نگهدارنده ذرت دانه ای را یکی از مشکلات در این راستا عنوان کرد و افزود: نبود تجهیز کارخانجات ذرت خشک کن در استان یکی دیگر از مشکلات کشاورزان می باشد که از سوی سازمان متولی پیگری امور مربوط به ساخت کارخانه ضروری است.

جهانبخش ادامه داد: استان کهگیلویه و بویراحمد به لحاظ تولیدات ذرت دانه ای وضعیت خوبی دارد ولی ذخیره این کالانیاز به انبارهای مجهز و پیشرفته دارد که لازم است سازمان متولی تدابیر لازم را مهیا نماید.

این مسئول با تاکید برحمایت های دولت به کشاورزان بیان کرد:تشکل های کشاورزی ،دامداری و مرغداران می توانند با قیمت نقدی و یا اعتباری با مراجعه به بورس کالای کشاورزی ایران وبا هماهنگی سازمان تعاون روستایی استان نسبت به خرید ذرت دانه ای اقدام کنند.

براساس این گزارش، تشکل های کشاورزی،دامداری ،مرغداران وخریداران متعهددر داخل امکان خرید ذرت تضمینی از نوع دانه ای رادارند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد