تاریخ درج خبر : 1393/09/07
کد خبر : ۴۰۴۳۰۲
+ تغییر اندازه نوشته -

انتخابات هئیت رئیسه شبکه زیست محیطی در استان برگزار شد

انتخابات هئیت ریسه شبکه زیست محیطی با حضور نمایده استانداری، رئیس آموزش و پژوهش محیط زیست استان و دبیران سازمانهای مردم نهاد زیست محیطی در اداره کل محیط زیست استان کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد.

رئیس آموزش و پزوهش محیط زیست استان در برگزاری این انتخابات گفت:در راستای اجرایی کردن ماده 19 تاسیس سازمانهای مردم نهاد انتخابات شبکه زیست محیطی برگزار شد.
فریدون همتیان بابیان اینکه سازمانهای مردم نهاد باید شرایط لازم در مباحث زیست محیطی را داشته باشد ، افزود:استان کهگیلویه وبویراحمد بیست وسومین استان برگزار کننده انتخابات شبکه زیست محیطی در کشور است .
وی اظهار کرد:اجرایی کردن شیوه نامه تشکل های استانی و ملی در بخش محیط زیست کمک شایانی به حفاظت از محیط زیست ومنابع طبیعی می کند.
همتیان با اشاره به توانمندی های سازمانهای مردم نهاد در حفاظت از محیط زیست عنوان کرد : سازمانهای مردم نهاد در اطلاع رسانی و آموزش های زیست محیطی وارد میدان شوندوبا ارایه برنامه های خود به دفتر آموزش در حفاظت از محیط زیست تلاش کنند.
در ادامه نماینده استانداری و ناظر برانتخابات شبکه زیست محیطی گفت: در حوزه زیست محیطی باتوجه به وضعیت منطقه و ویزگی های استان نیاز است که سازمانهای مردم نهاد زیست محیطی نقش وحضوری پر رنگ تر و برجسته تر از دیگر تشکل هاداشته باشند.
هادی فتاحی بابیان این مطلب که خواسته استان و علاقه مندی تمامی سازمانهای مردم نهاد،در توسعه و پایداری زیست محیطی نقش بسزایی دارنداظهار داشت: سازمانهای مردم نهاد که در گذشته با نامngo ها فعالیت می کردند امروزه نتوانستند جایگاه خود را باز کنند و تبدیل به قانون شوند.
مسئول سازمانهای غیر دولتی در استانداری تصریح کرد: در گذشته دستور العمل سازمانهای مردم نهاد با 62 ماده در مجلس مطرح که 42 ماده مورد تایید مجلس قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه درگذشته طرح دستور العمل سازمانهای مردم نهاد در مجلس به فراموشی سپرده شد عنوان کرد: دولت یازدهم در نظر داردکه با لایحه ای به مجلس قانون سازمانهای مردم نهاد را تثبیت کند.

درادامه انتحابات هئیت ریسه شبکه زیست محیطی برگزار و آقایان عزت اله نیک اقبال ،علی رکان،غریب سجادی، هادی روستا و ضرغام بهنام مقدم به عنوان اعضای اصلی شبکه و هادی روستا به عنوان رابط و نماینده شبکه در کشور انتخاب شدند.

منبع:برنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد