تاریخ درج خبر : 1391/07/17
کد خبر : ۴۰۵۷
+ تغییر اندازه نوشته -

نمونه‌برداری و انجام آزمایش‌ از دام و طیور در استان

سایت استان: مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد از پایش بیماری‌ها، نمونه‌برداری و انجام آزمایش‌های سرولوژی و کانون‌یابی بیماری از طریق بررسی موارد مشکوک تلفات دام و طیور نیز به صورت مستمر خبر داد.

محسن صادقی  اظهار کرد: دامپزشکی به عنوان متولی تولید غذای سالم در کشور نقش تعیین کننده‌ای در مقابله با بروز بحران دارد.

مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای پیشگیری از بروز بیماری‌های دامی ارائه آموزش‌های لازم، تأمین تجهیزات، ایمن‌سازی جمعیت در معرض خطر، برنامه‌ریزی پایش و بررسی وجود موارد احتمالی بیماری مورد توجه دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد است.

صادقی گفت: در این راستا آموزش، مهم‌ترین و کلیدی‌ترین بخش در مدیریت بحران است که در دو سطح آموزش به همکاران و گروه‌های هدف جامعه انجام می‌شود و همکاران شاغل در مجموعه دامپزشکی و دستگاه‌های مرتبط همچون مرکز بهداشت و مراکز تابع جهاد کشاورزی مورد آموزش‌های لازم در این خصوص قرار می‌گیرند.

وی عملیاتی شدن این طرح‌ها را منوط به فراهم بودن تجهیزات معدوم سازی بهداشتی، قرنطینه، لباس و سایر موارد حفاظت شخصی اکیپ‌ها، سم پاشی، واکسیناسیون، مواد ضدعفونی کننده همچون آهک، سم و انواع دارو توسط ارگان‌های مختلف و همکاری های بین بخشی دانست.

مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد از پایش بیماری‌ها، نمونه‌برداری و انجام آزمایش‌های سرولوژی و کانون‌یابی بیماری از طریق بررسی موارد مشکوک تلفات دام و طیور نیز به صورت مستمر خبر داد، گفت: دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد برای مدیریت بحران از سامانه پایش بیماری‌ها جهت شناسایی کانون‌ها و تجزیه و تحلیل داده‌ها، ارائه گزارش وقوع حادثه و تعیین صحت و سقم برای تشکیل ستاد مرکزی بحران استفاده می‌کند.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد