تاریخ درج خبر : 1393/09/09
کد خبر : ۴۰۶۳۶۲
+ تغییر اندازه نوشته -

کشمکش جریان‌های سیاسی بر سر مدیریت جهادکشاورزی کهگیلویه

سایت استان: مسعود آرام

پس از ماهها کشمکش جریان‌های سیاسی بر سر مدیریت جهادکشاورزی کهگیلویه، بالاخره با معرفی مدیر جدید به نظر می رسد که این کشمکش‌ها فروکش کرده است.

IMG_1514

به گزارش سایت استان، در تودیع و معارفه مدیر جهاد و کشاورزی که چندین ماه بر سر آن کشمکش بین دو نیروی اصلی اصلاح طلب شهرستان، و نماینده مردم این شهرستان در مجلس بود و هر یک از این ها با معرفی نیروی نزدیک به خود، سعی بر انتخاب نیروی مورد نظر خود را داشتند که بالاخره با معرفی «عبدالله قیصری» به نظر می رسد بزرگواری در این نبرد برنده شد!

گوهرگانی دست دو لیدر شاخص اصلاح طلب را خالی گذاشت و هیچ کدام از این دونفر در مراسم تودیع و معارفه شرکت نکردند تا این گونه اعتراض خود را به این انتصاب اعلام کنند هرچند حضور کرامت کریمی فرماندارکهگیلویه و حاج آقا صدوقی این دو اصلاح طلب در این تودیع و معارفه حضور یافتند.

رئیس سازمان جهاد و کشاورزی بعد از معارفه به دوسئوال خبرنگار سایت استان پاسخ داد.

دکتر گوهرکانی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که کدام بخش از کهگیلویه را مستعد برای کشت چغندر میدانید و آیا از کشاورزان در این بخش حمایت میکنید، گفت: درمجموع نیاز آبی این محصول بالاست و باید در مناطقی کشت شود که دست رسی به آب سهل الوصول باشد، یا از طریق رودخانه ها یا از گذشت کانالهای که از رودخانه ها منشعب می شود و یا از طریق زیررس که از رودخانه ها ایجاد می شود.

وی ادامه داد: در مناطقی که سفره آب آن بالاست و به راحتی می توان آب را پمپاژ کرد این محصول می تواند کاشته شود و درکل برای این که تنوع را رعایت کنیم، و بتوانیم درصدی از خوراک کارخانه قند یاسوج را از استان تامین کنیم باید توسعه کشت چغندرقند را یکی از برنامه های زراعی خود قرار دهیم.

گوهرگانی با اشاره به تاکید استاندار  در زمینه یانعقاد تفاهم نامه با کارخانه قند و تامین خوراک این کارخانه از زمینهای کشاورزی موجود در استان بیان داشت: امیدوارم درکل استان هم در بخش سردسیری و هم در بخش گرمسیری در سال زراعی جاری این فعالیت را شروع کنیم، گر چه در واقع این کشت را قبلا در زمینی به وسعت بیست هکتار برای اولین بار درسطح شهرستان باشت بعد از بیست سال شروع کردیم، که هم عملکرد آن خوب بود هم عیار قند آن بالاست.

رئیس سازمان جهاد و کشاورزی تصریح کرد: کهگیلویه و چرام پتانسیل خوبی برای کشت چغندر قند دارند و برنامه ریزی سازمان بر این است که سطحی از مزارع این دو شهرستان را سالانه به گشت چغندر قند اختصاص دهیم.

گوهرگانی در پاسخ به سوالی در خصوص برنامه های دولت برای زیتون کاران  و کسانی در این بخش سرمایه گذاری کردند گفت: دولت تدبیر وامید زیتون را در لیست محصولات استراتژیک خود قرار داده و از آن حمایت می کند ولی در دولت قبلی اصل توجهی به آن نشده بود و بسیاری از کشاورزان متضرر شدند.

این مقام مسئول با اشاره به خرید زیتون به دو صورت کنسروی و روغن گیری، اذعان داشت: بحث کنسروی به خارج از استان انتقال داده میشود یا توسط خود باغداران به صورت دستی فراوری می شود و در بخش روغن کشی استان آمادگی خرید و انتقال به کارخانه روغن کشی را دارد.

وی افزود: باغهای زیتونی که بعد از هفت سال بهره برداری نداشته باشد یا مشکل از بهره بردار است یا ارقام آن مشکل دارد.

گوهرگانی کارشناسان این سازمان را مورد نقد قرارداد و گفت: چون زیتون یک محصول جدید است و کمتر توجه به آن می شود و کارشناسان جهادکشاورزی به جای ترویج و تبلیغ برای کشت این محصول، مردم را نامید کرده و هزینه در این راه را فاقد توجیه اقتصادی عنوان می کنند در صورتی که کاشت زیتون یکی از اقتصادی ترین کشت‌ها برای کشاورزان استان است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • مندلی گفت:

  درجواب مگه باید بگم که اولا معلومه از هیچ جا خبر نداری ،ثانیا این قیصری از ایل کرایی نیست و از ایل بهمنی است ،چرا بیخود اظهار نظر میکنید

 • اصلاحاتی گفت:

  جنابان محترم اولا آقای کوهرکانی اصولگراست ودر تودیع ومعارفه شان نه استاندار ونه هیچ اصلاح طلبی حضورنداشتند فقط بزرگواری وزارعی بودند. ثانیاً آقای لاهوتی: مهندس گنجی وآقای داور رامعرفی کرد، وآقای منطقیان، مهندس نکویی را معرفی کرد، ثالثا آقای قیصری در دولت گذشته مدیر جهاد وکشاورزی لکک بود وکسی هم که دردولت قبلی پست داشته نمی تواند اصلاحاتی باشد، رابعا تابا نماینده زدبند نداشته باشی نمی تونی مدیر بشی، درآخر هم آقای کوهرکانی تودیع ومعارفه راهماهنگ بانماینده مجلس دانست، واز بزرگواری تشکر کرد

 • ... گفت:

  بسیار مطلب بی مغز و پراکنده و مغرضانه ای بود.اولا بفرمایید که اشخاص مورد نظر و تایید آقایان چه کسانی بودند که بزرگواری پیروز شد.
  -آقای قیصری در دوره های پیش ببنید کل و کفوا” طایفه اش به چه کسی رای و نسبت فامیلی دارند.شمایی که حتی نمی دانید حتی در زمان حضور موحد این فامبل و طایفه کامل با لاهوتی بودند جز این دو دور که آقایان اصلاح طلب در انتخابات شرکت نداشتند.
  – در وحله بعد بفرمایید حداقل در 15 سال اخیر لاهوتی در کدام تودیع معارفه شرکت کرد
  -در وحله آخر خدمتت عرض کنم که این انتصاب فقط و فقط به نفع لاهوتی بود.چون نه هزینه ای کرد و نه از طرف ایشان معرفی شد و اتفاقا” کاملن بر علیه آقایان بزرگواری و منطقیان که سردمدار انتصابات شدند می باشد و هنگام رای گیری حتی یک رای هم اگر لاهوتی در صحنه باشد در منطقه و طایفه قیصری نصیب بزرگواری نمی گردد به دلیل جایگاه پدر جدی لاهوتی در منطقه تراب و ایل کرائی و خویشاوندی با این ایل
  – خواهشا” کمی اطلاعات حداقل بگیرید اگر ندارید، سپس مطلب بنویسید و فقط نخواهید به هر شکلی اسمی از خود در سایت بگذارید به واسطه هایی که در مدیریت این سایت دارید.

 • صادق گفت:

  مدیر شدن اقای قیصری محصول نشست وهمفکری وتشریک مساعی اقای بزرگواری نماینده محترم اقای کریمی فرماندار واقای منطقیان وگوهرگانی بود که هرکدام اهدافی را دنبال میکردند .اقای بزرگواری به دنبال خفظ نیروهای خود جهت ارایش گرفتن در انتخابات اینده هست اقای فرماندار به دنبال انست که با جلب نظر نماینده حکم سرپرستی خود را تبدیل به فرمانداری کند واقای منطقیان هم بر این اندیشیده است که نیروهایی که به سمت اقای لاهوتی گرایش داشتند بکار گرفته نشوند وقطعا اقای گوهرگانی با انتخاب اقای قیصری از چهار گزینه نامبرده میتوانست رضایت سه نفر را جلب کند که کاملا حساب شده وبا تدبیر انتخاب کرده است .واقعا عجب معامله ای بود

 • دهدشت گفت:

  فرماندار ول معطله ، چیزی حالیش نمیشه

پربازديد