تاریخ درج خبر : 1393/09/08
کد خبر : ۴۰۶۳۵۸
+ تغییر اندازه نوشته -

بازدید آیت‌الله ملک‌حسینی از زندان مرکزی یاسوج

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد از زندان مرکزی یاسوج بازدید کرد.

آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی، نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد شنبه، هشتم آذر ماه به همراه معاون سیاسی و امنیتی استاندار، رییس کل دادگستری استان، دادستان یاسوج و مدیرکل زندانهای استان از بخشهای مختلف زندان مرکزی یاسوج بازدید کرد.

10943

وی در این دیدار با بیان اینکه انسان آزاد آفریده شده است، گفت: حریت انسان آزادی از اسارت های درونی و اسارت های بیرونی است.

آیت الله ملک حسینی افزود: انسان گاه اسیر حیوانیت خود و گاه اسیر حیوانیت دیگر انسان ها می شود و انسان آزاد کسی است که اسیر حیوانیت فردی و حیوانیت دیگران نمی شود.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه انسان یا آزاد است یا محبوس و حالت میانه ای وجود ندارد، اظهارکرد: انسانی که انسانیت خود را در اختیار خداوند قرار بدهد و شکوفایی تمام ظرفیت ها و استعدادهای خویش را از خداوند بخواهد، او به معنی واقعی کلمه انسانی آزاد است.

آیت الله ملک حسینی خاطرنشان کرد: انسان محبوس انسانی است که در کمند امیال، دنیا و هوس های خود و یا دیگران گرفتار است بنابراین حبس واقعی انسان محدود به یک چارچوب به نام زندان نیست بلکه انسان اگر در اسارت این گونه امور باشد محبوس است.

وی تصریح کرد: اما اگر انسان بتواند راهی به سوی خدای بزرگ داشته باشد و از زنجیر های اسارت، خود را برهاند، انسانی آزاد است.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: انسان بیچاره کسی است که روح و انسانیت او به حبس کشیده شود و انسان آزاد کسی است که روح او برای تعالی و رشد آزاد باشد.

آیت الله ملک حسینی با بیان اینکه انسان های آزاد به فکر آزادی دیگران هستند، عنوان کرد: انبیاء، ائمه و کسانی که در راستای رهایی انسان تلاش می کردند، آزاد مردانی بودند که به رهایی همه می اندیشیدند.

وی با بیان اینکه تمام فعالیت هایی که امروز در این بازدید مشاهده کردم در راستای رشد و تعالی زندانیان انجام می گیرد، اظهارکرد: تلاش مجموعه زندان ها برای این است که کسانی که در حبس تن هستند لااقل روح آنان محبوس نباشد و احساس کنند انسانند یعنی فعالند و احساس کنند انسانند یعنی می اندیشند و انتخاب می کنند.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد افزود: تفاوت ما و شما با آنان در این است که این افراد بر اثر یک حادثه، یک غفلت یا یک اتفاق در شرایط متفاوت در زندان به سر می برند و اگر لطف خدا نباشد ما نیز گرفتار چنین بلاهایی خواهیم شد چون انسان مصون از اشتباهات و لغزش ها نیست اما بایستی لطف و مدد را از خدا بخواهیم.

آیت الله ملک حسینی اضافه کرد: زندانیانی که در برخی از بند ها مشاهده کردم دارای تحصیلات عالیه بودند، پس انسان هر لحظه در معرض سقوط است و این امر همزاد انسان است، اگر رحمت خداوند نباشد ما نیز گرفتار لغزش و سقوط خواهیم شد پس دعا کنید که خدا به ما رحم کند و ما را مبتلای به سقوط نسازد.

وی در پایان از زحمات و تلاشهای پرسنل زندان مرکزی یاسوج تقدیر کرد.

آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی، نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد در این بازدید از بخش های مختلف زندان مرکزی از جمله دارالقرآن، کلاس های آموزش فنی و حرفه ای، مرکز علمی کاربردی زندان مرکزی، مرکز بهداشتی و درمانی، مراکز مشاوره و کلنیک مثلثی، کتابخانه، نمایشگاه آثار هنری و صنایع دستی زندانیان دیدن کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  بهزاد تک بود شیرمرد موسایی

 • ناشناس گفت:

  سلام به یاد پهلوان بهزاد یک صلوات

 • m گفت:

  جای پهلوان جوان شیر مرد با تعصب زنده یاد سید بهزاد آتش سودا خالیه توی زندان یاسوج…
  از طرف هم بندی بهزاد عزبز
  روحش شاد…

پربازديد