تاریخ درج خبر : 1391/07/17
کد خبر : ۴۰۴۶
+ تغییر اندازه نوشته -

باشت یکی از قطب های کشاورزی استان است

سایت استان: فرماندار باشت با بیان اینکه این شهرستان یکی از قطب های کشاورزی کهگیلویه وبویراحمد است، گفت: باید مجموعه عوامل برای توسعه بخش کشاورزی آن بکار بسته شود.

‘علی اصغر قلی پور’ روز سه شنبه در ستاد کشت پاییزه این شهرستان افزود: استعدادهای کشاورزی باشت برای شکوفایی نیازمند جذب سرمایه گذاری و تلاش بیشتر است .

فرماندار باشت گفت: در سال حمایت از تولید ملی ، کار و سرمایه ایرانی به فرمان رهبری و سال نهضت کشاورزی از سوی دولت عدالت محور، باید تلاش مجموعه عوامل و همه توان ها به سمت توسعه این بخش معطوف شود.

وی گفت: دولت امسال برای فعالیت های کشاورزی 820 میلیارد ریال با تسهیلات با سود کم به این استان اختصاص داده است که برای این شهرستان به هر میزانی طرح و برنامه ارایه شود، تسهیلات پرداخت می گردد و سقفی هم مشخص نشده است.

وی اظهار داشت : همه مسوولان شهرستانی بخصوص متولیان امرکشاورزی با برنامه ریزی جدید در راستای اجرای سیاست های دولت ،اهمیت تولید و اشتغال به لحاظ فراهم بودن شرایط آب ، خاک و استعدادهای مختلف برای توسعه این بخش با تعامل و هماهنگی بیش از پیش تلاش کنند.

به گفته فرماندار باشت برای دریافت تسهیلات وثیقه ملک کشاورزی کفایت می کند و این قانون از سوی دولت ابلاغ شده است.

وی با اشاره به نزدیک شدن فصل کاشت گندم ، جو، حبوبات ، پیشاپیش نسبت به برآورد میزان و تامین نهادهای کشاورزی ، میزان بذر، کود، سموم شیمیایی، ماشین آلات و امکانات کشاورزی به متولیان امر تاکید کرد.

فرماندار باشت وجود نیروهای فارغ التحصیل دانشگاهی ، آب و خاک و مناسب، حاصلخیز و میزان بارندگی مناسب را پشتوانه بخش کشاورزی دانست و افزود: کمبود نیروی انسانی و کارشناس برای ترویج و مشاوره کشاورزان و زارعین و کمبود خودرو از مشکلات این حوزه برای خدمات رسانی بهینه است.

وی به توجه بیشتر به موضوع کشت به موقع نه زود هنگام و دیر هنگام که مشکلات خاص خود را دارد، تاکید کرد و اظهار داشت: از هم اکنون برنامه ریزی برای مراقبت های زمان کاشت، داشت و برداشت و توجه به بیماری ها و آفات بخش کشاورزی با توجه به گذشته، مورد پیشگیری قرار بگیرد.

وی عدم تاخیر در تامین انواع کود شیمیایی، سموم ، بذر اصلاح شده ، تامین ابزار و امکانات کشاورزی را عامل آسیب رساندن به میزان تولید و درآمد کشاورزان و هدر روی سرمایه دانست.

فرماندار باشت نسبت به اطلاع رسانی و فرهنگ سازی برای توجه و استقبال بیشتر کشاورزان ، باغداران، زارعین و دامداران به بیمه کردن تولیدات و محصولات کشاورزان تاکید کرد .

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد