تاریخ درج خبر : 1391/07/17
کد خبر : ۴۰۴۳
+ تغییر اندازه نوشته -

پیشرفت احداث کارخانه سیمان مارگون مطلوب است

سایت استاناستاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: روند عملیات ساخت کارخانه سیمان مارگون به عنوان یکی از طرحهای ملی مهر ماندگار به پیشرفت مطلوبی رسیده است.

دکتر ‘حسین صابری ‘ روز سه شنبه در بازدید از کارخانه سیمان مارگون افزود: اجرای این طرح بزرگ با تولید سه هزار و 300 تن سیمان در سال در یک منطقه محروم با جذب سرمایه گذار خارجی و بهره گیری از توان مهندسان و متخصصان داخلی یک موفقیت بزرگ اقتصادی است.

وی ساخت کارخانه های سیمان و تولید سیمان را یکی از بخشهای اقتصادی کشور دانست و افزود: در حال حاضر بیش از نیاز کشور مجوز کارخانه سیمان صادر شده است و شمار زیادی طرح نظیر کارخانه سیمان مارگون در حال ساخت است.

وی به عمران و آبادانی ناشی از اجرای این طرح در منطقه محروم مارگون اشاره کرد و افزود: با حمایت دولت، همکاری بانک عامل،جدیت سرمایه گذار و تلاش مجریان این پروژه به مراحل بالایی از پیشرفت رسیده است و ادامه طرح با جدیت برای بهره برداری تا پایان نیمه اول سال 92 دنبال خواهد شد.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: با توجه به خرید و حمل عمده ماشین آلات مورد نیاز کارخانه مقوله ی تحریم نمی تواند در فرایند تکمیل و بهره برداری این طرح تاثیری داشته باشد.

سرمایه گذار طرح سیمان مارگون نیز گفت: بخش زیادی از تاسیسات و ساختمانها و انبارهای این کارخانه احداث شده است.

‘عباس فواض ‘با اشاره به این که طرح سیمان مارگون در ردیف طرحهای مهر ماندگار قرار گرفته است تصریح کرد: باید با حمایت دولت از طریق تسریع در پرداخت تسهیلات این پروژه سریعتر به بهره برداری برسد.

وی گفت: خوشحالم که هم اکنون حجم وسیعی از عملیات این پروژه بزرگ اجرا و یا در مراحل برای تکمیل است و در صورت تحقق تعهدات بانکی و تامین اعتبار از محل مهرماندگار این پروژه در زمان مقرر به بهره برداری خواهد رسید.

وی اشتغال مستقیم این طرح را 400 نفر ، اشتغال غیرمستقیم آن را بیش از دو هزار نفر و اعتبار مورد نیاز ساخت کامل این پروژه را 180میلیارد تومان اعلام کرد.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد