تاریخ درج خبر : 1393/09/06
کد خبر : ۴۰۳۹۴۶
+ تغییر اندازه نوشته -

تعامل رئیس دانشگاه یاسوج با نهادنمایندگی ولی‌فقیه مثبت است/ فضای فرهنگی دانشگاه با نشاط است

مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کهگیلویه وبویراحمد گفت: درسایه تعامل مثبت روسا و تشکل های مختلف دانشجویی فضای فرهنگی بانشاطی بر مراکز علمی و دانشگاهی این استان حاکم است.

81403807-6104501

حجت الاسلام سید قاسم مقدم روز پنجشنبه درنشست خبری افزود: روسای دانشگاه ها به ویژه دانشگاه یاسوج حتی در برخی مسایل و موضوعاتی که در حیطه وظایف این نهاد نیست مشورت و نظرخواهی می کنند.

وی بیان کرد: البته مسوول نهاد رهبری در دانشگاه ها نیز بر اساس سیاست ها و راهبرد اصولی خود در هر موضوع و مساله خاصی نیز ورود پیدا نمی کند.

وی با بیان اینکه مسوولیت حوزه نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها عزل و نصب و یا دخالت در تصمیم گیری هانیست، یادآور شد: وظایف و اختیارات این نهاد بیشتر در حوزه امور فرهنگی متمرکز است.

حجت الاسلام مقدم اظهار کرد: حتی مسوولیت کرسی های آزاداندیشی که در سال های گذشته بر عهده این نهاد بود اکنون و بر اساس آیین نامه جدید به خود دانشگاه ها واگذار شده است.

وی ابراز داشت: البته نهاد رهبری خود نیز اقدام به برگزاری کرسی های آزاد اندیشی و یا جلسات پرسش و پاسخ به شهبات درحوزه مسایل دینی ، نقد و تحلیل مسایل فرهنگی به ویژه در زمینه رابطه دختر و پسر خواهد کرد.

وی با اشاره به رعایت خطوط قرمز در دانشگاه ها به ویژه از سوی تشکل های دانشجویی، افزود: این مهم نیز در سایه تعامل و ارتباط نزدیک بین روسا و حوزه نمایندگی ولی فقیه قابل حل خواهد بود.

مقدم تصریح کرد: تا زمانی که این تعامل مثبت حاکم باشد خود روسا و سایر معاونت ها و حوزه های اجرایی نیز رعایت این مساله مهم را در دانشگاه ها دارند و به سمت خطوط قرمز نمی روند.

وی با اشاره به تشکیل کانون مهدویت در دانشگاه یاسوج و برگزاری کارگاه آموزشی در این زمینه، گفت: بیش از 140 نفر از دانشجویان در این کارگاه شرکت کردند.

مقدم از برگزاری آزمونی با موضوع کتاب (نگین آفرینش) در این کارگاه خبر داد و گفت: برخورد سلبی با موضوع مهدویت دیگر کارساز نیست و باید به شکل ایجابی به این مسئله مهم جهان اسلام ورود کرد.

رییس دانشگاه یاسوج نیز در این نشست از تعامل مثبت و ارتباط تنگاتنگ مدیریت این دانشگاه با حوزه نمایندگی ولی فقیه خبر داد و گفت: تمامی کارها و فعالیت ها به ویژه در حوزه مسایل فرهنگی بر اساس همدلی تعامل دوسویه است.

81403807-6104503

شاپور رمضانی افزود: مسوولیت اصلی در برگزاری برنامه های فرهنگی خود حوزه نمایندگی ولی فقیه است و مدیریت دانشگاه نیز وظیفه پشتیبانی و حمایت در حوزه سخت افزاری و نرم افزاری از این برنامه ها را بر عهده دارد.

وی با اشاره به جایگاه ارزشمند روحانیت و نقش محوری آنها در دانشگاه ها در طول بیش از سه دهه گذشته از پیروزی انقلاب اسلامی،گفت: فضای با نشاط فرهنگی و معنوی در مراکز علمی و دانشگاهی مرهون حضور و هدایت حوزه های نمایندگی ولی فقیه است.

وی با اشاره به برنامه های دانشگاه یاسوج در روز دانشجو(16آذر) امسال نیز گفت:مدیریت این دانشگاه از برنامه های دانشجو محور در این راستا حمایت قاطع خواهد کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد