تاریخ درج خبر : 1391/07/17
کد خبر : ۴۰۵۵
+ تغییر اندازه نوشته -

1360 دانشجو در مرکز علمی کاربردی یاسوج مشغول به تحصیل هستند

رییس مرکز علمی کاربردی یاسوج یک کهگیلویه وبویراحمد گفت: 1360 دانشجو در این مرکز مشغول به تحصیل هستند.
«اردشیر رهنما» با بیان این مطلب که 110دانشجوی پودمانی در مقطع کارشناسی در این مرکز آموزشی مشغول به تحصیل هستند،افزود:دانشجویان پودمانی مقطع کاردانی این مرکز 600نفرهستند که با پذیرش جدید تعداد آنها به 900نفر خواهد رسید ضمن اینکه 350دانشجوی ترمی در این مرکز به تحصیل مشغول می باشند.
وی با بیان اینکه دانشجویان مقطع کارشناسی این مرکز آموزشی در دو رشته حسابداری صنعتی و حقوق گرایش علوم ثبت هستند از اضافه شدن رشته های امور بانکی و امور بیمه و حقوق گرایش ارشاد در امور کیفری و حقوق گرایش ارشاد حقوق مدنی در مقطع کارشناسی با تصویب وزارت علوم و دانشگاه علمی-کاربردی و پذیرش دانشجو رباتیک در بهمن ماه سال جاری در مقطع کاردانی در آینده ای نزدیک خبر داد.
رییس مرکز علمی کاربردی یاسوج یک کهگیلویه وبویراحمد عنوان کرد:11مرکز آموزش علمی-کاربردی در استان وجود دارد که این مرکز سومین مرکز پذیرش دانشجوی پودمانی و دومین مرکز از نظر تعداد دانشجو در استان است.
رهنما اظهار کرد:65درصد دانشجویان در این مرکز آقایان و35درصد را خانم ها تشکیل می دهند ضمن اینکه حدود 90درصد این دانشجویان بومی و حدود 10درصد غیر بومی هستند.
وی تصریح کرد: سایر دانشگاهها علم محور و آکادمیک هستند اما فلسفه اصلی دانشگاه جامع علمی–کاربردی بر پایه شغل و اشتغال است و رشته های موجود در این دانشگاهها متناسب با بازار کار و نیاز جامعه تعریف شده که پیش بینی می شود این دانشجویان بیشتر و بهتر جذب شغل متناسب با رشته تحصیلی خود شوندکه بنا به اظهارات دکتر عباسی رییس دانشگاه جامع علمی-کاربردی 65درصد دانشجویان این دانشگاه جذب بازار کار شدند که هیچ دانشگاهی در برهه ای از زمان چنین آمار خوبی را در اشتغال دانشجو در بازارکار به خود اختصاص نداده است.
رییس مرکز علمی کاربردی یاسوج یک کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه حدود 14کدرشته در این مرکز وجود دارد از افزایش وام های دانشجویان خبر داد واضافه کرد: این مرکز به تمام دانشجویان متقاضی دریافت وام دانشجوئی از طریق صندوق رفاه دانشجوئی وام اعطا کرده است.
رهنما در خصوص همکاری شرکت اتوبوسرانی یاسوج با این مرکز آموزشی برای جابه جایی دانشجویان اظهار کرد:این شرکت همکاری لازم را دارد اما متاسفانه شرایط مالی دانشجو وضغیت مرکز را در نظر نمی گیرد و مبلغ درخواستی این شرکت دو برابر ظرفیت استفاده دانشجو از سرویس است و فعلا به جای اتوبوس دو دستگاه مینی بوس کار جابه جائی 700دانشجو را انجام می دهد.
وی در خصوص مهمترین مشکلات این مراکز آموزشی ابراز کرد:فرهنگ سازی جامعه و دید مسئولان استانی وحتی کشوری نسبت به این دانشگاه و عدم حمایت آنها از این دانشگاه بزرگترین مشکل پیش روی مراکز علمی کاربردی دانست وادامه داد:متاسفانه مسئولان نه تنها حمایت نمی کنند بلکه با دید منفی به این دانشگاه نگاه می کنند که این نشانه کمبود اطلاعات نسبت به این دانشگاه است چراکه این دانشگاه شغل محور است و تا چند سال آینده 70درصد دانشجویان کل کشور را به خود اختصاص می دهد.
رییس مرکز علمی کاربردی یاسوج یک کهگیلویه وبویراحمد در پایان با تبریک فرارسیده 18مهر بیستمین سالگرد تاسیس دانشگاه جامع علمی-کاربردی اضافه کرد:به همین منظور 19مهر سال جاری جشنواره ملی علمی-کاربردی در تهران برگزار می شود و از روسای تمام مراکز علمی-کاربردی کشور دعوت شده که امیدواریم که بتوانیم در این جشنواره دانشگاه را فلسفه وجایگاه واقعی خود درکشور برسانیم.

منبع:ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد