تاریخ درج خبر : 1393/09/08
کد خبر : ۴۰۵۳۸۱
+ تغییر اندازه نوشته -

شتاب بخشی به اجرای طرحها در سفرهای شهرستانی مدیران دولت

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: سفرهای شهرستانی مدیران اجرایی این استان موجب شتاب بخشی هر چه بیشتر در روند اجرای طرح های عمرانی استان و رفع موانع و مشکلات آنها شده است.

سید موسی خادمی افزود: 155 طرح با اعتباری افزون بر 184 میلیارد ریال در شهرستان چرام در حال اجرا است.

وی بیان کرد: از این تعداد طرح 22 مورد مربوط به نوسازی مدارس، 20 مورد مربوط به راه و شهرسازی، پنج مورد مربوط به بهداشت و درمان و مابقی نیز مربوط به سایر حوزه ها از قبیل مسکن، عمران شهری و روستایی، حمل و نقل، آبرسانی و گازرسانی است.

خادمی اظهار کرد: مهمترین طرح های عمرانی در حال اجرا در شهرستان چرام شامل چهار بانده شدن جاده ورودی شهر چرام با اعتباری افزون بر 10 میلیارد ریال، طرح فاضلاب شهر چرام با اعتباری افزون بر 11 میلیارد ریال، آبیاری تحت فشار شش هزار هکتار از زمین های کشاورزی منطقه شمس آباد چرام با اعتباری افزون بر 16 میلیارد ریال و سه طرح راهسازی از جمله باغچه سادات – سرفاریاب با اعتباری افزون بر 40 میلیارد ریال و اتصال جاده ارتباطی باغچه سادات به جاده پاتاوه – دهدشت با اعتباری افزون بر 20 میلیارد ریال است.

وی خواستار برنامه ریزی دقیق و مدون برای توزیع اعتبارات عمرانی در شهرستان های هشت گانه کهگیلویه و بویراحمد شد و عنوان کرد: یکی از ایرادهای اساسی در زمینه تقسیم اعتبارات عمرانی در شهرستان های استان آن است که یک بودجه محدود برای تعداد زیادی طرح اختصاص داده می شود.

خادمی ابراز داشت: باید اعتبارات عمرانی بیشتری برای تعداد اندکی طرح اختصاص یابد تا اثربخشی قابل توجهی در تکمیل و افتتاح آنها داشته باشد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: اعتبارات مصوب سال 93 شهرستان چرام از محل منابع مختلف شامل دو درصد نفت، استانی، ملی استانی شده و ماده 180 بیش از 180 میلیارد ریال بوده که تاکنون بیش از 40 درصد آن اختصاص یافته است.

خادمی گفت: به دلیل وجود بقاع متبرکه، مکان های تفریحی متعدد و زمین های حاصلخیز در چرام بخش های گردشگری و کشاورزی جزو اولویت های مهم برای توسعه و سرمایه گذاری در این شهرستان هستند.

وی بیان کرد: مسوولان سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد بر اجرای طرح های توسعه ای در زمینه دامداری و پرورش ماهی های زینتی در شهرستان چرام متمرکز شده و شرکت آب منطقه ای استان نیز برای اجرای طرح های آبزی پروری در شهرستان چرام همکاری کند.

خادمی با تاکید بر لزوم شتاب بخشی در گازرسانی به روستاهای شهرستان چرام، اظهار کرد: این امر باید در اولویت برنامه مسوولان شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد قرار گیرد.

وی عنوان کرد: دولت یازدهم نیز برای امر توسعه روستاها به ویژه در زمینه آبرسانی و گازرسانی اهتمام جدی دارد و مسوولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد باید با چانه زنی و رایزنی لازم برای جذب اعتبارات ملی متمرکز در این استان اقدام کنند.

خادمی وجود برخی معارضات محلی و اجتماعی را به عنوان یک معضل اساسی بر سر راه اجرای طرح های مختلف عمرانی در کهگیلویه و بویراحمد دانست و بر لزوم رفع این موانع تاکید کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد