تاریخ درج خبر : 1391/07/19
کد خبر : ۴۰۶۰
+ تغییر اندازه نوشته -

100 هکتار از باغ های چرام زیتون است

سایت استان: فرماندار چرام گفت: 2 هزار هکتار باغات در سطح شهرستان چرام وجود دارد که 100 هکتار از این باغات از نوع زیتون است.

علیرضا نیکروز صبح امروز در حاشیه بازدید از باغات زیتون در این شهرستان اظهار کرد: محصول زیتون با نام رودبار شناخته شده و در ایران قدمتی هزار ساله دارد، به دلیل ظرفیت بالای کاشت زیتون در شهرستان چرام کشاورزان باید باغات زیتون خود را به صورت روغنی برداشت کنند.

فرماندار چرام با اشاره به تأثیر روغن زیتون در حفظ سلامت جامعه گفت: کشورهای صادرکننده روغن زیتون برای حفظ سلامت جامعه، به واردات این محصول توجه ویژه دارند.

نیکروز زیتون تولید داخل را در مقایسه با نمونه‌های خارجی دارای کیفیتی مطلوب ‌دانست، افزود: زیتون ایرانی بین 21 تا 28 درصد روغن دارد اما می‌توان از زیتون خارجی حدود 15 درصد روغن استخراج کرد.

نیکروز از مسئولان خواست به منظور ایجاد و تقویت زیرساخت‌های مناسب برای کشت زیتون با جهاد کشاورزی شهرستان چرام همکاری لازم انجام شود.

این مسئول با بیان اینکه زیتون خارجی زیباست اما درصد روغن پایینی دارد، عنوان کرد: تغییر ذائقه مردم به سوی محصولات خارجی، نمود بارز جنگ نرم و عاملی برای ضربه به تولیدات داخلی کشور است.

وی در ادامه شهرستان چرام را دارای مردمی سخت‌کوش، تلاشگر و دانش‌محور در همه زمینه‌ها دانست، بیان کرد: این شهرستان ظرفیت‌های مناسبی در بحث کشاورزی دارد.

مسئول ارشد اجرایی شهرستان چرام با اشاره به اینکه 2 هزار هکتار باغات در سطح این شهرستان وجود دارد، متذکر شد: 100 هکتار از این باغاب به کاشت زیتون اختصاص دارد.

نیکروز اولین و بزرگ‌ترین کارگاه روغن‌گیری در سطح جنوب یا جنوب غربی کشور را کارگاه روغن‌گیری شیخ حسین شهرستان چرام دانست، تصریح کرد: امید داریم بتوانیم با حمایت از کشاورزان زحمتکش چرامی سطح باغات این شهرستان را توسعه دهیم.

این مسئول با اشاره به اشتغال‌زایی در این زمینه خاطرنشان کرد: وقتی این کارگاه به مرحله بهره‌برداری برسد حدود 100 نفر به لحاظ اشتغال‌زایی بهره خواهند برد.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد